Craig Federighi, iOS 16’da kilit ekranı değişikliklerinin bir ‘aşk eylemi’ olduğunu söylüyorAppleInsider, hedef kitlesi tarafından desteklenir ve uygun satın alma işlemlerinden bir Amazon Associate ve bağlı ortak olarak komisyon kazanabilir. Bu bağlı ortaklıklar, editoryal içeriğimizi etkilemez.

Apple Yazılım Mühendisliği Kıdemli Başkan Yardımcısı Craig Federighi’ye göre, Apple’ın iOS 16 kilit ekranını elden geçirmesi, iPhone’u daha da kişisel hale getirmek için bir “aşk eylemi”ydi.

Apple’ın iOS 16’da güncellenmiş bir kilit ekranı sunması, kullanıcıların bir duvar kağıdı seçmenin ötesinde iPhone’larını kişiselleştirmeleri için bir yol sağlar. WWDC’den sonra konuşan Craig Federighi ve Apple Tasarım Başkan Yardımcısı Alan Dye, kilit ekranı değişikliklerinin gelişimini tartıştı.

Federighi, “Bunun çok oyunculu bir oyun olduğunu biliyorduk ve bir sonraki mekanımızın Kilit Ekranı olacağını biliyorduk.” söylenmiş Teknoloji Radarı. “Zaman içinde gerçekten yavaş gelişen ancak daha önce hiç bu kadar büyük bir adım görmemiş olan bu alanı almak ve gerçekten büyük bir şey yapmak için gerçek bir fırsat gördük – ama çok Apple ve çok kişisel bir şey.”

Federighi buna “bu yıl bir aşk eylemi” olarak atıfta bulunuyor.

Dye, “Amacımız iPhone’u daha da kişisel ve kesinlikle daha kullanışlı hale getirmek ama aynı zamanda iPhone’u, iPhone’u oluşturan temel öğeleri olduğu gibi tutmaktı” diye açıkladı.

Tasarım Ekibinin “neredeyse daha fazla editoryal hissettiren bir şey yaratmak ve kullanıcıya gerçekten harika bir dergi kapağı veya film afişi gibi görünen bir Kilit Ekranı oluşturma yeteneği vermek, ancak bunu yapmak” gibi bir hedefi olduğunu söylemeye devam etti. umarım yaratması gerçekten basit, çok eğlenceli ve hatta orada çok fazla otomasyon olan bir şekilde.”

Dergi görünümünün bir kısmı, duvar kağıdının konusunun saatin önünde görünmesi gibi diğerleriyle kesişen öğelere sahip. Dye, segmentasyonun ekibin yıllarca süren bir hedefi olduğunu, ancak mükemmel olana kadar beklemek zorunda olduğunu söylüyor, çünkü “segmentasyon gülünç derecede iyi değilse, yanılsamayı bozuyor.”

Makine öğrenimi, bir kilit ekranı görüntüsünün mükemmel hale nasıl getirileceğini belirlemek için de kullanılır. Federighi, “fotoğrafı arzu edilen bir konu olup olmadığına, orada insanlar olup olmadığına, fotoğrafta nasıl çerçevelenip kırpıldığına, ifadelerine göre değerlendiren bir düzine sinir ağı olduğunu söylüyor. Tüm bu şeyler otomatik olarak yüzeye çıkmamızı sağlayan gerçekten harika şeyler. , insanlar için zorlayıcı seçenekler ve daha sonra onları neredeyse tamamen yeni hissettirecek şekilde ekranda işlemek.”

Bu bilgiler, kullanıcılara belirli filtreler yerine aralarından seçim yapabilecekleri bir görünüm seçimi sağlamak için kullanılır. Dye’ye göre, sistem görüntünün harika görüneceğine inanmazsa, bunu kullanıcıya sunmayacak ve bunun yerine daha uygun bir şey seçecektir.

Federighi, “Fotoğrafın üzerine bir filtre yerleştirmekten çok daha çekici bir şey elde ediyorsunuz,” diye ekliyor.

Dye, kilit ekranına daha fazla öğenin eklenmesinin kesinlikle Apple Watch komplikasyonlarından ilham aldığını ve onları mümkün olduğunca görünür kılmak için ekliyor. “Hiç şüphesiz – her ürün ve tüm ürünlerimizdeki tasarım üzerinde çalışan tek bir tasarım ekibine sahip olmanın faydalarından biri, göz atılabilir bilgiler ve bunları çeşitli farklı görüntüler üzerinde nasıl canlandıracağımız hakkında çok şey öğrendik”

Bildirim değişikliklerinde, Dye, ekranın tabanından akma fikrini kişiselleştirme için güzel “çünkü sık sık, bu yeni tasarımla yapmak istemediğimiz, Kilit Ekranınızda fotoğrafı tamamen gizleyen bildirimler görüyoruz. “

Yeni iOS sürümünün gelmesiyle birlikte ek kişiselleştirme seçenekleri bazı kullanıcılar için kafa karıştırıcı olabilir, ancak Federighi bunun halk tarafından kabul edileceğinden emin. Apple, istemezlerse kullanıcıları kilit ekranlarında büyük değişiklikler yapmaya zorlama niyetinde değil ve bunun bir seçim olduğunu.

“Kilit Ekranında ara sıra fotoğrafı değiştiren biri, ayarlara girer ve o ekrana giderdi. [that lets them make the change]” diye açıklıyor Federighi. “Onlarla tam orada buluşuyoruz, onlar oraya giderken ve bunların bir kısmı şu anda tohum yapımında yok, ancak onları, geçmişte yaptıkları gibi değiştirme seçeneklerinin farkına varmalarını sağlıyoruz. geçmiş veya başka bir tane eklemek için [lock screen]”Kaynak : https://appleinsider.com/articles/22/06/12/lock-screen-changes-in-ios-16-an-act-of-love-says-craig-federighi?utm_medium=rss

Yorum yapın