Crowdbotics, geliştiricilerin modüler koddan uygulamalar oluşturmasına yardımcı olmak için 40 milyon dolar artırdı • Teknolojik Haberler


Crowdbotics, önceden oluşturulmuş uygulama mimarilerinden oluşan bir kitaplığa sahip bir yazılım geliştirme platformu, bugün NEA’nın Homebrew, JSV, Harrison Metal ve Cooley’in katılımıyla liderliğindeki bir B Serisi turunda 40 milyon dolar topladığını duyurdu. CEO Anand Kulkarni, Teknolojik Haberler’a bir e-posta röportajında, yeni paranın Crowdbotics’in kurumsal varlığını genişletmeye ve şirketin ürün tekliflerini büyütmeye ve mevcut müşteri tabanını artırmaya yardımcı olmaya yatırım yapmaya harcanacağını söyledi.

Kulkarni, web’de gezinmek ve satış fırsatlarını keşfetmek için yapay zekayı kullanan LeadGenius’u başlattıktan sonra 2017’de Crowdbotics’i kurdu. Crowdbotics ile yazılımı planlama ve dağıtma sürecini basitleştirmek için yeniden kullanılabilir kod modüllerinden oluşan bir katalog oluşturmaya çalıştı.

“Yazılım uygulamaları arasında gereksinimlerin %80’e varan oranda benzer olması nedeniyle – tek oturum açma akışları veya ödeme ağ geçitleri gibi şeyler ürünler arasında çok fazla farklılık göstermez – müşteriler geçmişte işe yarayan stratejiler ve yeniden kullanılabilir kod modülleri kullanarak uygulamalar geliştirebilir. ve özel mühendislik çabalarını yalnızca uygulamalarının gerçekten benzersiz olan kısımlarına odaklayın,” dedi Kulkarni. “Müşteriler, uygulamaların nasıl oluşturulduğuna dair büyüyen bir geçmiş veri havuzundan güç alan planlama motorumuzu kullanarak özel yazılım ürünleri belirliyor. Müşteriler, bu özellikleri Crowdbotics’te, genellikle React, React Native ve Django’da koda dönüştürebilir ve uygulamaları aşamalandırma ve üretim iş akışları dahil olmak üzere web, Android ve iOS uygulama mağazalarına veya şirket içi ortamlara dağıtabilir.”

Kulkarni, Crowdbotics’i yazılım oluşturmaya yönelik bir tür ERP olarak düşünüyor. ERP veya kurumsal kaynak planlaması, kuruluşların temel iş süreçlerini otomatikleştirmesine ve yönetmesine yardımcı olan bir sistem türüdür. İş süreçleri yerine Crowdbotics, gelişim süreçler, uygulama geliştirmenin uyumlu ve – herhangi bir şansla – zamanında tutulmasına yardımcı olur.

Crowdbotics

Görsel Kaynakları: Crowdbotics

Görünüşte fikir, görsel uygulama öğelerini daha sonra ölçeklenebilirlik için inşa edilebilecek yapılandırılmış, okunabilir ve modüler koda dönüştüren DhiWise’tan farklı değildir. Potansiyel rakipler açısından, dahili geliştirme ekiplerinin özel uygulamalar oluşturması için açık kaynaklı bir platform sunan Appsmith ve geliştiricilerin uygulamalara çoklu oturum açma (SSO) ve dizin senkronizasyonu gibi kurumsal özellikler eklemesine olanak tanıyan WorkOS ve Onymos da var.

Kulkarni kendinden emin bir şekilde, “Microsoft PowerApps ve Mendix gibi son nesil uygulama oluşturma araçlarını değiştiriyoruz,” dedi. “Crowdbotics fiyatları, kullanıcı sayısına bakılmaksızın uygulamadaki özellik sayısına göre belirlenir… [and] geliştiricilerin doğrudan React Native ve Django gibi açık kaynaklı yazılım geliştirme çerçevelerinde çalışmasına olanak tanır ve ayrıca CIO’ların kendi geliştirme ve güvenlik standartlarını belirleyip uygulamalarını sağlayarak okunabilir kod üretir.”

Kulkarni, Crowdbotics’teki çoğu işletmenin platformda özel bir modül kitaplığı oluşturduğunu ve kendi kuruluşlarının yeniden kullanılabilir kod artı veri bileşenlerini kategorize ettiğini söylüyor. Geliştiriciler, bu özel modül kitaplıklarını, kuruluş genelinde korunabilen ve yeniden amaçlandırılabilen kendi BT onaylı özellik kitaplıklarını hızla oluşturmak için kullanabilir. Veya barındırma, altyapı, bakım, izleme ve daha fazlası için aylık bir abonelik ödeyerek Crowdbotics’in hareketli pazarından proje yöneticileri ve geliştiricileri işe alabilirler.

Kulkarni, “Standartlaştırılmış, iyi desteklenen mimarileri yeniden kullanarak ve birlikte çalışabilir kod modüllerini hızla bir araya getirerek, müşteriler hızla kararlı uygulamalar oluşturabilir veya kendi özelliklerine göre oluşturulmuş uygulamalara sahip olabilir” diye ekledi. “Geliştirme süresini ve bütçesini azaltarak ve kodun ölçekte yeniden kullanımını kolaylaştırarak, bir kuruluşun kendi standartlarıyla uyumlu hareket ederek, CTO, CIO ve diğer BT departmanı başkanlarının performanslarını ve departmanlarının kar hanesini doğrudan etkileyen faydaları vardır.”

Orada biraz abartı olabilir. Ancak bugüne kadar 68 milyon doların üzerinde fon toplayan Crowdbotics, kesinlikle müşterileri yakalamayı başaramadı. Başlangıç, en büyüğü uçuş analizi ve eğitim araçları oluşturmak için Crowdbotics kullanan ABD Hava Kuvvetleri olmak üzere 500’den fazla olduğunu iddia ediyor. Kulkarni, Crowdbotics’in gelirinin son üç yılda yıldan yıla üç katına çıktığını ve 90 kişilik iş gücünün 2023 yıl sonuna kadar ikiye katlanma yolunda olduğunu söylüyor.

“Şu anda değişen ekonomi çoğu işletmenin üzerinde beliriyor ve sermayenin boşa gitmediğinden emin olmak kritik bir endişe kaynağı olacak. Crowdbotics, kuruluşların geliştirme kaynaklarıyla daha stratejik ve verimli olmalarına olanak tanıyarak yardımcı olacak şekilde konumlanmıştır,” dedi Kulkarni. “Yalnızca genel maliyeti ve genel gideri azaltmakla kalmıyor, aynı zamanda kodun yeniden kullanımı için bir yol oluşturarak gelecekteki tüm geliştirmelerin aynı maliyet verimliliklerini taşımasını sağlıyor… Dijital dönüşüm girişimleri her şirketin ön saflarına taşınırken pandeminin artan etkisini gördük. şirketler yazılım geliştirme maliyetlerini azaltmak ve Crowdbotics’e yönelmek için kodun yeniden kullanımını kullanmaya başladıkça, iş dünyasının 2023 pazarında bile büyümeye devam etmesini bekliyoruz.”Kaynak : https://techcrunch.com/2023/01/25/crowdbotics-raises-40m-to-help-devs-build-apps-from-modular-code/

Yorum yapın