Depo robotik firması GreyOrange, büyüme finansmanı yoluyla 110 milyon dolar artırdı – Teknolojik Haberler


Robotik firması GreyOrange bu hafta 110 milyon dolar topladığını duyurdu. Finansman, Atlanta merkezli şirketin artışını 170 milyon dolara getiren 140 milyon dolarlık C Serisinden dört yıl sonra geliyor. Bununla birlikte, standart bağış toplama turu yerine, GreyOrange, BlackRock’un desteğiyle, büyük ölçüde Mithril Capital Management tarafından desteklenen büyüme finansmanını seçti.

Samay Kohli, “Performans sicilimiz göz önüne alındığında, devam eden büyümemizi ne zaman ve nasıl en iyi şekilde besleyeceğimizi stratejik olarak seçme konusunda avantajlı bir konumdaydık” dedi. “Büyüme planlarımız ve müşterilerimize hizmet vermemiz için en etkili yapı olarak öz sermaye ve borç finansmanı karışımını seçtik.

Haber takip ediyor geçen yılın raporları Firmanın halka arz yoluyla 500-600 milyon dolar toplamak istediğini söyledi. Ancak şimdilik, halka arz henüz gerçekleşmedi, bu nedenle ek sermaye artırmak için çizim tahtasına geri dönmüş görünüyor.

Kohli, Teknolojik Haberler’a “Bizim için başarı, dünya çapında mümkün olduğunca çok müşteri için büyük zorlukları çözmek gibi görünüyor” diyor. “Müşterilerimizden gelen artan talebi mümkün olduğunca hızlı ve verimli bir şekilde nasıl karşılayabileceğimize sıkı sıkıya odaklandık. Bunu gelecekte gerçekleştirmek için halka arz kesinlikle uygun bir seçenek.”

Şu anda robotikte dolaşan büyük miktarda para göz önüne alındığında, zamanlama kesinlikle doğru olurdu. Aynı kategoride faaliyet gösteren Berkshire Grey, geçen yıl SPAC aracılığıyla halka açıldı. hisse fiyatları o zamandan beri büyük bir darbe aldı.

Depo/lojistik robotiğinde uzmanlaşan GreyOrange, 2015 yılında Hindistan’da kuruldu. Şirket, Teknolojik Haberler’a operasyonlarını üç yıl sonra Atlanta, Georgia’ya taşıdığını söyledi. Daha fazla perakendeci Amazon’un egemenliğine karşı oyun alanına bile ulaşmanın yollarını aradığından, kategoride hala bol miktarda büyüme var. özellikle, Walmart Kanada Mart ayında duyurdu Alberta’da GreyOrange sistemleriyle donatılmış 118 milyon dolarlık bir sipariş karşılama deposu açtığını söyledi.

Kurucu ortak ve CEO Samay Kohli yaptığı açıklamada, “E-ticaret satışları arttıkça, markalar keskin bir gerçekle karşı karşıya: otomasyonu benimseyin ya da müşterileri rekabete bırakın” dedi. “Her gün milyonlarca ürün gönderen daha fazla şirket için Amazon dışındaki pazardaki diğer oyunculardan daha fazla şirket için karmaşık bir küresel tedarik zinciri ortamında sipariş karşılamayı düzenliyor ve envanteri optimize ediyoruz.”

Şirket, mühendislik, ürün, pazarlama ve satış alanlarında ek 300 rol eklemeye çalıştığından, finansmanın çoğu işe alımlara gidecek. Ek finansman, GreyOrange’ın robotik sistemlerinin üretimini ve kullanıma sunulmasını hızlandırmak için kullanılacak.Kaynak : https://techcrunch.com/2022/05/17/warehouse-robotics-firm-greyorange-raises-110m-via-growth-financing/

Yorum yapın