‘Diablo IV’, en son Activision Blizzard sendika oturumlarında odak noktasıMakale işlemleri yüklenirken yer tutucu

Video oyunu yayıncısı Activision Blizzard’ın avukatları ve çalışanları, bu hafta Ulusal Çalışma İlişkileri Kurulu’nun önüne geçerek potansiyel bir Blizzard Albany sendikasına kimin oy vermesi gerektiğini tartıştı. Activision Blizzard’ın avukatları, Blizzard Albany’nin merakla beklenen Blizzard oyunu “Diablo IV” hakkındaki duruşmasında argümanlarının çoğunu çerçeveledi.

Duruşmada, hangi Blizzard Albany işçilerinin sendikalaşma oylamasına katılabilecekleri söz konusu. Video konferans platformu Zoom üzerinden sanal bir duruşmada konuşan şirketin avukatları, Blizzard Albany stüdyosunda Diablo oyunları üzerinde çalışan herkesin oy alması gerektiğini belirtti. Bu arada, çalışanların avukatı, pazarlık birimini oluşturmak için 20 kalite güvence testçisinden oluşan bir grup istedi. Blizzard Albany’deki test uzmanları, daha iyi çalışma koşulları ve daha yüksek ücretler için pazarlık yapmak için sendikalaşmaya çalışıyor.

Anonimlik koşuluyla konuşan mevcut bir Blizzard Albany kalite güvence test uzmanı, avukatların çalışanların maaşlarını ve saatlik ücretlerini gösteren bir belgeye atıfta bulunarak “Bence çok kesin ve kuru” dedi. “[It’s] KG’nin geçerli bir birim olduğu açıktır. [Activision Blizzard] Uzun bir farkla stüdyonun en düşük ücretli üyeleri olduğumuzu gösteren ödeme bantlarını tanıttı.”

QA test uzmanlarının avukatları tarafından bu haftaki duruşmada paylaşılan bir belgeye göre, Blizzard Albany’deki kalite güvence test uzmanlarına yıllık 33.000 ila 53.000 dolar arasında ödeme yapılıyor. Albany, NY merkezli stüdyodaki 20 kalite güvence testçisinden oluşan grup, Temmuz ayında bir birliğin tanınmasını talep etti, ancak yönetim gönüllü olarak onları tanımadı.

Eskiden Vicarious Visions olan Blizzard Albany, sendikalaşma teklifini duyurdu

Eski başkan Barack Obama’nın Ulusal Çalışma İlişkileri Kurulu eski başkanı Wilma Liebman, “İşverenlerde sendikalaşma çabalarını erteleme içgüdüsü her zaman var” dedi. “Gecikmeyi istemenin nedenleri, yalnızca bariz olanı – kaçınılmaz olabilecek gecikmeyi – değil, olası işlem nedenlerini de içeren çok çeşitli olabilir. [with Microsoft.]”

Microsoft, düzenleyici onay bekleyen, tamamen nakit bir anlaşmayla Activision Blizzard’ı yaklaşık 69 milyar dolara satın alıyor. Xbox ve Windows yapımcısı daha önce Haziran ayında Activision Blizzard çalışanlarının sendikaya katılma haklarına saygı duyacağını söylemişti.

Activision Blizzard, Blizzard Albany’deki bir sendika seçimi için uygun oy grubunu artırmak istiyor ve stüdyodaki ek – ama hepsi değil – işçilerin dahil edilmesi gerektiğini savunuyor.

Activision Blizzard sözcüsü Rich George, “Tüm çalışanlarımızın adil ve gizli bir oylamayla bir sendikaya katılıp katılmamayı seçme hakkına sahip olması gerektiğine inanıyoruz” dedi. “Sıkı bir şekilde entegre edilmiş Albany operasyonlarımız göz önüne alındığında, hiçbir çalışanın haklarından mahrum edilmemesi gerektiğine ve yaratıcılığın, ilhamın ve özgür fikir alışverişinin en iyi şekilde Albany’de Diablo üzerinde çalışan tüm denetim dışı çalışanların oylamaya katılmasıyla işe yaradığına inanıyoruz. Birlik tarafından belirlenen güvence test uzmanları.”

Çalışma avukatları, oylama havuzunun boyutunun artırılmasının 20 QA test uzmanının oy verme gücünü azaltabileceğini ve bunun potansiyel olarak sendikalaşma oylamasının başarısız olmasına neden olabileceğini söylüyor.

Microsoft, Activision Blizzard sendikalaşmasına saygı göstermek için anlaşma imzaladı

Blizzard Albany, cinsel taciz konusunda çok sayıda soruşturmayla karşı karşıya olan şirkette sendikalaşmaya çalışan ikinci Activision Blizzard stüdyosu. Eski adı Vicarious Visions altında Guitar Hero ve Crash Bandicoot gibi franchise çalışmalarıyla tanınan stüdyo, Nisan ayında Activision Blizzard ile resmi olarak birleşerek Blizzard Albany oldu. Stüdyonun kalite güvence departmanı, 28 Mayıs’ta KG test uzmanlarının sendikalaşma teklifini kazandığı Madison, Wis. Şu anda bir sözleşme için pazarlık çabalarından geçiyorlar.

Yönetim danışmanı, Raven Software kalite güvence test uzmanlarına karşı kullandığı argümanların çoğunu yeniden gözden geçirmiş olsa da, dikkate değer bir fark var: Açılış konuşmasının bir parçası olarak, Activision Blizzard’ı temsil eden Reed Smith avukatları, şirketin ne yaptığını açıklamak için bir “Diablo IV” fragmanı oynadılar. . Video başladığında, bir seslendirme oyunun korkaklara göre olmadığını ve hem kanlı hem de ürkütücü olduğunu belirtti.

“Bunu nasıl kayda geçireceğiz?” Pazartesi günkü toplantıyı denetleyen Ulusal Çalışma İlişkileri Kurulu duruşma görevlisi Ruth Basantes’e sordu. Reed Smith avukatı James Polk, bir dizi harf ve sembol kullanarak mahkeme muhabiri için YouTube bağlantısını heceleyerek yanıt verdi.

Oyuncuların çeşitli cehennem yaratıklarıyla savaştığı yaklaşan karanlık fantezi aksiyon rol yapma oyununun gelecek yıl çıkması planlanıyor. Bu haftaki çalışma duruşması boyunca Activision Blizzard avukatları, oyuncuların “Diablo IV”te neler bekleyebilecekleri hakkında içgörüler paylaşan dahili konuşmalar, elektronik tablolar ve diğer notlar sağladı. Bir belge, oyuncular tarafından “Diablo IV” hakkında verilen geri bildirimleri tanımladı, bir kişinin oyunun zor olduğunu, ancak eğlenceli bir şekilde olmadığını, çünkü öldükten sonra kişinin kendi cesedinden teçhizat almak zor olduğunu söyledi.

Mevcut bir Blizzard Albany çalışanı, “Bir çalışanın portföyünü güncellemek veya başka bir yerde daha iyi iş bulmasına yardımcı olabilecek bir şey yapmak istiyorsa, oyun çıkana kadar beklemesi son derece ironik” dedi. basına konuşma yetkisi verilmediği için isminin açıklanmaması şartıyla. “Ancak şirket, belirli bir birimdeki çalışanların çoğunluğunun kendi çıkarları için en iyi olanı söylediğine ve istediklerine karşı çıkmak istediğinde, sadece bir şeyler paylaşmaları tamamen sorun değil.”

Mayıs’tan itibaren: Raven Software çalışanları sendika seçimini kazandı

“Diablo IV” üzerinde çalışan kalite güvence test uzmanlarının bir listesi ve bir kalite güvence test uzmanının kapak mektubu, LinkedIn ve sosyal medya hesabı da duruşmada yayınlandı. Kalite güvencesi testçileri genellikle oyunun jeneriğinde tanınırken, oyunun yaratılmasına yardımcı olan binlerce kişiyle birlikte, testçilerin seçilmesi ve KG testçisinin bilgilerinin kamuya açıklanması, çevrimiçi tacizle ilgilenen bazı çalışanları kızdırdı.

“Birçok fandom ve oyuncunun ne kadar zehirli olabileceği göz önüne alındığında, bunu görmek oldukça üzücü. [everyone’s names] gerçekten böyle olması gerekmediğinde yayınlandı, ”dedi çalışan. “Bu, NLRB’ye giden bir kavga olmak zorunda değildi. [Management] sadece birimi tanımayı seçebilirdim.”

Duruşma sırasında, Activision Blizzard’ın avukatları, Blizzard Albany’de Diablo oyunları üzerinde çalışan çalışanların sendika seçiminde oy kullanmaya uygun olması gerektiğini, stüdyoda “World of Warcraft” veya “Overwatch” üzerinde çalışanların oy kullanmaması gerektiğini savundu. Avukatların, Raven Software’in tamamının bir sendikaya oy vermesi gerektiğini savundukları Şubat ayından neden farklı bir yaklaşım benimsediği açık değil – sadece kalite güvence testçilerine değil. Birlik oluşturmak için oy çokluğu (yüzde 50 artı bir) gerekiyor.

Activision Blizzard sözcüsü George, yaptığı açıklamada, “Albany’de çalışan bazı çalışanlar, Diablo dışı projelerde çalıştıkları veya uygun olmadıkları (örneğin, insanları yönetebilecekleri) için teklifimize dahil edilmedi” dedi. Post, özellikle diğer oyunlardaki işçilerin neden Blizzard Albany sendika oylamasına katılmamaları gerektiğini sordu, ancak şirket Cuma günü yayınlandığı sırada yanıt vermedi.

Çalışanlar, Blizzard Albany’deki “Diablo IV” ekibinin, aynı zamanda unvan üzerinde çalışan Irvine, California merkezli ekiple entegre olduğunu, Blizzard Albany’deki diğer oyunlarda çalışanlar ise diğer ekiplerle daha düzenli bir şekilde arayüz oluşturduğunu söyledi.

“Diablo IV”, gelecek yıl için planlanan bir oyundur ve iblislerin ve meleklerin milyonları öldürdüğü “Diablo III” olaylarından sonra gerçekleşir. “Diablo IV” belgeleri, başka yerlerde çevrimiçiyken avukatlar tarafından paylaşıldı, oyunu bir beta testinde deneyen oyuncular, görüntüleri sızdırıyor.

Pazartesi günü, Activision Blizzard çalışanları sanal duruşma sırasında bir protesto düzenlediler ve birkaç düzine işçi Zoom duruşmasına resimleriyle “ABK Sendikayı Bozmayı Durdur” diyerek ya da ekran adlarını “sendika bozmayı durdur” olarak değiştirerek Activision Blizzard’ı rahatsız etti. avukatlar. Reed Smith avukatı Polk, protestoculara itiraz ederek, onları potansiyel olarak “yıkıcı” olarak nitelendirdi ve NLRB’nin bu görüntüleri kaldırmasını ve insanların isimlerini değiştirmesini istedi. Buna cevaben, kurul duruşma görevlisi Basantes, sanal duruşmanın yüz yüze bir duruşmaya benzediğini, herkesin katılabileceği ve katılanların başkalarının isimlerini görmeyeceklerini söyledi. Basantes daha sonra protestocuların kendilerini “Misafir” olarak yeniden adlandırmalarına izin verdi ve bu da birden fazla Activision Blizzard çalışanının, işverenlerinin gerçek adlarını not etmesinden endişe etmeden toplantıya yeniden katılmasına izin verdi.

Basantes Perşembe günü protesto olayını tekrar ziyaret ederek şunları söyledi: “Hatırladığım kadarıyla kimse rahatsız etmiyordu. Dolayısıyla kimseyi toplantıdan atmaya gerek yoktu.” İnsanlar yüz yüze bir duruşmada sloganlı gömlekler giyselerdi, gerçek isimlerini vermeleri veya gömleklerini değiştirmeleri istenmezdi diye bir benzetme yaptı.

NLRB basın sekreteri Kayla Blado, önümüzdeki haftalarda bir karar beklediğini söyledi. Activision Blizzard’ın duruşma görevlisinin karar verebilmesi için 25 Ağustos’a kadar özetlerini göndermesi gerekiyor.Kaynak : https://www.washingtonpost.com/video-games/2022/08/12/diablo-iv-blizzard-albany-union/?utm_source=rss&utm_medium=referral&utm_campaign=wp_business-technology

Yorum yapın