Dat Bike, Vietnam yollarına daha fazla e-bisiklet koymak için 8 milyon dolar daha aldı • Teknolojik Haberler


Bisiklet Vietnam yollarına daha fazla elektrikli bisiklet koyma misyonunda. Başlangıç, bugün, ilk finansman turunun duyurulmasından sadece yedi ay sonra, geri dönen yatırımcı Singapur merkezli firma Jungle Ventures liderliğinde 8 milyon dolar topladığını söyledi. Wavemaker Partners ve Innoven Capital ile birlikte GSR Ventures ve Delivery Hero Ventures da bu tura katıldı.

Yeni tur, Dat Bike’ın toplamını 16,5 milyon dolara çıkardı. Yeni fonunu teknoloji ve ürün geliştirme, satış, destek, Ar-Ge ve ürün ekipleri için işe alma ve fabrikalarında daha fazla kapasite oluşturma için kullanacak.

Dat Bike, 2018 yılında Silikon Vadisi’nde yazılım mühendisi olarak çalışırken hurdadan bisiklet yapmayı öğrenen Son Nguyen tarafından kuruldu. Şirket, son 12 ayda gelirinin 10 kat arttığını söylüyor.

Bisikletleri Ho Chi Minh City, Hanoi ve Da Nang’daki üç mağaza aracılığıyla satılıyor ve daha fazla mağaza planlanıyor. Önümüzdeki birkaç ay içinde Quang Ninh, Hai Phong, Nha Trang, Binh Duong ve Can Tho’ya genişleyecek.

Dat Bike, ürünlerinin her sürümünde yeniliklerin ve geliştirmelerin hızını artırmak için hızlı bir geri bildirim döngüsü almayı planlayan çevrimiçi kanallar ve mağazalardan da edinilebilir.

Nguyen, Teknolojik Haberler’a Dat Bike’ın son finansman turundan bu yana araştırma ve geliştirmeye yatırım yapmaya devam ederken üretim kapasitesini ve pazara gitme ekiplerini ölçeklendirdiğini söyledi. Dat Bike artık Vietnam’ın her üç bölgesinde de mevcuttur.

Nguyen, Dat Bike’ın müşteri stratejisinin öncelikle iyi bir satış sonrası hizmet ile bir e-bisiklet sunmak olduğunu ve amacının benzinli bisiklet kullanıcılarını elektriğe dönüştürmek olduğunu söyledi.

Dat Bike, en yeni modeli Weaver 200’ün, diğer elektrikli bisikletlerin çoğu için 50 kilometreye kıyasla 200 kilometre menzile sahip olduğunu ve 100 km için bir saat ve 200 km için tam şarj için üç saat şarj süresine sahip olduğunu iddia ediyor. Diğer e-bisikletler için 6 ila 8 saat.

Başlangıç, yakın zamanda bisikletleri için bir şarj istasyonu olan ve şarj süresini üçte bir oranında azalttığını söylediği Dat Charge’ı piyasaya sürdü. Dat Charge, şu anda Ho Chi Minh şehrinin merkezinde mevcuttur ve önümüzdeki birkaç yıl içinde ülke çapında genişletmeyi planlamaktadır.

Jungle Ventures’ın yatırımı hakkında yaptığı açıklamada başkan yardımcısı My Tran, “Bu, Dat Bike’a yaptığımız üçüncü yatırım ve ekibin inanılmaz icraatına hayran kalmaya devam ediyoruz. Büyüme, Son’un Dat Bike ile inşa ettiği elektrikli geleceğin kanıtıdır.”Kaynak : https://techcrunch.com/2022/11/23/dat-bike-gets-another-8m-to-put-more-e-bikes-on-vietnams-roads/

Yorum yapın