Değerli sesli posta mesajlarınızı nasıl korursunuzMakale işlemleri yüklenirken yer tutucu

Bazı insanlar için önemli – ve hatta düpedüz değerli – mesajlar yalnızca sesli posta biçiminde yaşar. Telefonunuza veya telefon hizmetinize bir şey olması durumunda bunları nasıl koruyacağınız aşağıda açıklanmıştır.

  1. Telefon uygulamasını açın ve Sesli Posta’ya dokunun.
  2. Kaydetmek istediğiniz sesli postayı bulun ve tıklayın.
  3. Sağ üst köşedeki kare paylaşım simgesine dokunun.
  4. E-posta, AirDrop, iCloud Drive yüklemesi yoluyla kaydın bir kopyasını gönderin – tercihiniz ne olursa olsun.
  1. Telefon uygulamasını açın ve sesli postanızı seçin. Telefonunuzda ayrı bir sesli posta uygulaması varsa, onu açın.
  2. Korumak istediğiniz sesli postayı bulun ve ona dokunun.
  3. İki çizgiyle birbirine bağlanmış üç nokta gibi görünen paylaşım simgesine dokunun.
  4. Kaydın bir kopyasını e-posta, Google Drive ile gönderin – ne isterseniz.

Not: Android telefon üreticileri cihazlarını farklı şekilde özelleştirdiğinden, sizinki için süreç bu talimatlardan farklı olabilir. Senin için durum buysa, bilmemize izin ver.

Hoparlörünüzü açın, sesli postayı çalın ve başka bir cihaza kaydedin. Birçok akıllı telefon veya tablette, ücretsiz olarak kullanabileceğiniz yerleşik sesli not veya kaydedici uygulamaları bulunur. Dizüstü bilgisayarlara gelince, neredeyse kesinlikle yerleşik bir mikrofonları var – sadece doğru yazılıma ihtiyacınız var. Sesi kaydetmek için Windows için ücretsiz Audacity uygulamasını veya Mac’in yerleşik QuickTime Player’ını kullanmanızı öneririz.

Kaydedilmiş sesli postanızın olabildiğince iyi ses çıkarmasını istiyorsanız, telefonunuzu bir ses kablosuyla doğrudan bilgisayarınıza bağlamanız gerekir.

Birçok yeni flip telefon için ortak bir yardımcı kablo kullanabilirsiniz – her iki ucunda standart bir 3,5 mm kulaklık fişi vardır. (Telefonunuzu veya MP3 çalarınızı araç stereonuza daha önce bağladıysanız, zaten sahip olabilirsiniz.) Telefonunuz daha eskiyse, yalnızca 2,5 mm’lik küçük bir jakı kabul edebilir, ancak endişelenmeyin: 2,5 mm’den – 2,5 mm’ye -3,5 mm kabloları bulmak hala kolay.

Kablonuzu aldıktan sonra, bir ucunu telefonunuza ve diğer ucunu bilgisayarınızın mikrofon bağlantı noktasına takın; bunları genellikle küçük mikrofon simgesi veya pembe süslemeli bir kulaklık jakı arayarak görebilirsiniz.

Ardından, tercih ettiğiniz kayıt uygulamanızı çalıştırın ve “giriş” olarak telefonunuzu seçin.

Audacity’de, telefonunuz (muhtemelen “mikrofon” veya “mikrofon dizisi” olarak adlandırılır) mikrofon simgesinin yanındaki açılır menüde görünmelidir. Mac’te QuickTime kullanıyorsanız, Dosya’yı, ardından Yeni Ses Kaydı’nı ve ardından kayıt düğmesinin yanındaki aşağı bakan küçük ok simgesini tıklayın ve telefonunuzu seçin.

Son olarak, büyük kırmızı düğmeye tıklayarak kaydı başlatın, ardından telefonunuzdaki sesli postada oynat’a basın. Her şey doğru bir şekilde bir araya geldiyse, artık o değerli sesli mesajın yüksek kaliteli bir kopyasına sahip olacaksınız.

Sesli postayı istediğiniz cihaza kaydettikten sonra kaydedin (bazen bu otomatik olarak gerçekleşir) ve saklamak için bir yere koyun.

Bu sesli postaların bir kopyasını nasıl kaydettiğiniz önemli değil, yalnızca güvende olmaları için bunları birden fazla yere – örneğin bilgisayarınıza, harici bir sürücüye ve bulut deposuna – koymanızı öneririz.Kaynak : https://www.washingtonpost.com/technology/2022/06/08/how-to-save-preserve-voicemail/?utm_source=rss&utm_medium=referral&utm_campaign=wp_business-technology

Yorum yapın