Disney, Willow’dan sonra hangi klasik oyunları canlandırmalı?


Willow'da Boorman (Amar Chadha-Patel), Dove (Ellie Bamber), Kit (Ruby Cruz), Willow Ufgood (Warwick Davis) ve Jade (Erin Kellyman) - disney artı canlanmalar

Disney tam IP modunda, bayilikler oluşturuyor ve yayıncısı Disney Plus’ta eski mülkleri yeniden başlatıyor. The Mandalorian ve Andor, The Mighty Ducks: Game Changers, Disenchanted, The Santa Clauses ve daha fazlası gibi bir dizi başlığın yanı sıra yayınlanan büyük biletli yeni bir şov, 1988 fantezisinin büyük bütçeli bir devam dizisi olan Willow’dur. aynı isimli film. Tüm bu yeni yayın şovları ve filmler şu soruyu akla getiriyor: Disney bundan sonra hangi klasik oyunu yeniden başlatacak?

Ayrıca bakınız: Şimdi Disney Plus’ta izleyebileceğiniz her şey

Disney’in artık Marvel, National Geographic, Lucasfilm ve eskiden 20th Century Fox olarak bilinen şeye sahip olmasıyla, eğlence devinin birlikte çalışabileceği birçok klasik başlığı var. Willow, piyasaya sürüldüğünde büyük bir hit olmadı ve eleştirmenlerden oldukça karışık eleştiriler aldı. Yine de, yıllar içinde mütevazi bir takipçi kitlesi geliştirdi. Kaderinde kötü bir kraliçeyi yenmek olan terk edilmiş bir bebek bulan genç bir adamın hikayesi, JRR Tolkien’inkiyle pek çok paralellik içeriyor. Yüzüklerin Efendisi, bu yüzden Disney’in bunu neden kendi fantezi destanının temeli olarak kullandığını anlamak zor değil. Amazon’da Yüzüklerin Efendisi: Güç Yüzükleri var, HBO Max’te Game of Thrones ve House of the Dragon var ve Netflix’te The Witcher var.

Bu nedenle, aşağıda Disney’in potansiyel olarak canlandırabileceği başlıkların bir listesi bulunmaktadır. Birçoğu Lucasfilm’den, ancak bu liste Disney’in elindeki çeşitli başlıkları içeriyor. Disney Plus yeniden başlarken hepsinin meyve vermesi pek olası değil, ancak neyin mümkün olduğunu merak etmekten asla zarar gelmez.

Yeni Willow serisini 30 Kasım itibarıyla Disney Plus’ta aşağıdaki bağlantıya tıklayarak inceleyebilirsiniz.

Disney Plus logosu.

Disney Artı

Disney Plus, Pixar, Star Wars ve Marvel şovları ve filmleri dahil olmak üzere Disney kitaplığından binlerce TV bölümü ve filminin yanı sıra özel TV dizileri ve filmler sunar.

Yeniden canlandırılmayı bekleyen Disney’e ait oyunlar

Labirent

David Bowie ve Jennifer Connelly Labyrinth'te dans ediyor - bu ay yayın hizmetlerinden ayrılan en iyi filmler

Jim Henson’ın The Dark Crystal’i Netflix’te bir yayın dizisi olarak yeniden canlandırıldı, peki ya diğer 80’ler fantezi klasiği? Söğüt genellikle Labirent ile aynı kategoride tartışılır. Devam filmi söylentileri, çeşitli yönetmenlerin eklenmesiyle yıllarca döndü, ancak şimdiye kadar hiçbir şey çıkmadı. Efsanevi labirentte geçen bir dizi, daha fazla macera için harika bir başlangıç ​​noktası olabilir, belki de David Bowie vefat ettiği için yeni bir goblin kralıyla. Yeni insan karakterleri getirmenin de birçok yolu olacaktır.

Netflix simgesi

Netflix

Netflix, dünya çapında 200 milyondan fazla abonesiyle hâlâ önde gelen premium yayın hizmetidir. Stranger Things, The Witcher, Bridgerton ve çok daha fazlası dahil olmak üzere her zaman büyüyen orijinal film ve dizi listesi de dahil olmak üzere art arda izlenebilecek binlerce film ve TV şovu sunar.

Indiana Jones

Raiders of the Lost Ark - disney artı canlanmalar

Bu hiç akıllıca değil ve aslında Disney zaten arıyor Indiana Jones evreninde geçen bir dizi geliştirmek. O zamana kadar, mağazada ne olduğunu merak etmemiz gerekecek. Star Wars’tan sonra en büyük Lucasfilm mülkü olan Disney, Jones ile hâlâ bir şey yapmadı, ancak şu anda beşinci bir film üzerinde çalışılıyor ve Harrison Ford ikonik rolünü yeniden canlandırıyor. Disney Plus’ta bir Indiana Jones dizisinin gidebileceği pek çok yön var. Belki kısa ömürlü Family Channel dizisi gibi genç Indiana Jones hakkında başka bir ön bölüm. Veya The Last Crusade olaylarından sonra Indy’ye bir bakış. Ayrıca bir spinoff’u demirleyebilecek bir dizi ikincil karakter var.

Impact'ten en önemli artı

paramount artı

Paramount Plus, CBS, Showtime ve Paramount Pictures’tan binlerce film ve TV programı içerir. Ayrıca The Good Fight, Infinite ve daha fazlası gibi yeni ve orijinal filmleri de içerir.

Amerikan Grafiti

Amerikan Grafiti

George Lucas’ın American Graffiti’si, muhtemelen Disney Plus’ta bir Lucasfilm canlandırması için Disney listesinin başında değil, ancak ne olursa olsun eğlenceli bir gösteri yapabilir. 1960’lardaki gençlerin bir portresi olan orijinal, yeni nesil çocuklara bakılarak ve boomer ebeveynlerini kontrol ederek kolayca geri getirilebilir. Nefesimizi tutmuyoruz ama Disney’in hakları var. Şu anda şirketin Lucasfilm’i satın almasıyla ortaya çıkan büyük bütçeli fantezi dizisine eğlenceli bir alternatif olurdu.

FernGully: Son Yağmur Ormanı

FernGully - disney artı canlanmalar

Animasyon tarafında Disney, bir zamanlar kendi animasyon çıktısı için rekabet olarak kabul edilen birçok filmi miras aldı. Böyle bir film FernGully’dir. Yıldızlarla dolu özellik, bir ağaç kesme şirketi tarafından parçalanacak bir yağmur ormanı setinin sakinlerini takip ediyor. Filmin çevresel mesajı, günümüzün küresel zorluklarını ele almak için kesinlikle güncellenebilir. İster animasyonlu ister canlı aksiyon olsun, Disney Plus’ta bir FernGully canlandırması muhtemelen orijinalin birçok hayranını cezbedecektir.

Genç silahlar

Genç silahlar

Westernler şu anda en popüler tür değil, ama belki de bir geri dönüş yapmaları gerekiyor. Gerçek bir hikayeye dayanan Young Guns, 1800’lerde New Mexico’da bir çiftçinin arazisini silahlı suçlulardan korumak için tutulan bir grup silahlı savaşçıyı konu alıyor. Film yeniden çekilebilir veya bir dizi olarak uyarlanabilir. Disney Plus’taki bir canlanma serisi, grubun yeni bir macera için genç yeni askerlerle birlikte yeniden bir araya geldiğini de görebilir.

Hulu Logosu

Hulu

Hulu, yayınlanacak binlerce film ve TV şovunun yanı sıra The Handmaid’s Tale gibi orijinal şovlara ve filmlere de sahiptir. Yerel istasyonlarınız da dahil olmak üzere canlı kanalları almak için Hulu Plus Live TV’ye yükseltebilirsiniz.

Koza

Cocoon'da mavi ışıkta yıkanan bir kadın - disney artı canlanmalar

Ron Howard’a ilk olarak George Lucas, 20th Century Fox tarafından dağıtılan Cocoon’un yapımını tamamlarken Willow’u yönetmesi için başvurdu. Florida’daki bir huzurevinin sakinlerine yanlışlıkla uzun süreli gençlik bahşeden uzaylılarla ilgili filmin devamı zaten var. Disney’in Dünya’ya dönen ve yeni bir grup insanla karşılaşan uzaylıları konu alan bir dizi veya film serisi başlatmaması için hiçbir neden yok.

Cocoon şu anda hiçbir yerde yayınlanmıyor veya VOD’da mevcut değil.

Ördek Howard

Ördek Howard

Marvel ve Lucasfilm arasındaki boşluğu dolduran, MCU’nun Galaksinin Koruyucuları filmlerinde ve What If…? animasyon dizisi. George Lucas’ın yapımcılığını üstlendiği film, bir ördek gezegeninden yanlışlıkla Dünya’ya taşınan bir ördek görüyor. Ördek Howard bombaladı, ancak o zamandan beri bir kült geliştirdi. Orijinal filmde rol alan Lea Thompson, ilgi gösterdi mülkü tekrar ziyaret ederken ve hatta yeniden başlatılan bir filmi yönetmek istiyor. Şimdiye kadar Disney kımıldamadı ama belki bir Disney Plus serisi iyi bir film olabilir.

Tavus kuşu logosu büyük

tavuskuşu

NBCUniversal’ın Peacock akış hizmeti, canlı haberler ve spor etkinliklerinin yanı sıra talep üzerine yayınlanacak çok sayıda harika film ve TV programı sunar. Hepsinden iyisi, içeriğinin çoğunu ücretsiz olarak izleyebilir veya ayda yalnızca 4,99 dolardan başlayan ücretli abonelikle tamamını izleyebilirsiniz.

Jennifer’ın vücudu

Megan Fox, Jennifer's Body'de diline çakmak tutuyor - disney plus revivals

Bu, Disney Plus için biraz R dereceli olabilir, ancak yayıncı, son zamanlarda daha olgun izleyiciler için yapılmış içerik konusundaki duruşunu gevşetti. Bir iblis tarafından ele geçirilen ve ortaya çıktığında bombalanan bir cinayet çılgınlığına giden genç bir kız hakkında 2009’un bu kült favorisi. O zamandan beri tuhaf, feminist bir korku klasiği olarak kutlanıyor. Senaryo yazarı Diablo Cody ve yıldız Megan Tilki ikisi de bir Jennifer’s Body TV şovu yapmakla ilgilendiklerini ifade ettiler, bu yüzden bu tamamen söz konusu değil.

Maymunların gezegeni

Maymunların gezegeni

Maymunlar Cehennemi birçok kez yeniden canlandırıldı. Önce çok sayıda devam filmi, ardından Tim Burton tarafından 2001’de yeniden yapılanma ve yine 2010’larda beğenilen yeni film üçlemesi. Disney’in 20th Century Studios’u şimdiden son üç filmin devamı için çalışıyor. Ama belki de Maymunlar Cehennemi dünyası Disney Plus’ta bir diziyi de destekleyebilir. Orijinal film dizisi zaman çizelgesinde geçen, daha yakın tarihli ön filmlerde henüz emekleme aşamasında olan daha köklü maymun uygarlığına geri dönebiliriz.

Bunlar, kendilerini kolayca Disney Plus canlandırmalarına ödünç verebilecek birkaç başlık. En sevdiğiniz filmler ve yeniden canlandırılmasını istediğiniz diziler hangileri? Yorumlarda bize bildirin.

Disney Plus logosu.

Disney Artı

Disney Plus, Pixar, Star Wars ve Marvel şovları ve filmleri dahil olmak üzere Disney kitaplığından binlerce TV bölümü ve filminin yanı sıra özel TV dizileri ve filmler sunar.Kaynak : https://www.androidauthority.com/classic-titles-disney-plus-revivals-willow-3239170/

Yorum yapın