Diğer fintech’lerin verileri boğmasına yardımcı olmak için uygun şekilde 4,3 milyon dolarlık tohum yatırımı artırıldı – Teknolojik Haberler


Bugün fintech’teki en sıcak alanlardan biri neresi? Yeterince komik, fintech’ler için fintech (bunu birkaç kez hızlı söyleyin).

Fintech startup’ları son birkaç yılda kesinlikle çoğaldı, ancak bu hala oldukça parçalı bir alandır – bu da “fintech için fintech” şirketlerinin devreye girdiği yerdir. Fintech’teki şirketler, genellikle çeşitli kaynaklardan ve hizmet sağlayıcılardan gelen verilere dayanan karmaşık teknoloji yığınlarına sahiptir. temel işlerini desteklerler.

Düzgün bu parçalanmanın çok çabuk dağılabileceğinin farkındadır. Kurucu ortak ve CEO Kyle Maloney, şirketin diğer fintech startup’larındaki operasyonları, özellikle bu şirketlerin farklı yerlerden gelse bile doğru ve kesin verilerle çalıştıklarından emin olmak için kullanabilecekleri mutabakat yazılımı aracılığıyla düzene sokmak için çalıştığını söyledi. Teknolojik Haberler. Maloney, şirketin temel ürününün, işlem verilerini temel muhasebe ilkelerine dayalı olarak görüntüleyen ve uzlaştıran evrensel bir defter olduğunu söyledi.

Maloney ve kurucu ortağı Travis Gibson, kart düzenleme şirketi Marqeta’da mühendislik ekipleri üzerinde çalışırken tanıştılar.

Uygun kurucu ortaklar Kyle Maloney ve Travis Gibson

Uygun kurucu ortaklar Kyle Maloney ve Travis Gibson Resim Kredisi: Düzgün

Gibson, “Marqeta’da geçirdiğimiz süre boyunca, yeni para hareketi entegrasyonları kurarken, sürekli olarak çeşitli temel sağlayıcıları bir araya getirme sürecindeydik – banka ortaklarını, ödemeleri, satıcıları, ağlarla doğrudan entegrasyonları düşünün,” dedi Gibson. Teknolojik Haberler.

Gibson, önceki görevlerinde genellikle günlerinin %80 ila %90’ını farklı para hareketi yöntemlerini desteklemek için temel finansal veri altyapısını oluşturmaya harcadıklarını ekledi. Gibson, Proper’ın fintech şirketlerinin temel işlerine odaklanabilmeleri için veri yönetimi sürecini kolaylaştırmasına yardımcı olma arzusuyla oluşturulduğunu söyledi.

Maloney, sorunun özellikle daha özelleştirilmiş ürünler inşa etmek isteyen erken aşamadaki, yüksek büyüme gösteren şirketler için yapışkan hale gelebileceğini açıkladı.

“Stripe gibi bütünsel bir yığın kullanmak, her tür para hareketi işlemi için işe yaramayabilir. [early-stage companies] tamamlamaya çalışıyorlar. Ve böylece olan şu ki, Stripe’in harika olduğu veya bu sağlayıcıların herhangi birinin harika olduğu bu varoluşsal krize giriyorlar, ancak ACH için Modern Hazine gibi sınıfının en iyisi bir çözüm kullanmak isteyebilirler. [for example]ve şimdi Stripe’in sağladığı kaputun altında, özellikle hizmetlerinde bir dizi altyapı inşa etmeleri gerekiyor, ”dedi Maloney.

Meld ve Novopayment gibi bir dizi başka “fintech için fintech” girişimi, fintech’lerin entegrasyon sorunlarını çözmesine yardımcı olmak için API’ler geliştirme yaklaşımını benimsedi. Ancak Proper’ın ürünü bir API değildir, çünkü şirket, geliştiricilere bunu kendileri yapacak araçları sağlamak yerine entegrasyonları oluşturmayı kendisi üstleniyor, diye açıkladı Gibson. Uzun vadede, Proper’ın API’ler oluşturmayı ve entegrasyon portföyünü genişletmeyi planladığını söyledi.

Fintech Proper'ın veri mutabakat platformu

Proper’ın veri mutabakat platformunun ekran görüntüsü Resim Kredisi: Düzgün

Gibson, Proper’ın veri doğruluğunu sağlamak için iki ana strateji kullandığını açıkladı. İlki, girişimin, transfer edildiğine inandıkları fonların hedefe ulaştığını doğrulamak için bankalardaki ve harici taraflardaki parayı izlediği “dengeli mutabakat”tır. İkincisi, Gibson’a göre, temel olarak farklı kaynaklardan belirli bir işlemden veri almak ve veri bağlarını sağlamak gibi görünen “işlem eşleştirme”dir.

Y Combinator’s Winter 2022 kohortuna katılan girişim bugün, BoxGroup, Mischief, Y Combinator ve diğerlerinin katılımıyla Redpoint Ventures liderliğindeki 4,3 milyon dolarlık bir başlangıç ​​turunu kapattığını duyurdu. Gibson ve Maloney, Proper’ın bugün hizmet verdiği müşteri sayısını paylaşmayı reddetti, ancak her hafta birkaç yeni müşteri getirdiğini söyledi.

Bugün 6 kişiden oluşan ekip, yeni sermayeyi, şirketin mühendislik ekiplerinin zamandan tasarruf etmesine yardımcı olma hedefine uygun, kodsuz bir finansal operasyon panosu oluşturmak için kullanmayı planlıyor.

Maloney, “Birçok kez duyduğumuz şeylerden biri, finansal operasyon ekiplerinin, mühendislik müdahalesine ihtiyaç duymadan para hareketini yönetebilmeleri, yapılandırabilmeleri ve işleyebilmeleri için dahili olarak büyük bir ihtiyaç olduğudur” dedi.

Maloney, çoğunlukla diğer fintech’lerin uzlaşmalarını ve muhasebe sorunlarını şirket içi çözümlerle dahili olarak ele aldığını gördüğünü söyledi.

“Hem mutabakat hem de muhasebe problemini tek ve her yerde bulunan bir çözümde gerçekten çözen hiçbir şey görmedik. Maloney, “Bugün şirketlerin bu süreçleri genellikle ısmarlama SQL sorguları ve Python komut dosyaları ve operasyon ekipleri ve elektronik tablolarla dahili olarak yönettiğini biliyoruz.” Dedi.Kaynak : https://techcrunch.com/2022/06/08/fintech-startup-proper-yc-y-combinator-data-integration-operations/

Yorum yapın