Daha küçük Dreamforce, üç yıl sonra ilk canlı toplantıda hala büyük bir başarı elde ediyor • Teknolojik Haberler


Marc Benioff ve şirket kesinlikle şov yapmayı biliyor. Aslında Benioff, 2003’ten bu yana, yani pandemi gelip birkaç yıl boyunca tüm meseleyi çevrimiçi hale getirene kadar Dreamforce müşteri gözlüklerini takıyor.

Salesforce etkinliği bu hafta canlı ve yüz yüze, tam 20. yıl dönümüne denk geldiğinde, herkes canlı bir etkinlikte birlikte olmaktan mutlu görünüyordu.

40.000 kişilik bir kişisel katılımla, San Francisco’daki her otelin satılacağı 150.000’in üzerindeki pandemi öncesi zirve sayılarından önemli ölçüde daha küçüktü, ancak yine de önemliydi. Ve etkinliğin bir bölümünü (kendim dahil) çevrimiçi olarak izleyen 110.000 kişiyi sayarsanız, bunun aşağı yukarı aynı olduğunu iddia edebilirsiniz.

Bu haftaki bir basın toplantısında, Salesforce eş CEO’ları Marc Benioff ve Bret Taylor, müşteriler, analistler, yatırımcılar veya basın olsun, insanlarla tekrar yüz yüze konuşma fırsatını kesinlikle memnuniyetle karşıladılar. Salesforce’un son kişisel Dreamforce’dan bu yana çok önemli ölçüde büyüdüğü için, aslında şirket çalışanlarının çoğunun katıldığı ilk kez olduğunu söylediler.

Geçmiş yılların canlı katılımcı sayısına sahip olmasa da, Matthew McConaughey, Jennifer Hudson ve Bono dahil olmak üzere hala çok sayıda ünlü vardı. Ayrıca Magic Johnson, Jane Goodall ve Al Gore, ortaya çıkan armatürlerden birkaçıydı. Dreamforce her zaman yıldız gücüne sahiptir ve şirket üç yıl içinde ilk yüz yüze toplantısını eksik etmedi.

Ve geçmişte U2 ve Foo Fighters gibi A listesindeki grupların yer aldığı canlı müzik etkinliği bu yıl Red Hot Chili Peppers oldu.

Ve elbette, kurucu ortaklar Benioff ve Parker Harris, sahnede şirketin tanıttığı yeni teknolojiyi vurgulamadan onu şaşırtmadan Dreamforce olmazdı.

Tahmin edebileceğiniz gibi, hepsi eğlence, oyun ve gösteri değildi. Bazı önemli duyurular da yapıldı. Bazı önemli noktalara bir göz atalım, olur mu?Kaynak : https://techcrunch.com/2022/09/23/smaller-dreamforce-still-comes-up-big-in-first-live-meeting-in-three-years/

Yorum yapın