Dakikalar İçinde Bir Sonraki Robot Elinizi Tasarlayın


MIT, bir robot eli tasarlamanın zaman alıcı olduğundan ve çok fazla yineleme gerektirdiğinden şikayet ediyor. Vererek benzersiz bir yaklaşım kullanarak bunu geliştirmek istiyorlar. modüler el dokunsal sensörler. Bunun birçok pratik uygulama için tasarım süresini dakikalara indirebileceğini iddia ediyorlar. Örneğin, kağıt kesmek. Aşağıdaki makale ile ilgili bir video izleyebilir ve ayrıca aşağıdaki makaleyi okuyabilirsiniz. metnin kendisi.

Her manipülatör stilinin ilişkili bir grafiği vardır. Önceden tanımlanmış öğeler, bir avuç içi ve özel parmakları birleştirmenize olanak tanır. Parmakları elin kullanımına uyacak şekilde deforme edersiniz. Ardından eldivene benzeyen bir sensör, görev için geri bildirim sağlar.

Tüm bunların çıktısı, eli yazdırmak için STL dosyaları ve sensör eldivenini otomatik olarak üretmek için bir kit makinesi desenidir. Videodaki örneklerden bazıları, kolların makas çalıştırmasını, kelebek somunu sıkmasını ve — bir robot kol için klasik bir test, bir yumurtayı alıyor. Ayrıca, birinin önce kapağı açarak yardım etmesi gerekmesine rağmen, bir şişeden sıvı döken bir robotu da gösteriyorlar.

Parmak eklemleri birkaç parmak ucu ve eklem içerir. Grafikler, bir derleyicinin bir matematik ifadesinde bir sayıyı ne tür şeylerin takip edebileceğini bilmesi gibi, hangi parçaların birbirine bağlanabileceğini gösterir. Deformasyon süreci de 3D yazıcı sınırlamalarının farkındadır, bu nedenle pratik şekiller üretir.

Bir robot elinin ne yapmasını istersiniz? Sağ kolla, 3D baskı kaleminizi nihayet kullanışlı hale getirebilirler. Veya lehimleme işlerinizi devralın. Yine de merak ediyoruz, robotiğin yeni bir 4. yasası olacak mı? Makasla koşmayın.
Kaynak : https://hackaday.com/2022/06/23/design-your-next-robot-hand-in-minutes/

Yorum yapın