Dev Özel Hapishane Şirketi Avukata Kendileri Hakkında Tweet Atmasını Durdurmak İçin Mahkemeye Gidiyor


itibaren Hapishanenin-dışındaki-konuşmayı da-kontrol edemezsin borç

CoreCivic, ülkenin en büyük özel cezaevi şirketlerinden biridir. Ve zaten bununla ilgili olması gerekirken, biz bile Sahip olmak özel hapishane şirketleri, CoreCivic özellikle korkunç görünüyor. Daha geçen hafta CoreCivic, yatırım şirketi Candide Group ve Forbes yazarı Morgan Simon aleyhine şirket hakkında oldukça doğru olduğu ortaya çıkan iddialarda bulundukları için açtığı SLAPP davasının reddini bozmaya çalışan 9. Devre temyiz mahkemesindeydi. . Bu süreçte CoreCivic, federal mahkemede kullanılamayacağını söyleyerek California’nın yararlı SLAPP karşıtı yasasını baltalamaya çalışıyor (9. Devrenin diğer davalarda zaten izin verdiği bir şey).

Ancak Tennessee’de (CoreCivic’in ana eyaleti), şirket konuşmayı bastırmak istiyor farklı bir şekilde: kelimenin tam anlamıyla mahkemeden CoreCivic’in cehennem deliklerinden birinde ölen Terry Childress’in ailesini temsil eden avukat Daniel Horwitz hakkında bir tıkaç emri çıkarmasını istemek. Horwitz dava hakkında tweet atıyorChildress’in öldüğü Trousdale Turner Islah Merkezi ile ilgili bazı oldukça lanet olası belgeleri ifşa etmek de dahil. Bu iş parçacığının bellek delinmiş olma olasılığı göz önüne alındığında, görebilirsiniz bunun bir PDF’si aşağıdaancak bu iş parçacığının çoğu aşağıdaki dosyalardan birinde de gösteriliyor.

CoreCivic bundan hoşlanmadı. Bu hiç hoşuna gitmedi. Horwitz’e tweet’i hakkında şikayette bulundu ve mahkemeden bunu yapmasını engellemesini isteyeceğini önerdi. Buna karşılık, Horwitz önce mahkemeye gitti, hakimden karar vermesini istemek bu konuları alenen tartışmaya devam edebileceğini söyledi.

Özellikle Davacılar, bu Mahkemeyi, CoreCivic’in Tennessee cezaevi tesislerinde anayasal gerekliliklere ve güvenlik standartlarına yaygın şekilde uymaması hakkında konuşma ve bu konuda hükümetten tazminat talep etme haklarını ve avukatlarının İlk Değişiklik haklarını onaylayan bir emir için harekete geçirdi.

CoreCivic daha sonra, Horwitz’i gerçekten ama gerçekten kapatmak istediğini açıkça belirten bir dava açtı. Dosyalama, mahkemeden özellikle Horwitz’e “tüm kamuya açık iletişimleri kaldırmasını” emreder. CoreCivic’in “bu davalarla ilgili yorumlar veya bu davadaki meseleler dahil olmak üzere adil bir yargılamaya müdahale edeceğini” iddia ettiği sosyal medya gönderileri de dahil olmak üzere kendi kontrolleri altında. CoreCivic’in argümanı, Horwitz’in CoreCivic’in ne kadar kötü olduğu hakkında belgelenmiş kanıtlarla tweet atmasının bir şekilde bir jüriyi CoreCivic’e karşı önyargılı hale getireceği yönünde. Bu standarda göre, herhangi bir şey için dava edilen herhangi bir şirket, temelde herkesi susturabilir. Ama bunların hiçbiri böyle çalışmamalı.

Ve elbette, tüm bunlar Streis ve CoreCivic’in Trousdale Turner Islah Merkezi’ni nasıl çalıştırdığına dair görmenizi istemediği tüm bu bilgiler. CoreCivic’in dosyalaması gerçekten oldukça önemli, çünkü ana şikayetleri Horwitz’in tam olarak böyle olması. kastetmek Trousdale’in ne kadar güvensiz olduğunu ve personel sayısının ne kadar az olduğunu gösteren belgeleri vurgularken. CoreCivic’in dosyasından:

Bay Horwitz’in sosyal medya gönderileri doğrudan, Twitter’ın gerekli bir gereğidir, ancak sözlerinde olağanüstü derecede kısırdır. Bay Horwitz’in bazı sosyal medya paylaşımları Childress’tan özel olarak bahsetmekte ve onun talihsiz ölümünden Davalıların sorumlu olduğunu iddia etmektedir. Gerçekten de, bu gönderiler CoreCivic’i bir “ölüm fabrikası” olarak adlandırıyor ve CoreCivic’in “öldürdüğünü” iddia ediyor.[s]” insanlar

Davacının avukatı Horwitz’in jüriye sihirli bir şekilde zarar vereceği iddiası saçmadır, ancak CoreCivic bu saçmalığı savunmak için cesur bir girişimde bulunur.

Bunun da ötesinde, Bay Horwitz’in kamuya açık yorumları, Davalıların adil yargılanma haklarına kesinlikle halel getirecektir. Geniş bir kamu tüketimi için tasarlanmıştır ve özellikle Bay Horwitz’in yaklaşık 8.000 Twitter takipçisine ve genel olarak halka yöneliktir. Birden çok kez retweetlendiler ve paylaşıldılar, bu da erişimlerini önemli ölçüde artırdı. Ayrıca Channel 4 ve The Tennessean gibi inanılmaz yüksek sayıda okuyucu ve izleyiciye sahip yerel medya kuruluşları tarafından da yakalandılar. Davalılar ve tarafsız bir jüri ile adil yargılanma hakları üzerindeki olumsuz etki küçümsenemez. Ve devam etmesine izin verilirse, özellikle taraflar bu davanın yazılı keşif ve ifade aşamasına başladıklarında, Bay Horwitz’in kamuya açık yorumları daha da kötüleşecektir.

Evet, belki de haber kuruluşlarının onları yakalamasının nedeni haber değeri taşımalarıdır? CoreCivic gerçekten haber kuruluşlarının bir davayı ele alamayacağını mı yoksa bir jüriye zarar vereceğini mi savunuyor? Herhangi bir potansiyel jüri üyesinin Horwitz’i takip edip etmediğini veya bu haberlerden herhangi birini görüp görmediğini belirlemede, voir dire sürecinde bununla başa çıkmanın kolay yolları vardır.

Her neyse, CoreCivic’in mahkûmları kendi özel hapishanelerine kapatabilmesine rağmen, bu hapishanelerin dışında konuşma özgürlüğünün hala var olduğunu öğrenmesi gerekiyor.Under: 1. değişiklik, tokat karşıtı, daniel horwitz, konuşma özgürlüğü, marie newby, ön kısıtlama, özel hapishaneler, kamu kayıtları, tokat, terry childress

Şirketler: corecivic

Kaynak : https://www.techdirt.com/2022/06/21/giant-private-prison-company-goes-to-court-to-try-to-get-lawyer-to-stop-tweeting-about-them/

Yorum yapın