Değerli besinleri tuvalete atıyoruz. Wasted onları kurtarmak istiyor • Teknolojik Haberler


Muhtemelen sensin bugün bir noktada tuvaleti kullandın ve sen bunu pek düşünmedin.

Ama port-a-lazımlık kullandıysanız, muhtemelen bunu düşünmüşsünüzdür. Belki çok. Ve muhtemelen hoş değildi.

Şirketin kurucu ortağı ve CEO’su Brophy Tyree, “Kimse lazımlığı sevmiyor” dedi. Heba olmuş. “Gerçekten köhne bir operasyon ve hizmet endüstrisinin içine yerleşmiş durumda ve dolayısıyla tüm bunları daha iyi hale getirme şansı var.”

Ancak Tyree, kurucu ortaklar Thor Retzlaff ve Taylor Zehren ile birlikte, kokan plastik kutuları yeniden tasarlamaktan fazlasını yapmak istiyor. Şirketin ilk işi, portatif tuvaletlerdeki atıkları çiftçiler için gübreye dönüştürmek.

Tyree, “Çiftçiler bin yıldır çiftliklerine gübre ve diğer hayvan atıkları uyguluyorlar” dedi. “Bir çiftçiyle konuştuğunuzda, değer teklifini hemen anlıyorlar. Onları vücudumuzdan geçenlerin değerli olduğu ve besin değerleri olduğu konusunda eğitmenize gerek yok, çünkü bu sadece içinde yüzdükleri su.”

İnsan atığı bol miktarda besin içerir, ancak idrar gerçek altın madeni gibi görünmektedir. Birine göre, idrar çok miktarda nitrojen, fosfor ve potasyum içerir ve şehirlerdeki atık su, küresel gübre talebinin yaklaşık %13’ünü karşılamaya yetecek kadar besin içerir. ders çalışma.

Günümüzde insan atıkları bazı yerlerde gübre olarak kullanılmaktadır. Washington’daki King County satar örneğin, çiftçilere ve ormancılara bir biyosolid toprak iyileştirmesi ve Milwaukee satıyor Milorganit çiftçilere ve ev sahiplerine. Bunlar, insan atıklarının yeniden kullanımının mükemmel örnekleridir, ancak bu ürünler, enerji yoğun ve şiddetli fırtınalara ve sellere karşı savunmasız olan geleneksel bir kanalizasyon arıtma sürecinin sonunda ortaya çıkar.

Wasted, sonunda, özellikle sanitasyon sistemlerinin az gelişmiş olduğu bölgelerde, geleneksel kanalizasyon sistemlerinin yedeği veya hatta bir ikamesi olarak hizmet etmek istiyor. Ama birkaç nedenden dolayı port-a-lazımlıklarla başlıyor.Kaynak : https://techcrunch.com/2023/01/25/we-flush-valuable-nutrients-down-the-toilet-wasted-wants-to-save-them/

Yorum yapın