Disney+, Marvel serisini Netflix’ten ve yeni ebeveyn denetimlerinden alıyor – Teknolojik Haberler


Disney+’ın daha önce Netflix’te mevcut olan Marvel canlı aksiyon şovlarına ev sahipliği yapacağına dair haberlerin yanı sıra şirket bugün, ailelerin küçük çocukların bu gelen TV-MA dereceli mülkleri görüntülemesini engellemesine olanak tanıyan yeni ebeveyn kontrollerini de tanıtacağını duyurdu. .

Yayıncı, 16 Mart’tan itibaren Disney+’ın “Daredevil”, “Jessica Jones”, “Luke Cage”, “Iron Fist”, “The Defenders”, “The Punisher” ve “Marvel’s” gibi Marvel canlı aksiyon serilerini ekleyeceğini söyledi. Agents of SHIELD” ABD, Kanada, Birleşik Krallık, İrlanda, Avustralya ve Yeni Zelanda’daki içerik listesine eklendi. (Bununla birlikte, ikinci gösteri yalnızca ABD için yenidir).

1 Mart itibarıyla hakları sona eren Marvel oyunlarının Netflix’ten kaldırılması, Netflix için bir devrin sona erdiği anlamına geliyor. Flama, Disney+ piyasaya çıkmadan önceki yıllarda Disney ile uzun süredir devam eden bir ilişkiye sahipti. 2013’te Marvel, diğer Disney içerikleri için çok yıllı bir anlaşma imzaladıktan sonra, hizmette ilk dört yeni süper kahraman şovunu başlatmak için Netflix ile birlikte çalıştı. Bu, Netflix’e yıllardır “Netflix Originals” olarak adlandırılan en popüler programlarından bazılarını sağladı ve hizmete yeni kullanıcıların çekilmesine yardımcı oldu. Ama Netflix gösterileri iptal etmeye başladı 2018 ve 2019’da Disney ile olan anlaşmasının sonuna kadar. Bu arada, bir sözleşme, karakterlerin iptal edildikten sonra en az iki yıl boyunca Netflix dışı herhangi bir filmde veya TV dizisinde görünmesini engelledi.

Başlangıçta, Netflix’in hakları sona erdiğinde bu Marvel canlı aksiyon şovlarının nereye gideceği belli değildi, özellikle de daha olgun temaları daha aile dostu yayıncı Disney+ için pek uygun görünmüyordu. Bir ihtimal yüzen etrafında Disney’in sahip olduğu Hulu, daha yetişkinlere yönelik diğer içeriğe ev sahipliği yaptı. Ancak kısa süre sonra Disney’in bunları en azından bazı pazarlarda Disney+’a dahil etmeyi amaçladığı anlaşıldı. raporlar ele geçirildiğinde gösterilerin Mart ayının ortasından itibaren Kanada’da Disney+’da gösterilmeye ayarlandığını söyledi. Bununla birlikte, ABD’ye veya hangi platformda varacakları veya ne zaman varacakları hala belli değildi.

Resim Kredisi: Sarah Shatz/Netflix

Eklemelerle birlikte Disney+, çocuklarının ABD’deki TV-MA içeriğine erişmesini istemeyen ebeveynler için daha iyi araçlar sunması gerektiğini de fark etti. Bu nedenle, 16 Mart’tan itibaren tüm ABD Disney+ abonelerinden Ebeveyn Denetimlerini güncellemeleri istenecek. . Her aile üyesinin profili için içerik derecelendirmeleri seçebilecekler, ayrıca profilleri kilitlemek için bir PIN ayarlayabilecekler ve Çocuk Profilleri için “Çocuklara Uygun Çıkış” sorusunu etkinleştirebilecekler, böylece küçük çocuklar profillerinden çıkmaya bile çalışamayacaklar. Çocukların deneyimi. (Diğer küresel pazarlarda aynı ebeveyn denetimleri zaten sunuluyordu, ancak bunlar şimdiye kadar ABD’de mevcut değildi.)

Bu ayarlar isteğe bağlı olmakla birlikte, Disney+ hizmetini 16 Mart’ta veya sonrasında ilk kez açtıklarında tüm ABD’li aboneler için görünecektir. Aboneler bir derecelendirme belirlemezse, hizmet varsayılan olarak TV-14 dereceli içeriğe sahip olacaktır. Başka bir deyişle, bir TV-MA profiline katılmazsanız, bu gelen Marvel şovlarına erişim elde edemezsiniz.

Disney, TV-MA’ya geçiş yapan profillerin de değişiklikleri onaylamak için hesap şifresine ihtiyaç duyacağını belirtiyor. Bu noktadan sonra Disney+ yetişkinlere yönelik programlamaya erişim sağlayacak ve bunu hizmetin uygulamadaki “Sizin İçin Tavsiye Edilenler” ve “Trend Olan” satırlarında öne çıkaracak.

Disney Streaming Başkanı Michael Paull, “Disney+, sektördeki en sevilen markalardan bazılarına ev sahipliği yaptı ve bu canlı aksiyon şovlarının eklenmesi, Marvel markasından daha fazlasını tek bir yerde bir araya getiriyor” dedi. Bir açıklamada. “Küresel pazarlarımızda Disney+’ta genişletilmiş bir içerik sunumuyla büyük bir başarı elde ettik ve tüketicilerimize yalnızca yeni Marvel eklemeleriyle harika içerik değil, aynı zamanda bir dizi özellik sunarak bunu ABD’de de sürdürmekten heyecan duyuyoruz. kendileri ve aileleri için en uygun izleme deneyiminin sağlanmasına yardımcı olur” diye ekledi.

Ebeveyn kontrolü değişiklikleri, zaman içinde yetişkin hayranlara yönelik daha fazla Marvel içeriğinin kullanıma sunulması için zemin hazırlayacak, ancak Disney burada herhangi bir özel duyuru yapmadı.

Şirket, Marvel şovlarının bu yıl içinde diğer Disney+ küresel pazarlarına yayılacağını söylüyor.Kaynak : https://techcrunch.com/2022/03/01/disney-gains-the-marvel-series-from-netflix-and-new-parental-controls/

Yorum yapın