Discord, moderatörlerin içeriği otomatik olarak filtrelemesi için araçlar ekler


Kısaca: Discord’un popülaritesi arttıkça, bazı topluluklar manuel olarak yönetilemeyecek kadar büyüyor ve platform giderek siber saldırılar için çekici bir hedef haline geliyor. Bu hafta yayınlanan yeni bir özellik, moderatörlerin bu büyüyen sorunları otomatik anahtar kelime filtrelemeyle çözmesine yardımcı oluyor.

Discord, AutoMod adlı en son özelliğini, tek başına izlemek için çok fazla sunucu trafiği olduğunda, belirli kelimeleri ve cümleleri filtreleyerek, moderatörlerin içeriği taramasına yardımcı olan bir araç olarak tanımlar. AutoMod, insan mod ekiplerini ve mod botlarını tamamlayacak, onları değiştirmeyecek.

Varsayılan olarak, Otomatik Mod metni Discord’un önceden ayarlanmış birden çok anahtar kelime listelerinden birine göre kontrol edecek ve hakaretler veya NSFW materyalleri gibi olağan uygunsuz içeriği içeren mesajları engelleyecektir. Discord bu listeleri zamanla güncelleyecek, ancak şimdilik Yayınla Kullanıcıların bunlara karşı koyamaması için içerikleri.

Moderatörler ayrıca AutoMod’a özel anahtar kelimeleri yakalamasını ve rahatsız edici mesajlara ne olacağını belirlemesini söyleyebilir. Bu özellik, mesajları engelleme ve kullanıcıların zaman aşımına uğramasının yanı sıra, bir anahtar kelimenin nasıl doğru yazılacağına dair otomatik uyarılar veya tavsiyeler de sunabilir. Varsayılan anahtar sözcükler yalnızca İngilizce olduğundan, şimdilik İngilizce olmayan sunucuların özel listeler ayarlaması gerekecektir.

Kullanıcılar kaçınılmaz olarak alternatif yazım yoluyla kelime filtrelerini atlatmaya çalışacaklardır. AutoMod’un Wildcards özelliği, moderatörlerin diğer kelimelerin içindeki anahtar kelimeleri taramasına izin vererek bunu durdurmaya çalışır. Ayrıca sayılarla veya diğer karakterlerle yazılan sözcükleri işlemek için tasarlanmıştır.

Moderatörler, hazır anahtar kelime listelerini ve özel anahtar kelime ayarlarını bulabilecekleri Ayarlar > İçerik Denetleme bölümünde AutoMod’u kurabilirler. AutoMod uyarılarını almak için moderatörlerin onları ideal olarak yalnızca yöneticilerin ve moderatörlerin erişebileceği bir kanala yönlendirmesi gerekir.Kaynak : https://www.techspot.com/news/94989-discord-adds-tools-moderators-automatically-filter-content.html

Yorum yapın