Diablo Immortal’ın Çin Lansmanı Şüpheli Koşullar Altında Ertelendi


Bu site, bu sayfadaki bağlantılardan bağlı kuruluş komisyonları kazanabilir. Kullanım Şartları.

Blizzard, tartışmalı Diablo Immortal’ı iki hafta önce dünyanın çoğunda yayınladı, ancak Çin lansmanı 23 Haziran’da planlandı – vurgu “oldu” Tuhaf bir açıklamada, Activision-Blizzard, ek optimizasyonlar yapmak için sürümü ertelemek zorunda kalacağını duyurdu. Ancak bu güncelleme, şirketin popüler Weibo sosyal ağındaki hesabının Çin hükümetini eleştiren açıklamalar yaptığı iddiasıyla yasaklanmasıyla birlikte geliyor.

Diablo Immortal, bir Diablo oyunu gibi görünür ve oynar, ancak baştan sona Çinli oyun geliştiricisi NetEase’in yardımıyla tasarlanmıştır. Oynaması ücretsiz bir oyun olan Diablo Immortal, uygulama içi satın alımlarla dolu olarak gelir ve oyuncuların en güçlü teçhizatı almak için büyük paralar harcamasına olanak tanır. Sonuç olarak, Blizzard ilk iki haftada oyundan 24 milyon dolar gelir bildirdi ve bu son derece kazançlı Çin pazarı olmadan.

Blizzard’a göre (Çince), deneyimi daha iyi hale getirmek, karakter modellerini geliştirmek vb. istediği için lansmanı erteledi. Gecikmeyi telafi etmek için Blizzard, oyun başladığında oyun içi kaynaklar ve efsanevi öğelerden oluşan paketler vaat ediyor. Ancak bu ifade bana boş geliyor. Diablo Immortal bir mikro dönüşüm cehennemi olabilir, ancak çok iyi çalışıyor. Blizzard’ın neden Çin için bu kadar acilen optimize etmesi gerekiyor ki, lansmanı geciktiriyor?

Kotaku’nun sahip olduğu alternatif bir açıklamaya işaret etti Twitter’a benzer bir Çin sosyal medya platformu olan resmi Blizzard Weibo hesabına bağlı. Çevrimiçi olarak paylaşılan bir ekran görüntüsü, “Ayı neden istifa etmedi?” yazan bir Blizzard gönderisini gösteriyor. veya “Ayı hakkında ne düşünüyorsun?” Kesin çağrışımı tercüme etmek görünüşte zor, ancak çoğu kişi bunu Çin’de tuhaf bir şekilde yasaklanan Winnie the Pooh’a bir referans olarak aldı. Çevrimiçi topluluklar, rejimi eleştirmenin bir yolu olarak Başkan Xi Jinping’in karikatür ayıya benzerliğini kullandı ve Xi, karşılaştırmanın hayranı değil.

Ayrıca hükümet düzenleyicilerinin para kazanma planını sevmeme potansiyeli de var. Çin, uzun süredir oyun üzerinde olağanüstü bir kontrol uyguluyor ve son zamanlarda çocukların haftada sadece üç saat oynayabileceğine karar verdi. Düzenleyiciler ayrıca düzenli olarak oyunların Çin’de yayınlanmasını onaylamadan önce içeriklerinde değişiklik yapılmasını talep ediyor. Epic bile Fornite gibi son derece popüler bir oyunu Çin’de yaşayabilir hale getiremedi.

Gecikmenin nedeni ne olursa olsun, muhtemelen son dakika optimizasyonları kadar basit değildir. Gecikme, NetEase’in Pazartesi günü Hong Kong borsasında değerinin yaklaşık yüzde 10’unu kaybetmesine neden oldu. Sadece bazı karakter modellerini temizlemek istiyorsanız bu çok ağır bir bedel.

Şimdi Oku:

Kaynak : https://www.extremetech.com/gaming/337322-diablo-immortals-chinese-launch-postponed-under-suspicious-circumstances

Yorum yapın