Cruise sayacı açar, Bird uçamaz, işten çıkarmalar mikromobilite için gelir – Teknolojik Haberler


İstasyon, ulaşımla ilgili her şeye adanmış haftalık bir haber bültenidir. Buradan kaydolun – her hafta sonu gelen kutunuza almak için İstasyon’a tıklayın.

İnsanları ve paketleri A Noktasından B Noktasına taşımanın tüm geçmiş, şimdiki ve gelecekteki araçları için merkezi merkeziniz olan İstasyona tekrar hoş geldiniz.

Ben ev sahibinizim, ulaşım editörü Kirsten Korosec ve evet, hala tatildeyim. Ama okuyucularımı bırakamadım, bu da bu hafta kısa ve tatlı bir yazı olacak demek.

Dışarıdaki tüm otomotiv meraklıları için bir not. Bu günlerde otomobil üreticilerinin neyi test ettiğine bir göz atmak istiyorsanız, Colorado’ya, özellikle de Summit County’ye gidin. En az üç farklı aracın (muhtemelen dört) tümü kamuflajlarına sarılmış, bazı asfalt dağ geçitlerinde test edildiğini gördüm.

Oh ve işaretlenecek iki TC+ hikayesi. Bu derin dalışa göz atın Rimac muhabir Jaclyn Trop tarafından. Şirketin en son bağış toplaması, Hırvat girişimine 2,2 milyar dolar değerinde değer verdi ve şu soruyu gündeme getirdi: Diğer birçok EV üreticisinin mücadele ettiği bu şirket nasıl başarılı oldu? Ve sonra muhabir Rebecca Bellan’ın üniversite kampüslerinde dağıtım robotlarının sırtında hayalet mutfakların nasıl ortaya çıktığına dair raporunu okuyun.

Her zaman olduğu gibi, bana e-posta gönderebilirsiniz [email protected] düşünceleri, eleştirileri, görüşleri veya ipuçlarını paylaşmak için. Ayrıca direkt mesaj da gönderebilirsiniz. @kirstenkorosec.

Mikromobbin’

eee… Helbiz sahip olduğunu söyledi niyet mektubu imzaladı elde etmek için tekerleklerOturan scooterlar ve entegre bir kask teknolojisi sunan. Benim gibi merak ediyor olabilirsiniz (ve ilk defa değil!), Helbiz Nedir?!

Hatırlarsınız, Helbiz’in çok uzun zaman önce olmayan ilk çeyrek kazançlarını ele aldığımızda, bir şirketin elinde kalan az miktardaki parayı endişe verici bir şekilde sürdürülemez bir oranda tükettiğini gösteren bir bilanço rapor etmiştik. Mikromobiliteden hayalet mutfaklara, canlı spor yayınlarına ve kripto para birimine kadar tüm tuhaf iş hareketlerinden bahsetmiyorum bile, çünkü neden TF olmasın? Peki Wheels ile olan bu anlaşmayı nasıl gerçekleştirecekler?

Eh, anlaşma açıkça “öncelikle tüm hisse senedi”dir, bu nedenle bu, Helbiz’de tazminat olarak hisse almak için yeterince kötü gidiyorsa, Wheels’taki iş modelini sorgulamamıza yol açar. Perşembe günü sabahın erken saatlerinde Helbiz, geçen Ağustos’ta ilk kez piyasaya çıktığı 10.20$’lık Helbiz’den büyük bir düşüşle 0,81$’dan işlem görüyordu.

Bunu konuşmak için Helbiz’i telefona almaya çalışıyorum, o yüzden o zamana kadar seni 🤷🏻‍♀️ ile baş başa bırakacağım.


Bu kadar çok okuduğunuz teknik işten çıkarmalar? Evet, aynı zamanda micromobbin’ topraklarına da çarpıyor. Sadece birkaç hafta sonra Kuş personelinin %23’ünü işten çıkardı, bir sonraki endüstri işten çıkarmaları etkiliyor işte ve süper yayaeski ve mevcut çalışanların LinkedIn gönderilerine göre.

Diğer haberlerde…

yapay zeka kurucu Alex Nesic neden bilgisayar görüşü üzerineşirketinin yaptığı şey, mikromobilite için çok gerekli.

Hindistan burada trend belirleyici ICE araçlarını satmak için üç tekerlekli satışlar.

Kireç Güney Kore’deki operasyonlardan çekildi çünkü hiçbir RFP süreci ve can sıkıcı düzenlemeler olmadığı için çok kaotik bir ortam var.

NYC, e-scooter pilotunu genişletiyor ile birlikte Kuş, Kireç ve Veo Bronx’ta.

onun kullanımı Bisiklet Ağı Analizi aracı, Bisikletler için İnsanlar için şehir derecelendirmelerini yayınladı. bisiklet için en iyi yerler. Özellikle, Seattle, Brooklyn, San Francisco, Philadelphia, Portland, St. Paul ve Detroit gibi birçok büyük şehir, geçen yıla göre puanlarında küçük ama güzel artışlar gördü. Şaşırtıcı bir şekilde, Topluluk Anketi puanının (70) en yüksek olduğu şehir Arkansas, Bentonville oldu.

süper yaya ve işte işçi çıkaran en son mikromobilite şirketleri ve eminim ki son olmayacaklar.

GÜÇ KAYNAĞI bazılarında dolaşıyor ateş bisikleti şeridi dostu, pedalla çalışan dörtlü şeyler NYC’de.

Walmart var orta tahrikli e-bisikletler için bağlantı.

– Rebecca Bellan

Haftanın anlaşması

istasyonda para

Bu bir anlaşma değil, bir SPAC anlaşmasında ters giden bir vaka çalışması. Hakkında konuşuyorum Kuşscooter ve mikromobilite şirketi.

Haber editörü Darrell Etherington’un şaka yaptığı gibi, Bird biraz daha yüksek bir irtifada uçmak zorunda – en azından New York Menkul Kıymetler Borsası listelerini korumak istiyorsa. Şirket, NYSE’den hisse fiyatının borsada işlem gören bir şirket için A Sınıfı Adi Hisse Senedi’nin bir dönem boyunca en az 1,00 $ olması şartıyla “uyumlu olmadığı” konusunda bir basın açıklaması ve menkul kıymetler dosyası aracılığıyla uyardı. ardışık 30 günlük işlem dönemi.

Bird’de bir geri sarma yapalım. Kasım 2021’de Bird, ilk işlem gününü hisse başına 8,40 dolardan sonlandırdı. Bird’ün hisse fiyatı, hisse başına 0,56 dolara bir kuğu dalışı yaptı. Bu, %93.37 daha düşük, millet.

Bu hafta tatildeyken dikkatimi çeken fırsatlardan bazıları…

laka, bir bisiklet sigortası sağlayıcısı, Porsche Ventures’tan ek fon sağlayarak A Serisini 13,5 milyon dolara çıkardı. A Serisi, Autotech Ventures tarafından yönetildi ve onu dünyanın en büyük bisiklet satıcısı Pon ile yakın bağları olan Hollandalı sürdürülebilir mobilite yatırımcısı Ponooc ve ABN AMRO izledi.

Forviaeskiden Faurecia olarak bilinen otomotiv tedarikçisi, şirketin sermayesini yaklaşık 705 milyon Euro (740.9 milyon $) artırdı ve gelirleri Alman emsal Hella’nın satın alınmasını finanse etmek için kullanacak, Reuters bildirdi.

RohlikPrag merkezli bir çevrimiçi market teslimatı girişimi, önceki yatırımcılarla birlikte yeni bir destekçi olan Sofina tarafından yönetilen bir D Serisi turda 220 milyon € (mevcut oranlarda 231 milyon $) topladı – Index Ventures ve kurucu/CEO Tomáš Čupr iki isimlendirilmek – aynı zamanda katılmak.

Mobiliteyi Paylaşınşirketler için ulaşım çözümleri sunan bir girişim, Iron Gate Capital ve Yenileme Fonları liderliğindeki 12 milyon dolarlık A Serisini İstihdam Teknolojisi Fonu, JobsOhio, Seamless Capital ve diğerlerinin katılımıyla kapattı.

kanat helikopteriAlman drone teslimat girişimi, Alman perakende firması REWE Group ve Salvia ve XAI teknolojileri tarafından yönetilen A Serisi bir uzantıda 42 milyon dolar topladı.

UVgöz, gelişmiş bir araç teşhis sistemleri şirketi, General Motors’un sermaye girişim kolu olan GM Ventures’tan açıklanmayan bir yatırım aldı. UVeye ayrıca General Motors ile kullanılmış araba müzayedeleri, filo operasyonları ve otomotiv bayisi satışlarını içeren araç muayene teknolojisi projeleri üzerinde çalışmayı kabul eden bir ticari anlaşma imzaladı.

Önemli okumalar ve diğer bilgiler

otonom araçlar

Seyir resmi olarak, Çarşamba günü geç saatlerde San Francisco’da halka ücretli yolculuklar sunan ilk şirket oldu. Dönüm noktası, Cruise’un ticari bir kapasitede sürücüsüz çalışması için Haziran ayı başlarında Kaliforniya Kamu Hizmetleri Komisyonu’ndan resmi onay almasından sonra geldi.

einride ABD’de halka açık yollarda amaca yönelik, elektrikli, otonom bölmelerini çalıştırmaya başlamak için onay aldı Bölmeler, bir insan için taksi olmadan inşa edildi ve General Electric Appliances için mal taşıyor olacaklar.

midilli.ai sahip olmak otonom sürüş kontrolörünü örneklediNvidia’nın Drive Hyperion hesaplama mimarisi tarafından desteklenen , müşterilere. Ayrıca şirket, sistemi 2022’nin 4. çeyreğinde seri olarak üretmeyi planlıyor.

Elektrikli araçlar, şarj ve piller

AlixPartners 2022 Küresel Otomotiv Görünümü’nü yayınladı ve önemli çıkarımlardan biri, EV’leri satmak isteyen otomobil üreticilerinin odaklarını hızdan maliyete çevirmeleri gerekecek. Diğer külçeler, otomobil üreticileri, geçen yıl açıkladıkları beş yıllık bir döneme göre 330 milyar dolardan 2026 yılına kadar EV’leri geliştirmeye 526 milyar dolar yatırım yapmayı planlıyor.

Varışminibüsü var AB sertifikası aldı ve Avrupa Tüm Araç Tip Onayı (EUWVTA) aldı

parlak damla, genel müdür‘nin ticari EV ünitesi, teslim edildi FedEx başka bir 150 elektrikli dağıtım kamyonu.

Konsolidasyon! Elektrikli araç şarj endüstrisinde bir konsolidasyon dalgası hakkında konuşmanın zamanı geldi.

Ford Avrupalı ​​müşterilerin talebini karşılayan “kârlı” EV’ler inşa etmek için Almanya’nın Saarlouis kentindeki tesisi yerine İspanya’daki Valencia fabrikasını seçti. Ford, seçimin “önemli bir yeniden yapılanmaya” yol açacağını söyledi.

genel müdür Modellerini “Tak ve Şarj Et” özelliğiyle donatarak EV şarj sürecini kolaylaştırmaya odaklanan, büyüyen bir otomobil üreticisi listesine katılacak – yani bir dizi farklı şarj istasyonunda ödemeyi kolayca takma ve otomatikleştirme yeteneği.

Sekoya Malzemeleri Japon otomobil üreticisinin yaklaşmakta olan Kuzey Karolina akü tesisine gönderilebilecek aküleri ve akü malzemelerini toplamak, yenilemek ve geri dönüştürmek için Toyota ile ortaklık kuruyor. Redwood, Tesla’nın Nevada giga fabrikasına pil sağlayan Proterra, Ford, Volvo ve Panasonic dahil olmak üzere OEM’lerle bir dizi ortaklık kurdu.

Artan talep Bu yılın en çok beklenen elektrikli otomobilleri için sipariş defterlerini parçalamak ve bekleme listelerini uzatmak. 60.000 dolarlık Cadillac Lyriq SUV, 2023 sipariş defterini kapatan en son model.

Araç içi teknoloji

bu Ulusal Karayolu Trafik Güvenliği İdaresi otomobil üreticilerinin olay veri kaydedicilerinden daha fazla kaza verisi toplamasını talep etmeyi önerdi. Bu sözde “kara kutular”, teklif kapsamında, 20 saniyelik çarpışma öncesi verileri daha yüksek bir sıklıkta yakalaması gerekecek.

Kutup Yıldızı nihayet kablosuz bir yazılım güncellemesiyle tamamen elektrikli Polestar 2 sedanına Apple CarPlay’i ekledi.

Çeşitli

Volvo Kamyon hidrojenle çalışan yakıt hücrelerini kullanan araçları test etmeye başladı. Şirket, yakıt ikmalinin 15 dakikadan az süreceğini ve menzilin 1.000 kilometreye (yaklaşık 621 mil) kadar çıkabileceğini iddia ediyor.

VW Grubu Bir araba fabrikası işlettiği Çin’in Sincan eyaletindeki insan hakları ihlalleri iddialarını ele almaları için sendika grupları ve hissedarlar tarafından baskı görüyor, Financial Times bildirdi.

tesla

Görünüşe göre bu hafta özel bir Tesla bölümüne ihtiyacımız var. İşte gidiyor

arabalar.com Tesla’nın en “Amerikan yapımı” araç olduğunu söylüyor.

Owen Diaz, Tesla’nın Kaliforniya’daki Fremont montaj fabrikasında eski bir siyah işçi olan, iş arkadaşları tarafından ırksal taciz iddiasıyla davada otomobil üreticisinden 15 milyon dolarlık bir ödemeyi reddetti. Ödül, orijinal 137 milyon dolarlık jüri kararından kesilmişti. Diaz’ın ödülü reddetmesi yeni bir davaya yol açacak.

Tesla Sahipleri Silikon Vadisi kulüp üçüncüsünü yayınladı ve Elon Musk ile yaptığı röportajın “bonus” kısmı.

Tesla’nın Austin gigafactory, CEO Elon Musk’ın diğer girişimi The Boring Company’nin izniyle yeni bir tünel alabilir.

İki eski Tesla çalışanı şirketin son işten çıkarmalar sırasında federal yasaların gerektirdiği 60 günlük önceden bildirimi sağlamadığını iddia ederek elektrikli araç üreticisine dava açtı.

Dolu

Cümbüş genişletti Brooklyn’e tamamen elektrikli araç dolu servisi.

Uber Uber Pool’un yeni bir sürümünü yeniden başlattı, adı verilen UberX Paylaşımıbazı şehirlerde.

tarafından bir dava Uber ve Lyft sürücüler şirketlerin olduğunu iddia ediyor antitröst yasasını ihlal etmek müşterilerin ödeyeceği fiyatları belirleyerek ve sürücülerin ceza ödemeden hangi yolculukları kabul edeceklerini seçme olanağını sınırlayarak.

İnsanlar

Paul Gao Mercedes-Benz Group AG’nin Stratejiden Sorumlu Başkanı olarak yeni oluşturulan bir pozisyona alındı. Gao son olarak Hong Kong’daki McKinsey & Company’de hem Çinli hem de küresel endüstri müşterilerine hizmet veren kıdemli bir ortaktı. Gao doğrudan CEO’ya rapor verecek Ola Kallenius.

Trevor Miltontartışmalı kurucu ve eski Nikola Corp CEO’su, bir yeni telsiz dolandırıcılığı suçlaması federal savcılar tarafından

Tony Tavaresmevcut Caltrans Bölge 7 Şefi olarak atandı Caltrans’ın yeni başkanı.

Kaynak : https://techcrunch.com/2022/06/27/the-station-cruise-turns-on-the-meter-bird-fails-to-take-flight-layoffs-come-for-micromobility/

Yorum yapın