Daha fazla satış yapmak için e-postaları kişiselleştirmek için alışveriş yapan kişiler tarafından oluşturulan içeriği kullanın – Teknolojik Haberler


2020’nin başlarında gördüm İnsanlar zorunlu olarak çevrimiçi alışverişe geçtikçe ticaret de dönüşüyor. Ancak trend çoktan başlamıştı; pandemi sadece hızlandırdı.

Hızlanma gerçek: E-ticaretin 7 trilyon doların üzerinde gelir elde etmesi bekleniyor 2025 yılına kadar toplam küresel perakende satışların %24’ünden fazlasına katkıda bulunmak.

Perakendeciler için bu tür bir büyüme, müşteri ilişkileri yönetimi (CRM) verilerinin ve e-postanın alıcı yolculuğunda daha da büyük roller oynayacağı anlamına geliyor. Markalar, müşterileriyle ilişki kurmanın önemini anlıyor. Bu bağlantılar farkındalığı arttırır ve kârlılığı artırır. Ancak bu bağlantıları oluşturmak ve genişletmek, müşterilerin ilgisini çeken kişiselleştirilmiş e-posta stratejileri geliştirmek için eyleme dönüştürülebilir verilerin toplanmasına dayanır.

Bireysel müşteri veya abone deneyimlerini kişiselleştirmek için sihirli bir çözüm yoktur. En etkili şirketleri rakiplerinden ayıran şey, pazarlama ekiplerinin çabalarına nasıl odaklandığı ve olağanüstü marka deneyimleri sunmak için verileri nasıl çalıştırdığıdır.

CRM verileriniz, geçmiş satın almaları veya eklenti öğelerini tamamlayacak ürünler önermek için çok sayıda bilgi içerir.

Spot en çok satanlar

Bir ürünü diğerine göre yükselten nedir? Bazen stil, renk ya da sosyal medyada bir etkileyicinin öne çıkardığı bir şeydir. En çok satın aldığınız ürünlere ışık tutmak ister misiniz? İlk olarak, bunları belirlemek için verileri inceleyin – bunlar genel olarak en çok satılan ürünler veya kategorideki en iyi performans gösterenler olabilir. Ardından, bunları e-postalarınızda gösterin.

Bu yaklaşım, popüler bir şey arayan müşteriler için iyi sonuç verir. Alışveriş sepeti eklemeleri önererek ve müşterilerinize neyin “sıcak” olduğunu söyleyerek ürünün keşfedilebilirliğini artırmak ve ilgiyi artırmak için e-posta kopyanızı ilham verici mesajlarla doldurun.

Bu mesajlaşma stili, “Neredeyse gitti!” gibi ifadelerle bir aciliyet duygusu yaratmak için de kullanılabilir. veya “Sadece birkaç tane kaldı!” Yalnızca mevcut öğeleri vurgulamak ve fiyatlandırmanın doğruluğunu doğrulamak için veri feed’inizi kullanın.

En çok görüntülenen ürünlerinizi sergileyin

İletişiminize değer katmak için hızlı bir çözüm mü istiyorsunuz? En çok görüntülenen ürünlerinizi keşfetmek için verilerinizi çıkarın. Hatta müşteri verilerini katmanlara ayırarak bu verileri daha ayrıntılı bir şekilde parçalayabilirsiniz. Bu strateji ilgi uyandırır, sitenize daha fazla abone çeker ve ürünlerinin satın alma potansiyelini artırır.Kaynak : https://techcrunch.com/2022/06/23/to-drive-sales-use-shopper-generated-content-to-personalize-emails/

Yorum yapın