Curio, NFT tutkunlarının tek bir tarayıcı sekmesinde gezinmesine, izlemesine ve satın almasına izin veriyor – Teknolojik Haberler


Kendini NFT dünyasına adamış kişilerin bir sürü analitik ve tarama aracına erişimi vardır, ancak bunların hiçbiri gerçekten birlikte çalışmaz. En azından yeni bir girişim böyle Antika şeyleri görür.

Curio, NFT’lerin değerini hem taramak hem de izlemek için güçlü bir analitik aracı sağlamak için birkaç farklı veri kaynağından yararlanır.

Kurucu ortaklar Chrys Bader ve Sean Dadashi, yaklaşık iki yıl önce Curio üzerinde çalışmaya başladılar, ancak o zamanlar Curio olarak adlandırılmadı. İnsanları savunmasız ve özgün bir şekilde bir araya getirmeyi amaçlayan Ikaria adlı bir yalnızlık karşıtı uygulama başlattılar. Uygulamanın benimsenmesi yavaştı. Aynı zamanda, Dadashi ve Bader web3 alanına girmeye başladılar.

Bader, “Web2, teşvikler ve insanları neyin yönlendirdiği ve motive ettiği açısından oldukça doymuş” dedi. “Her şey yapıldı, az ya da çok. Web3, yeni teşvikler yaratabileceğimiz ve insanları bugün var olandan daha temel bir düzeyde motive edebileceğimiz bu yepyeni tasarım alanını sundu.”

Bu düşünceyi sosyal uygulamalarına uygulamaya çalıştılar ve pek iyi gitmedi. Bader, “İlişkilere teşvikler eklemeye çalışırsanız, işler garipleşir” dedi.

İşte o zaman web3 alanına ne getirebileceklerini düşünmeye başladılar. Özellikle NFT’lerle ilgilendiler, ancak onlara göz atma, anlama ve değerlerini takip etme sürecini sıkıcı ve sinir bozucu buldular. Birden çok tarayıcı penceresi ve bilgi çapraz referansı gerektiriyordu.

Böylece, insanların sadece sanata bakması için değil, aynı zamanda bu NFT’lerin değerini takip etmesi ve daha iyi kararlar alması için hepsi bir arada bir yer inşa etmeye başladılar.

Curio, OpenSea API’sinden ve blok zincirinin kendisinden bilgi alıyor ve yakında LookRare’den gelen verileri dahil etmeyi planlıyor. Başlangıç, kullanıcıların nadirlik, taban, koleksiyon başına ortalama fiyat, hacim ve daha fazlasını izlemesine izin vermek için bu verileri güzelleştirir. Kullanıcılar belirli bir koleksiyona dalıp tüm bilgileri alabilir, hatta özelliklere göre filtreleyebilir. Örneğin, kullanıcılar zemin derinliğini, satışların dağılımını görmek ve gerçek zamanlı satışları takip etmek için Bored Ape koleksiyonunu 3D gözlükler ve kahverengi kürk için arayabilir.

Sadece bugün orada ne olduğunu görmek isteyen kişiler de en iyi değere göre göz atabilir veya bugün neyin trend olduğunu görebilir.

Curio, halka açıldığında bugüne kadar 1000 kullanıcıyla beta sürümündeydi. Lansmanın bir parçası ve bir gelir stratejisinin parçası olarak, başlangıç, insanlara Curio’nun premium araçlarına ömür boyu erişim sağlayan Genesis adlı bir NFT geçişi sunuyor.

Şirket ayrıca, sunucu yöneticilerinin Discord topluluklarına isteğe bağlı analizler sağlamalarına olanak tanıyan Discord botu aracılığıyla gelir elde ediyor.

Alexis Ohanian’ın Yedi Yedi Altı Girişimi, Curio’nun 3,7 milyon dolarlık tohum turunu yönetti ve bu da proje için toplam fonu 5,1 milyon dolara çıkardı.Kaynak : https://techcrunch.com/2022/06/08/curio-lets-nft-die-hards-browse-track-and-buy-all-in-one-browser-tab/

Yorum yapın