Disney+ Hotstar, uyumlu TV’lerde, AVR’lerde, ses çubuklarında ve akıllı telefonlarda Dolby Atmos uzamsal ses desteği alıyor – Technology News, Firstpost


Disney+ Hotstar ve Dolby Laboratories, Dolby Atmos biçiminde uzamsal ses desteği sağlayarak platform kullanıcılarının deneyimini geliştirmeye hazır.

Akış devi daha önce Dolby Vision desteği sunmuş olsa da, TV’ler, AVR’ler, ses çubukları, Android akıllı telefonlar ve iOS cihazları dahil olmak üzere çeşitli cihazlar için Dolby Atmos oynatmayı dahil etmek için bir adım öne geçti.

Tesis şimdi, Dolby Atmos’u destekleyen akıllı telefonlarda Disney+ Hotstar uygulaması aracılığıyla yayın tutkunlarının kulaklıklar aracılığıyla Dolby Atmos deneyimi yaşamasına yardımcı olacak.

Dolby Atmos, sizi Disney+ Hotstar’da en sevdiğiniz filmlere, şovlara ve daha fazlasına her zamankinden daha fazla kaptıracak çok boyutlu, uzamsal bir ses deneyimi sunarak sıradan dinlemenin ötesine geçiyor.

Beri Dolby Vision’ın lansmanı Temmuz 2020’de Dolby Vision HDR’nin net ayrıntıları ve derin kontrastı, Disney+ Hotstar kullanıcılarının karanlık bir gece çekiminde bir karakterin yüzünde titreyen her duyguyu yakalamasını sağladı. Şimdi Dolby Atmos’un çok boyutlu, uzamsal ses deneyimi ile Disney+ Hotstar, kullanıcılarını her yerde canlanan hikayelerle aksiyonun ortasına koyuyor.

Bu özellik, platformun tüm kullanıcıları tarafından kullanılabilir. Popüler Disney+ Hotstar oyunlarından bazıları şimdi yayınlanıyor Dolby Vision’da ve Dolby Atmos, Home Shanti, Rudra: The Edge of Darkness, November Story, Human, Grahan, The Great Indian Murder, Aarya, Shoorveer, Masoom, Ghar Waapsi, Out of Love, Special Ops 1.5, Vikram, Kaathuvaakula Rendu Kaadhal ve A’yı içeriyor. Perşembe. Ek olarak, Hotstar Specials ve Multiplex’ten yeni oyunlar da Dolby Atmos’a sahip olacak.

Disney+ Hotstar’daki Dolby Vision ve Dolby Atmos, ne izliyorlarsa izlesinler birinci sınıf bir eğlence deneyimi sunmak için kişinin uyumlu cihazına otomatik olarak uyum sağlamak üzere tasarlanmıştır. Kullanıcı, başlık listeleme sayfasında ‘Dolby rozeti’ni arayarak Disney+ Hotstar uygulamasındaki Dolby’deki içeriği kolayca bulabilir.

Kaynak : https://www.firstpost.com/tech/news-analysis/disney-hotstar-gets-dolby-atmos-spatial-audio-support-on-compatible-tvs-avrs-soundbars-and-smartphones-11265721.html

Yorum yapın