Databricks, veri yönetimi, pazar yeri özellikleri ekler


Veri gölü sağlayıcısı Databricks, Salı günü düzenlediği yıllık Data + AI Zirvesinde açık kaynak sağlayan Delta Lake’in yanı sıra yeni veri mühendisliği özellikleriyle birlikte yeni bir veri pazarı başlattı.

Şirket, önümüzdeki aylarda kullanıma sunulacak yeni pazar yerinin, işletmelerin tablolar, dosyalar, makine öğrenimi modelleri, not defterleri ve gösterge tabloları gibi veri ve analitik varlıklarını paylaşmasına izin vereceğini belirterek, verilerin taşınması gerekmediğini de sözlerine ekledi. veya paylaşım amacıyla bulut depolamadan çoğaltılabilir.

Şirkete göre, pazaryeri, işletmelerin bir veri kümesi geliştirmek yerine bir veri kümesine erişmesine ve ayrıca yeni bir tane oluşturmak yerine analitik için bir gösterge panosuna abone olmasına izin verdiği için veri mühendisliğini ve uygulama geliştirmeyi hızlandıracak.

Databricks’in pazar yeri, kullanıcıların verileri paylaşmasına, veriden para kazanmasına olanak tanır

Databricks, pazarın veri varlıklarını paylaşan işletmelerin bunlardan para kazanmasını kolaylaştıracağını söyledi.

Yeni pazar yeri Snowflake’inkine benziyor veri pazarı Analistler, tasarım ve stratejide dedi.

“Her büyük kurumsal platformun (Snowflake dahil) gerçekten bir platform olabilmesi için uygun bir uygulama ekosistemine sahip olması gerekir ve Databricks bir istisna değildir. Veri varlıkları için merkezi bir pazar olmayı amaçlamaktadır ve ISV’ler ve uygulama için acil bir fırsat olarak görülmelidir. Amalgam Insights baş analisti Hyoun Park, “Delta Gölü’nün üzerine inşa etmek isteyen geliştiriciler” dedi.

Telif Hakkı © 2022 IDG Communications, Inc.Kaynak : https://www.infoworld.com/article/3664939/databricks-adds-data-governance-marketplace-features.html#tk.rss_all

Yorum yapın