Disney+, yeni reklam destekli katmanda okul öncesi çocuklar için hafif bir reklam yükü ve sıfır reklam vaat ediyor – Teknolojik Haberler


Walt Disney Company, iki ay önce reklam destekli bir katman sunacağını duyurdu. Fiyatlandırma ve lansman tarihi gibi planla ilgili sorular devam ederken, artık Disney+’ın reklam sayısını minimumda tuttuğunu biliyoruz. Bugün, Wall Street Journal Disney+’ın toplam reklam yükünü saatte ortalama dört dakikalık reklamla sınırlamayı vaat ettiğini bildirdi. Bu, Disney tarafından Teknolojik Haberler’a doğrulandı.

Disney+, kardeş hizmeti Hulu’nun reklam destekli katmanından daha az reklama sahip olacak ve bu da reklamları neredeyse iki kat daha uzun süre gösteriyor (yaklaşık 7.4 reklam). Peacock hizmetinin saatte yaklaşık beş dakikalık reklamı vardır ve HBO Max’in saatte dört dakikadan fazla reklamı yoktur. Geleneksel TV izleyen tüketiciler, genellikle saatte 18 ve 23 dakikalık reklam alırlar. kantar veri. Hulu bir zamanlar AVOD (talep üzerine reklam videosu) hizmeti olarak biliniyordu, ancak şimdi saatte en fazla reklam sayısına sahip şirket. Peacock ve HBO Max, en hafif ticari yüklere sahip Medya Radarı.

Ayrıca, okul öncesi programlarda herhangi bir reklam olmayacak. Walt Disney Company’nin Reklam Satışlarından Sorumlu Başkanı Rita Ferro, “Çocukları hedeflemek için hiçbir zaman tek tek çocuklar hakkında veri toplamayacağız” dedi. Reklam destekli Disney+ katmanını izlemek için kendi profillerini kullanan okul öncesi çocuklar herhangi bir reklam görmezler. Disney+, reklamverenler için çok çekici olan, marka açısından güvenli kabul edilen içeriğe sahiptir.

Disney+’ın reklam destekli sürümünün maliyetini henüz bilmiyor olsak da, Disney yöneticilerinin şirketin son kazançları sırasında büyük olasılıkla şu anda geçerli olan reklamsız katmanda bir fiyat artışı olacağını belirttiklerini biliyoruz. Daha düşük fiyatlı, reklam destekli seçenek izleyicilere sunulduğunda ayda 7,99 ABD dolarından.

Şirket, Netflix’in kendi reklam destekli katmanını kullanıma sunmasının ardından bu yıl daha ucuz reklam destekli abonelik planını başlatacağından, iki platform her zamankinden daha fazla karşılaştırılacak. Netflix’in kaç reklam göstermeyi seçtiğini ve hangi markaların Netflix içeriğinin yanında görünmek isteyeceğini görmek ilginç olacak, bu da daha az “marka güvenli”. Netflix, en son üç aylık raporunda 221,6 milyon aboneyi açıklarken, Disney+ 137,7 milyon aboneye sahipti.

Wall Street Journal ayrıca, reklam alıcılarının Disney+’ın reklamverenlerden yaklaşık 50 ila 60 $ BGBM (bin başına maliyet) talep etmek istediğini söylediğini bildirdi. Bu fiyat aralığı, reklam alıcılarına göre, görünüşe göre diğer büyük yayıncılarla uyumlu. Wall Street Journal, “Disney, fiyatlandırma hakkında yorum yapmaktan kaçındı” yazdı. ABD’de TV reklamcılığına (akış, ulusal ve yerel TV) yapılan harcamaların 2022’de yüzde 6 artarak 74,2 milyar dolara ulaşması bekleniyor. GrupM tahminler.

Rapor, Disney’in bu öğleden sonra New York City’deki yıllık ön etkinliğine hazırlanırken geldi. Ferro’ya göre, etkinlik “gördüğünüz hiçbir şeye benzemeyecek” olacak. Bu, şirketin Disney+ için reklam stratejisinin yanı sıra Hulu ve ESPN+’a gelen yeni programları açıklama fırsatıdır. Büyük olasılıkla, ABC ve ESPN’de de önden haberler olacak.Kaynak : https://techcrunch.com/2022/05/17/disney-promises-a-light-ad-load-and-zero-commercials-for-preschoolers-on-new-ad-supported-tier/

Yorum yapın