Dell, karmaşıklığı basitleştirmek ve eksiksiz veri mobilitesinden yararlanmak için çoklu bulut stratejisini geliştiriyorGiderek daha fazla bulutun hakim olduğu endüstrilerde bile, birçok işletme bulutu tam olarak uyarlamak ve bulut sağlayıcı çözümlerini entegre etmekle mücadele ediyor. Bunun yerine, şirket içi altyapının avantajlarıyla onlara bulut ayrıcalıkları vererek hibrit bulut modellerine güvenmeyi tercih ediyorlar.

Bununla birlikte, çoklu bulut çözümleriyle işletmeler, tek bir sağlayıcıya odaklanmak yerine birden çok bulut sağlayıcısının avantajlarından yararlanabilirler. Caitlin Gordon (resimde), işletmelerin esnek çözümleri benimsemesine yardımcı olan Dell Technologies Inc.’de altyapı çözümleri için ürün yönetimi başkan yardımcısı.

Gordon, “Bir yazılım ve hizmet portföyü oluşturuyoruz ve bu, bu tutarlı deneyimi hedef alıyor” dedi. “Verilerinizi ve iş yüklerinizi doğru yerde tutabilirsiniz, ancak halihazırda şirket içinde sahip olduklarınızla tutarlı bir deneyim yaşayabilirsiniz.”

Gordon endüstri analistleriyle görüştü David Vellante ve David Nicholson de Dell Teknolojileri Dünyası SiliconANGLE Media’nın canlı yayın stüdyosu theCUBE’de özel bir yayın sırasında. Çoklu bulut çözümlerini, Dell’in Snowflake Computing ile ortaklığını, operasyonel tutarlılığı korumayı ve daha fazlasını tartıştılar. (* Aşağıdaki açıklama.)

Erişilebilir veriler anahtardır

Operasyonel tutarlılık Dell müşterileri için son derece önemlidir; şirket içi ve bulut operasyonları çok değişken olabileceğinden hibrit bulut çözümlerinde yaygın bir sorundur. Gordon, veri hareketliliğinin tutarlı bir operasyon deneyiminin en önemli yönlerinden biri olduğuna dikkat çekti.

Gordon, “Yazılımınızı yalnızca bulutta bulundurmakla kalmayıp, bunu bir genel bulut pazarı aracılığıyla gerçekleştirebilmek ve bir durumda aslında yerel bir bulut hizmeti olarak teslim edilmek çok önemlidir,” dedi. “Dolayısıyla, bu hiper ölçekleyicilerden herhangi biriyle yaptığınız önceden taahhüt edilmiş harcamaların tümü, teknoloji değeri desteği için eşit derecede önemli olan bu yazılım ve hizmetleri satın almak için bu krediye karşı çekebilirsiniz.”

Dell ayrıca iş liderlerinin verilerine erişebilmelerinin ne kadar önemli olduğunu da kabul ediyor. Dell, Snowflake ile ortaklığıyla, kullanıcıların Snowflake Veri Bulutu’ndaki yerel olmayan Snowflake verilerine erişmesine izin veriyor.

Gordon, “Verilerin çok fazla ağırlığı var ve veri gizliliği ile yönetişim düzenlemeleri arasında, verilerin hareket etmemesi için birçok neden var” dedi. Snowflake gibi modern bir bulut tabanlı analitik bakış açısından bunun anlamı, verileri nerede yaşarsa yaşasın destekleyebilmeleri gerektiğidir. Bu, daha fazla dağıtılmış veri mimarisi için bu verilere erişebilmek, ancak yine de bu bulut tabanlı araçları kullanabilmek anlamına gelir. … Bu alanda çok daha fazla fırsat var.”

İşte tam video röportaj, SiliconANGLE’ın ve theCUBE’nin Dell Technologies World etkinliği:

(* Açıklama: TheCUBE, Dell Technologies World için ücretli bir medya ortağıdır. Ne CUBE’nin etkinlik kapsamının sponsoru olan Dell Technologies Inc. ne de diğer sponsorların CUBE veya SiliconANGLE üzerindeki içerik üzerinde editoryal kontrolü yoktur.)

Fotoğraf: Silikon AÇI

Uzmanlardan oluşan Cube Club ve Cube Event Topluluğumuza katılarak misyonumuza desteğinizi gösterin. Amazon Web Servisleri ve Amazon.com CEO’su Andy Jassy, ​​Dell Technologies’in kurucusu ve CEO’su Michael Dell, Intel CEO’su Pat Gelsinger ve daha birçok aydınlatıcı ve uzmanı içeren topluluğa katılın.Kaynak : https://siliconangle.com/2022/06/21/dell-evovles-multicloud-strategy-simplify-complexity-leverage-complete-data-mobility-delltechworld/

Yorum yapın