DataStax, Astra Streaming hizmetini genel kullanıma sunuyor


AstraDB NoSQL hizmet olarak veritabanına düşük gecikmeli değişiklik veri yakalama (CDC) yeteneklerini ekledikten sadece aylar sonra, DataStax Çarşamba günü, yönetilen Astra Streaming hizmetini genel olarak kullanılabilir hale getirdiğini söyledi.

Açık kaynaklı Apache Pulsar projesi üzerine inşa edilen Astra Streaming, Apache Kafka, RabbitMQ ve Java Message Service (JMS) gibi diğer akış ve mesajlaşma platformları için yerleşik API düzeyinde desteğe sahip. DataStax.

Başlangıçta Yahoo’da geliştirilen Pulsar, veritabanı değişikliklerini gerçek zamanlı olarak işleyen ve sunan ve sonuçları işletmenin tercih ettiği giriş bölgesine dağıtan Apache Kafka’ya rakip olacak açık kaynaklı bir olay akışı aracı olarak ortaya çıktı.

DataStax, Astra Streaming ile işletmelerin bulutta yerel olma ve mevcut altyapılarında verimlilik bulma zorluğuyla başa çıkmalarına yardımcı olmak istediğini söyledi.

“Kurumlara yeni bir teknoloji kullanmak için uygulamalarını sıfırdan yeniden yazmalarını söylemek istemedik ve bu nedenle Astra Streaming’i açık kaynaklı Pulsar üzerinde kurduk ve Kafka gibi diğer popüler akış ve mesajlaşma hizmetleri için entegre desteğe sahibiz. “dedi McFadin.

DataStax ürün yönetimi başkan yardımcısı Chris Latimer, kullandığın kadar öde fiyatlandırma yapısıyla gelen ve çoklu bulut ortamlarını destekleyen Astra Streaming’in diğer mesajlaşma ve akış hizmetlerinden daha düşük bir sahip olma maliyeti sunmasının beklendiğini söyledi.

Telif Hakkı © 2022 IDG Communications, Inc.Kaynak : https://www.infoworld.com/article/3664944/datastax-makes-astra-streaming-service-generally-available.html#tk.rss_all

Yorum yapın