D-Wave, müşteri tabanını genişletirken güçlü bir gelir artışı bildirdiKuantum bilgi işlem sistemleri üreticisi D-Wave Sistemleri A.Ş. bugün güçlü bir gelir artışı gösterdi, ancak üçüncü çeyrek mali sonuçları, Wall Street’in kazanç hedeflerinin altında kaldığı için karışıktı.

Kuantum bilişimde ilk öncülerden biri olan şirket, bildirildi bir yıl öncesine göre %30 artışla 1.7 milyon $’lık gelir üzerinden hisse başına 11 sent hisse tazminatı gibi maliyetlerden önce zarar. Bu, genel olarak çeyrek için 13 milyon dolarlık net zararla sonuçlandı.

Wall Street, 2 milyon dolarlık gelir üzerinden hisse başına 12 sentlik biraz daha büyük bir kaybı hedefliyordu. Karışık sonuçlara rağmen, D-Wave’in hisseleri zar zor hareket etti.

Şubat ayında halka arz edilen D-Wave, 2011 yılında piyasaya sürdüğü dünyanın ilk ticari kuantum bilgisayarını piyasaya sürmesiyle ünlüdür. Accenture Plc., Alphabet Inc. ve Toyota Motor Co.

D-Wave’in mevcut kuantum makineleri, hesaplamaları gerçekleştirmek için süper iletken metal döngülere dayanan kuantum tavlama olarak bilinen bir teknik kullanır. Bu türden en güçlü sistemi 2020’de piyasaya sürüldü ve 5.000 kübit tarafından destekleniyor.

Buna ek olarak, D-Wave şu anda, hesaplamaları gerçekleştirmek için süper iletken devrelere dayanan bir teknik olan geçit modeli teknolojisini kullanan ikinci bir tür kuantum makinesi üzerinde çalışıyor. Bu, D-Wave’in kuantum uzayındaki rakipleri Google LLC ve IBM Corp. tarafından kullanılan yöntemin aynısıdır.

D-Wave, iki farklı tekniğe dayalı kuantum makineleri oluşturarak daha geniş bir kullanım alanına hitap edebileceğini söylüyor. Kuantum tavlama en çok optimizasyon problemlerine uygunken, kapı modeli teknolojisi kuantum kimyası gibi alanlarda diferansiyel denklemlerin hesaplanmasında üstündür.

D-Wave İcra Kurulu Başkanı Alan Baratz (resimde) yaptığı açıklamada, şirketin momentumunun da yansıttığı gibi, ticari kuantum hesaplama çağının geldiğini söyledi. “Yıldan bu yana ticari müşteri sayısında %34 artış ve yıldan yıla üç aylık gelirde %30 artışla, müşterilerimizin kuantum hibrit çözümlerimizin rekabet avantajını ortaya çıkarmadaki etkisini gördüğü açık. büyümeyi hızlandırıyor,” dedi Baratz.

D-Wave, yılın başından bu yana 63 yeni ticari müşteri eklediğini ve teknolojisini 3B kutu paketleme, müşteri teklif tahsisi, çalışan planlaması, makine öğrenimi için özellik seçimi, atölye planlaması gibi yeni uygulamalarda kullanmasını sağladığını söyledi. ve üretim optimizasyonu. D-Wave, başka bir önemli kilometre taşında Amazon Web Services Inc. pazarında piyasaya sürüldü. Bununla, AWS müşterileri artık D-Wave’in Leap kuantum bulut hizmetine büyük bir ön yatırım yapmadan erişebilir.

Şirket ayrıca kapı modeli geliştirme çalışmasında ilerleme kaydettiğini ve bu çeyrekte birkaç dönüm noktasına ulaştığını bildirdi. Çok katmanlı bir yığında ilk kapı modeli kübitlerinin üretimini ve bir ve iki kübit kapıları için ilk kıyaslama testlerini içerir. Baratz, “Amansız ürün geliştirme ve teslim etme konusunda lazer odaklı olmaya devam ediyoruz” dedi.

Constellation Research Inc.’den Holger Mueller, “Kuantum bilişim, teknoloji tarafında çok sayıda çığır açmış olsa da, işin ticari tarafı geride kalıyor” dedi. “D-Wave’in en son sonuçları bunu gösteriyor. Büyümeyi başardı, ancak önemli bir zararla çalışıyor. Geliri artırma ve maliyetleri düşürme ya da alternatif olarak yatırımcıları bunu finanse etmeye devam etmeye ikna etme sorumluluğu Alan Baratz ve ekibinde.

D-Wave, Wall Street’in 2.7 milyon dolarlık satışla 14 sentlik kayıp tahminine karşın, ikinci çeyrekte 2 milyon dolarlık gelir üzerinden hisse başına 13 sentlik bir kayıp beklediğini söyledi.

Tüm yıl boyunca D-Wave, 7.8 milyon dolarlık gelir üzerinden hisse başına 46 sentlik bir kayıp sağlama yolunda olduğunu söyledi. Bu, analistlerin 7.75 milyon dolarlık gelirde 46 sentlik bir kayıp modellediği Wall Street’in hedefleri ile daha uyumlu.

Fotoğraf: Çarpışma Yapılandırması/Flickr

Uzmanlardan oluşan Cube Club ve Cube Event Topluluğumuza katılarak misyonumuza desteğinizi gösterin. Amazon Web Services ve Amazon.com CEO’su Andy Jassy, ​​Dell Technologies’in kurucusu ve CEO’su Michael Dell, Intel CEO’su Pat Gelsinger ve daha pek çok aydın ve uzmanın yer aldığı topluluğa katılın.Kaynak : https://siliconangle.com/2022/11/10/d-wave-reports-strong-revenue-growth-expands-customer-base/

Yorum yapın