Dikkat, Nest Hub Max “Range Extender” Kullanıcıları


Nest x Yale Lock veya Nest Detect cihazlarınız için menzil genişletici olarak Nest Hub Max kullanan biriyseniz, aşağıdaki bilgiler çok önemlidir. Bu hafta Google, bu cihaz sahiplerine Nest Hub Max için yaklaşan bir yazılım güncellemesi nedeniyle menzil genişletici işlevinin artık desteklenmediğini bildiren bir mektup gönderdi.

Temmuz ayının sonunda geleceği ayrıntılı olarak açıklanan yazılım güncellemesinin, Nest Hub Max’i Thread standartlarına göre Matter ile yükselttiği söyleniyor. Tarafımızca bilinmeyen, bu standartların bir şekilde bu menzil genişletici işlevini etkilemesi gerekir, bu nedenle güncelleme yayılmaya başladığında ortadan kalkacaktır.

Bu sorunu çözmek için Google’ın basit bir çözümü vardır: Nest Connect veya Nest Guard’ınızı kilitleme veya açma/kapama sensörünüze yaklaştırın. Bu kadar basit olsa da, Hub Max’in ilk etapta bir menzil genişletici olarak hareket etmesinin bir nedeni olmalı. Bunun için bir dava olmalı. Ne olursa olsun, Google bunun yalnızca az sayıda insanı etkilemesi gerektiğini söylüyor, bu yüzden bu iyi.

İşte sahiplerine gönderilen mektubun tamamı.

Yüzlerce ortak cihazla gelecekte ileriye dönük uyumluluğu etkinleştirecek Matter over Thread standardına hazır olduğunuzdan emin olmak için Temmuz ayı sonlarında Nest Hub Max’te bazı yazılım güncellemeleri yapacağımızı bildirmek için sizinle iletişime geçiyoruz. ‌

Bu güncelleme, cihazları arasında bir menzil genişletici olarak Nest Hub Max kullanan az sayıda Nest x Yale Lock kullanıcısını ve Nest Detect kullanıcısını ve kilitleme veya açma/kapama sensörlerini Wi-Fi’ya bağlayan Nest Connect veya Nest Guard’ı etkileyecektir. Fi. Bu güncelleme kullanıma sunulduğunda, Nest Hub Max artık Nest x Yale Lock ve Nest Detect için genişletici işlevini desteklemeyecektir. O zaman, kilitleri Nest Connect veya Nest Guard’ın kapsama alanı dışında olan kullanıcılar, Nest uygulamasıyla kilitlerini kilitleyemez veya kilidini açamaz. Kullanıcılar yine de Nest x Yale Lock’taki tuş takımını kullanarak kapıyı kilitleyebilir ve kilidini açabilir. Nest Connect veya Nest Guard kapsamı dışında kalan Nest Detect’ler, Wi-Fi’ye bağlanamaz ve çevrimdışı olur.

Bu değişiklikten etkilenirseniz ve kilitleme veya açma/kapama sensörünüz çevrimdışı olursa, cihazınızın Wi-Fi’ye ikisinden biri üzerinden bağlanabilmesi için Nest Connect veya Nest Guard’ınızı kilit veya açma/kapama sensörünüze yaklaştırmanız gerekir. cihaz.

Bu değişiklikten etkileniyorsanız, kendinizi hazırlayın.Kaynak : https://www.droid-life.com/2022/06/21/google-warns-nest-x-yale-lock-nest-detect-owners-of-upcoming-range-extender-change/

Yorum yapın