Databricks’in 2021 değerlemesini 1 milyar dolarlık yıllık çalıştırma oranını geçtiği için kareleme – Teknolojik Haberler


Databricks, bir işletme Veri ve analitik odaklı yazılım şirketi, bu sabah 1 milyar dolarlık yıllık gelir çalıştırma oranını aştığını duyurdu. Wall Street Journal ilk rapor edilen mali sonuç haberleri.

Kilometre taşı, şirketin geçtiğimiz Ağustos ayında 38 milyar dolarlık bir değerlemeyle 1,6 milyar dolarlık devasa bir yatırım toplamasının ardından geldi. O sırada Databricks, 600 milyon dolarlık yıllık yinelenen gelir (ARR) işaretini temizlediğini açıkladı.

2021’in sonunda Databricks, ARR’de 800 milyon doları geçtiğini söyledi. Şirketin son zamanlardaki iyi bilinen özel pazar değerlemesi ve gelir rakamlarına ilişkin düzenli açıklamalarının bir sonucu olarak, şirket büyüdükçe ve pazar değiştikçe büyümesini ve sonuçta ortaya çıkan gelir katlarını takip edebildik.


Exchange, girişimleri, pazarları ve parayı araştırıyor.

Her sabah Teknolojik Haberler+’ta okuyun veya her Cumartesi The Exchange bültenini alın.


Yeni numaranın zamanlaması biraz belirsiz. Teknolojik Haberler, Databricks sözcüsü ile doğrulandı Keyana Corliss’in fotoğrafı. son aylarda 10 haneli gelir çalıştırma oranı kilometre taşını aştığını, ancak daha kesin bir zaman çizelgesi belirleyemediğini söyledi.

Kaynak : https://techcrunch.com/2022/08/05/squaring-databricks-2021-valuation-as-it-crosses-a-1b-annual-run-rate/

Yorum yapın