Dataiku, herkese makine öğrenimi platformu ile verilerin nasıl analiz edileceğini öğretmeyi hedefliyorVerileri her iş kullanıcısının eline vermek, günümüzün kurumsal ekosisteminde temel hale geldi.

Uçtan uca bir veri bilimi ve makine öğrenimi platformu olan Dataiku, herhangi bir profesyonelin demokratikleşme yoluyla daha iyi karar vermek için veri analisti olmasını sağlıyor. Jed Dougherty (resimde), Dataiku’da platform stratejisi başkan yardımcısı.

“Veri analistlerinin uzaklaşıp uzaklaşmadığını bilmiyorum; Bence herkes biraz daha bir olmak zorunda kalacak, ”dedi Dougherty. “Excel’in herkese hesap tablosunu nasıl kullanacağını öğrettiği gibi, gelecekte, önümüzdeki beş, 10 yıl içinde yapay zekanın demokratikleşmesi, Dataiku gibi araçların ve diğer veri bilimi araçlarının herkese verileri nasıl analiz edeceğini öğreteceği anlamına geliyor.”

Dougherty, CUBE endüstri analisti ile konuştu lisa martin son zamanlarda AWS yeniden:İcat konferans, SiliconANGLE Media’nın canlı yayın stüdyosu theCUBE’deki özel bir yayın sırasında. Herkesin veri analisti olabilmesi için Dataiku’nun veri demokratikleşmesini nasıl kolaylaştırdığını tartıştılar. (*Aşağıdaki açıklama.)

Kod yazma kabusuyla mücadele

Dataiku, bunun kod yazma zorluğunu ortadan kaldırarak başarıldığını söyleyen Dougherty’ye göre günlük kullanıcılar için samimi bir platform sunuyor.

“Dataiku, bazı büyük ve gösterişli Spark sunucularında modeller çalıştırmaya devam edecek, ancak kod yazmanın zorluğunu gerçekten kullanıcıdan uzaklaştırıyoruz,” diye belirtti. “Dolayısıyla, işbirlikçi bir platformda birlikte çalışan düşük kodlu, kodsuz ve yüksek kodlu kullanıcıları hedefliyoruz.”

İşletmeler araçlar yerine çözüm satın almayı tercih ettiğinden, Dataiku önceden oluşturulmuş dikey bir çözüm sunar. Dougherty, bu nedenle, şirketin Amazon Web Services Inc. ile ortaklığının bunu gerçeğe dönüştürdüğünü belirtti.

“Veri alımından, bu verilerin ardışık düzenine ve hepsini bir araya getirmeye kadar her şeyi alıyoruz – modeller oluşturmak, bu modelleri dağıtmak ve ardından işinizi yönetmek için yararlı olan bir şey. [machine learning operations] iş akışı” dedi. “Yani, gerçekten, tüm yol boyunca. Ve temel olarak tonlarca farklı AWS yığınının yanı sıra bugün burada bulunan birçok iş ortağının üzerinde oturuyoruz.”

İşte tam video röportaj, SiliconANGLE ve theCUBE’ün kapsamının bir parçası AWS yeniden:İcat:

(* Açıklama: Bu, sponsorsuz bir editoryal bölümdür. Ancak theCUBE, AWS re:Invent için ücretli bir medya iş ortağıdır. Amazon Web Services Inc. ve theCUBE’ün etkinlik kapsamının diğer sponsorları, theCUBE veya SiliconANGLE üzerindeki içerik üzerinde herhangi bir editoryal kontrole sahip değildir.)

Fotoğraf: SiliconANGLE

Uzmanlardan oluşan Cube Club ve Cube Event Topluluğumuza katılarak misyonumuza desteğinizi gösterin. Amazon Web Services ve Amazon.com CEO’su Andy Jassy, ​​Dell Technologies’in kurucusu ve CEO’su Michael Dell, Intel CEO’su Pat Gelsinger ve daha pek çok aydın ve uzmanın yer aldığı topluluğa katılın.Kaynak : https://siliconangle.com/2023/01/25/dataiku-aims-teach-everyone-analyze-data-machine-learning-platform-reinvent/

Yorum yapın