DeFi devi Uniswap, diğer kripto şirketlerine yatırım yapmak için girişim kolunu başlattı – Teknolojik Haberler


Popüler merkezi olmayan finans (DeFi) protokolünün arkasındaki şirket olan Uniswap Labs, web3 projelerine yatırım yapmak için bir risk sermayesi kolu başlattı.

Yeni bölüm olan Uniswap Labs Ventures, şirkete göre altyapıdan geliştirici araçlarına ve tüketiciye yönelik uygulamalara kadar web3 içindeki çeşitli aşamalarda ve alanlarda şirketlere yatırım yapacak. Yatırımlar doğrudan şirketin bilançosundan yapılacak, The Block ilk kez bildirdiAncak şirket, bu çeklerin ne büyüklükte olacağı veya fona ne kadar bilanço sermayesi ayrılacağı konusunda herhangi bir ayrıntı paylaşmadı.

Firma, Uniswap’ın baş işletme görevlisi Mary-Catherine Lader ile birlikte girişim kolunun başına geçmesi için Matteo Leibowitz’i görevlendiriyor. Leibowitz daha önce Ağustos 2020’den itibaren Uniswap’ta strateji lideri olarak çalıştı ve bundan önce de yaklaşık iki yıl The Block’ta araştırma analistiydi. Linkedin’e göre.

Bu özel girişim kolunu başlatmadan önce Uniswap, web3 ekosisteminde 11 şirkete ve protokole yatırım yaptı. Şefkatle, KatmanSıfır, YapıcıDAO, aave, Bileşik Protokolve PartiDAO, şirket diyor. Ethereum-yerli borsası, aynı zamanda Ethereum ekosisteminde bulunan diğer şirketleri büyük ölçüde desteklemiş gibi görünüyor.

Yeni girişim ekibi, “ilgili olduğunda” zincir içi ve zincir dışı yönetimde aktif bir rol oynamayı planlıyor. Şimdiye kadar MakerDAO, Aave, Compound ve Ethereum Name Service (ENS) yönetim sistemlerine katılma planlarını özel olarak duyurdu.

Haber yaklaşık bir hafta sonra gelir. toplu dava açıldı Uniswap Labs’ın yanı sıra kurucusu ve kendi destekçileri – Paradigm, Andreessen Horowitz (a16z) ve Union Square Ventures – borsada yaygın dolandırıcılık yaptığı iddiasıyla” karşı. Uniswap Labs, en son Ağustos 2020’de a16z’nin önderlik ettiği A Serisi turda 11 milyon dolar topladı.

Uniswap, şu anda kaynakları, aşağıdakiler de dahil olmak üzere, uzaydaki diğer şirketlere yatırım yapmaya resmen adayan, büyüyen bir kripto-yerli şirketler segmentine katılıyor. kripto borsası FTX ve her ikisi de kısa süre önce girişim fonları başlatan DeFi protokolü Cake. Bitwise Asset Management’tan DeFi araştırmacısı Ryan Rasmussen, Uniswap gibi zaten web3 oluşturma deneyimine sahip şirketler, uzmanlıklarını ve öğrendiklerini erken aşamadaki yatırımlarıyla kripto pazarının diğer alanlarına uygulayabilirler. bir tweet yazdı.

Merkezi olmayan borsa, protokoldeki varlıkların boyutunu temsil eden bir metrik olan Toplam Değer Kilitli (TVL) ile DeFi’deki en büyük beşinci borsadır. blockchain veri sağlayıcısı DeFi Pulse’a göre. DeFi Pulse, 11 Nisan itibariyle önde gelen DeFi platformu Maker’ın yaklaşık yarısı olan TVL’de 7,04 milyar dolara sahipti.

Uniswap sözcüsü Teknolojik Haberler’a, girişim yatırımları yapan web3 şirketlerinin daha geniş eğiliminin, birbirleriyle rekabet etmek yerine işbirliği yapma isteklerini temsil ettiğini söyledi.

Sözcü bir e-postada “Kripto, yalnızca ‘marka adı’ VC’lerin tüm turu almasına izin vermek yerine stratejik ortaklar alıyor” dedi.

Kaynak : https://techcrunch.com/2022/04/11/defi-giant-uniswap-launches-venture-arm-to-invest-in-other-crypto-companies/

Yorum yapın