Discord’un kuluçkalanmasına yardımcı olan VC, sessizce özerk bir iletişim merkezi girişimi başlattı – Teknolojik Haberler


Müşteri hizmetleri bir dev endüstri. Bu arada, birçok sektörde çalışan bulmak zor olmaya devam ediyor, bu nedenle şirketlerin ileri teknoloji aracılığıyla müşterilerine daha iyi bir deneyim sunmalarına yardımcı olmak için birçok yeni girişimin ortaya çıkması şaşırtıcı değil; onlarda para var thar tepeler.

Birçoğu sohbet robotlarına dönmeye başladı, ancak bunlar manuel akış olarak adlandırılan bir şeye dayanıyor; bu durumda, belirli tetikleyicilere dayalı olarak botların müşterilerin isteklerini yerine getirmesine yardımcı olan konuşma bloklarını doldurarak bir tür karar ağacı oluşturulur. Botlar genellikle şirkete zaman kazandırırken, bazı durumlarda sorun olduğunda insan etkileşimine yol açabilecek bilgileri toplamasına izin verirken (yol boyunca bir noktada çözülemeyeceğini varsayarsak). Ancak maliyetli profesyonel hizmetler şeklinde ağır bir kaldırma gerektirebilir.

Şimdi, bir startup denilen anladım yapay zeka Müşterilerine diyalog odaklı yardım etmenin yepyeni bir yolunu bulduğu iddiasıyla gizli moddan çıkıyor. Şirketin 2018’de kuluçkalanmasına yardımcı olan Silikon Vadisi yatırımcısı Peter Relan (ayrıca Discord’un kurulmasına yardımcı oldu ve 2020’ye kadar yönetim kurulunda görev yaptı), onu “tamamen özerk” bir çağrı servis merkezine benzetiyor.

Citron’un ilk şirketi Open Feint’te daha önce Relan ve Discord’un kurucusu Jason Citron ile birlikte çalışan David Chu liderliğindeki başlangıç, manuel süreçleri tasarlamak için zamana, insanlara veya finansal kaynaklara sahip olmayan küçük ve orta ölçekli şirketleri hedefliyor. bu onların sohbet robotlarını besler. Relan, hem sesli hem de sohbet günlüğü konuşmalarını platforma taşıdıklarını ve bu verilere ve doğal dil işleme ve makine öğreniminin büyüsüne dayanarak hemen müşterilerle iletişim kurmaya başlayabileceğini söylüyor.

Bunu, birkaç yıl önce birininkini taklit etmek için kullanılan GPT-3 botuyla karşılaştırıyor. ölü nişanlı yazdığı eski metinlere ve Facebook mesajlarına dayanarak platforma girdi.

Got It AI, konuşma tabanlı AI yazılımının yapabileceklerinin ötesine geçen tek otonom iletişim merkezi değildir. Örneğin, Replicant, yapay zeka ses aracılarının, insan benzeri bükülme ve hız olduğunu söylediği şeyi kullanarak, gerçek zamanlı olarak karmaşık, incelikli konuşmaları yönetebileceğini vaat eden bir girişimdir. (Beş yıl önce kurulan Replicant, en azından 113 milyon dolar yatırımcılardan fon sağlanmasında.)

Yine de, Relan doğal olarak, yönettiği iki turda bugüne kadar sessizce sadece 15 milyon dolar toplayan Got It AI’nın şu anda mevcut en iyi teknolojiye sahip olduğunda ısrar ediyor; ayrıca şirketin, şimdi sunduğu tekliften emin olduğu için uygulamaya başladığı bir stratejisi olduğunu söylüyor.

Birinci adım, Five9 ve Twilio gibi bulut iletişim merkezi yazılımı üreticileriyle ortaklıklar kurmaya odaklanıyor, çünkü bu şirketler, yaklaşık 30 kişiyi istihdam eden Got It AI’nın söylediğine göre “yapay zeka yeteneğini biriktirmiş şirketler değiller”. yönetilen.

İkinci adım, makaleler gibi içerikle ilgili bileşik soruların yanı sıra e-postaları büyük ölçüde yanıtlamak için Got It AI’nın çok kanallı bir hizmet olarak yazılım teklifini kullanan mevcut müşteriler Indiegogo ve bebek markası Frida gibi kıyafetlere doğrudan satış yapmaya odaklanın. Gerçekten de, Got It AI, küçük ve orta ölçekli şirketleri hedeflemenin ötesinde, öncelikle e-ticaret şirketlerini hedefliyor (Twilio gibi henüz konuşma AI’sını anlamlı bir şekilde benimsemeyen şirketlere ek olarak).

Relan, bu özerk konuşmaların bir şirketi sıcak suya düşürmemesini sağlamak için gereken korkuluklara gelince, Got It AI’nin kurumsal müşterilerini müşteri hizmetleri konuşmalarının tonunu belirlemeye davet ettiğini söylüyor. Ayrıca, bir müşteri şikayetinin tamamen özerk bir şekilde çözülebileceğine olan güvenine dayalı olarak hiper parametreleri oluşturmak için onlarla birlikte çalışır.

Relan, “Güven şundan düşükse, [100%], parametreyi ‘Üzgünüm, anlamadım’ diyecek şekilde ayarlayabilirsiniz. Bunu tekrarlayabilirmisin?’ Ve bu iki üç kez olursa, ‘Size daha fazla yardım getireyim’ der” ve bir insan devreye girer.

Tüm yapay zekalarda olduğu gibi, Relan bu arada, özümsediği konuşmalar değişmeye devam ettikçe ve hem kendi stilini hem de sonuçları güncellemeye devam ettikçe, Got It AI’ın giderek daha akıllı hale geldiğinde ısrar ediyor. Relan, “Sanal aracı kendini geliştirir,” diyor.Kaynak : https://techcrunch.com/2022/06/27/the-vc-who-helped-incubate-discord-has-quietly-spun-up-an-autonomous-contact-center-startup/

Yorum yapın