Covid raporlama uygulamasıyla viral olan Zoe, beslenme ve sağlığı izlemek için 30 milyon dolar topladı • Teknolojik Haberler


Zoe, Londra ve Boston’dan doktorlar ve araştırmacılar tarafından kurulan bir girişim, pandemi sırasında popüler bir şeyle adını duyurdu – viral demeye cesaret edebilir miyiz? — kendini bildiren Covid-19 uygulaması. kucakladı hem tüketiciler hem de araştırmacılar tarafından, Covid-19’un nasıl yayıldığı ve ilk enfeksiyonla ilişkili semptomlar ve bunun devam eden etkileri (Uzun Kovid) hakkında erken veriler sağladı – neredeyse başka hiçbir yerde elde edilmesi zor olan içgörüler.

Ardından virüs pandemiden endemiğe geçerken ve dikkat başka izleme yollarına kaydıkça, Zoe de orijinal, Covid öncesi misyonuna geri döndü: mikrobiyomun bir beslenme çalışmasını izlemek ve oluşturmak için kendi kendini raporlama teknolojisini kullanmak ve uygulamasının bireysel kullanıcılarına, neyi ve nasıl yediklerine ilişkin raporlamalarına ve araştırmadan elde edilen daha geniş kapsamlı içgörülere dayalı olarak kişiselleştirilmiş bilgiler sağlar.

Bu uygulama, bir yılı aşkın süredir bekleme listesinden 250.000 kişiyi işe alacak gibi göründüğü için, operasyonlarını ölçeklendirmede bir sonraki adımı atıyor: 25 milyon sterlinlik bir finansman duyurusu yapıyor (bugünkü oranlarla yaklaşık 30 milyon dolar), bir CEO Jonathan Wolf’un Zoe’ye 250 milyon £ (303 milyon $) değerinde olduğunu söylediği öz sermaye yatırımı.

ABD merkezli girişim şirketi Accomplice, önceki destekçiler Balderton Capital, Ahren, Daphni ve yeni destekçi L Catterton’un da katıldığı turda başı çekiyor.

Girişim turunun yanı sıra, bir kitle fonlaması kampanyasıyla daha fazla ilgi çekmeyi umuyor. Zoe’nin 2 milyon olduğunu söylediği daha geniş ilgi topluluğunu ele alarak (bu muhtemelen Zoe’yi takip eden ve önceki Covid çalışması aracılığıyla iletişim bilgilerini sağlayan birçok kişiyi içerir), kitle fonlaması sitesi Crowdcube aracılığıyla yatırım yapmak için bir kampanya yürütecek. Bu, 13 Aralık’ta söz konusu topluluğa ve bir gün sonra Crowdcube kullanıcılarına ve ardından genel olarak halka, “ZOE’nin özel yatırımcılarıyla aynı hisse fiyatında” 10 Sterlin’den başlayan yatırımlarla açılacak.

Katılmayı bekleyen daha fazla kullanıcıyı dahil etmenin yanı sıra, plan aynı zamanda Zoe’nin diyetin ötesine geçmesidir.

Girişimi King’s College London’dan Profesör Tim Spector ve George ile birlikte kuran Wolf, “Uzun vadeli sağlığı iyileştirmek için beslenme, bağırsak mikrobiyomu, uyku, ruh hali, aktivite ve diğer faktörlerle ilgili araştırmamızı derinleştirmeyi düşünüyoruz” dedi. Hacıgeorgiou. Ayrıca ZOE Sağlık Çalışmasındaki araştırma ve çalışmaları genişletmeyi planlıyor; katkıda bulunanlarımız ve bilim adamlarımız tarafından savunulan, menopoz gibi alanları ve daha fazlasını kapsayacak daha fazla sayıda ve çeşitlilikte sağlık ve yaşam tarzı araştırmaları ile.

Kendi donanımından herhangi birini oluşturma planı olmasa da – değerlendirmesinin bir parçası olarak glikoz monitörleri ve diğer fiziksel ürünler gönderiyor (aşağıya bakın), ancak bunlar Zoe tarafından yapılmadı – şimdiden donanımla daha fazla entegrasyon yapıyor olacak Verileri üçgenlemek ve her bir raporlamanın daha eksiksiz resimlerini elde etmek için gerekli olan ve esasen bir büyük veri analitiği alıştırması olan bir yaklaşım.

“Donanımda hiçbir şey yaptığımızı düşünmüyorum. Halihazırda bu alanda pek çok kişi var ve bunların çeşitlilerinden girdiler almak heyecan verici. Tek başına hiçbir ölçü daha önemli değildir veya bir şeyi belirlemez. Kombine olacak” dedi. “Gelecekte, Apple Watch ve daha fazlasıyla entegrasyon konusunda heyecanlıyız.”

Finansman, Mayıs 2021’de 20 milyon dolarlık bir enjeksiyonla kapanan (hikayemizi yayınladıktan sonra 25 milyon dolara çıkan bir rakam olan) 48 milyon sterlinlik B Serisi’nin hemen ardından geldi. banka, yaklaşık 50.000 aktif kullanıcıya sahipken. Wolf, bu son fonlamanın fırsatçı bir uzantısı olduğunu ve gelecek yıl piyasalarda potansiyel olarak fırtınalı sular karşısında sermayeyi desteklemek için yapıldığını söyledi.

Wolf, “Müşteri talebinde büyük bir hızlanma görüyoruz, bu nedenle yapmak istediğimiz şey, bu talebi karşılayabilmek için işimizi önemli ölçüde ölçeklendirmek,” dedi. “Zorlu ekonomik ortam göz önüne alındığında, bunu yapacak sermayeye sahip olduğumuzdan emin olmak istedik. Aslında, son turda toplanan 25 milyon doların büyük çoğunluğu hala şirkette.”

Bekleyenleri listeden çıkarmadaki yavaş hareketin nedeni, bunu yaparken yer alan süreçten kaynaklanmaktadır – fon enjeksiyonunun ölçeklenme şeklini hızlandırmasının bir nedeni.

Bugün aktif kullanıcıların sayısı 50.000’dir ve bunlar, sistemlerinin ilk analizini yapmak üzere bir test kiti almak için başlangıçta 299,99 £ ödemeyi seçmişlerdir. Wolf, fiyatın yüksek olduğunu söyledi, çünkü bir bağırsak mikrobiyom testi, bir kan yağı testi, standartlaştırılmış muffin test öğünleri (!), bilim çalışmamıza dahil edilirse gerçek zamanlı kan şekeri sensörü (CGM) içerir; ve ardından karşılığında bir bağırsak sağlığı raporu ve kişiselleştirilmiş bir içgörü raporu.

Ardından kullanıcılara, çalışmaya ve içgörülere devam etmeleri için farklı fiyat noktalarında üyelik alma seçeneği sunulur. Bunlar ayda 59,99 £’dan başlar ve yıllık abonelik alırsanız ayda 24,99 £’a düşer.

Ücretsiz, reklam destekli seçenekler içeren sağlık uygulamalarının tüketici dünyasında, kullanıcıların nasıl yediklerini iyileştirmek için adım atmaları ve bir hizmete yüzlerce dolar yatırmaları büyük bir talep. Wolf, Zoe’nin salgının kalıcı etkilerinden birinin, genel halkın sağlıklarına bakışında ve faaliyetlerinin bunda oynadığı rolde bir değişiklik olması olduğunu bulduğunu söyledi.

“Pandeminin insanların sağlıkları hakkında nasıl düşündükleri üzerinde derin bir etkisi olduğunu düşünüyorum” dedi. “Yaptıklarının, yediklerinin ve egzersizlerinin bir hastalığı nasıl etkilediğini fark ettiler. Bu, herkesin daha sağlıklı olduğu anlamına gelmez, ancak artık bunun hastalanana kadar yapmayı bekleyeceğiniz bir şey olmadığını daha çok kişi görüyor. Bunun sorumluluğunu üstlenmeli ve zaman içinde üzerine eklemeler yapmalısınız.”

Gerçekten de, Covid-19 faaliyette bir patlama gördü: insanlar daha çok yürüyor, bisiklete biniyor ve koşuyordu; bazıları spor salonları veya spor kulüpleri kapandığında evleri için daha fazla fitness ekipmanı satın alıyordu; ve genel olarak daha fazla insan, yalnızca kendilerinin de virüs tarafından vurulması durumunda sağlıklı olmak için değil, aynı zamanda artık her gün işe gelmedikleri ve kendilerini varsayılan olarak daha hareketsiz buldukları için daha fazlasını yapmaya çalışıyordu. Tabii ki, Covid öncesi eski yöntemlere büyük bir dönüş oldu, ancak aynı zamanda devam eden bir geçiş de oldu, bu Zoe’nin oynamayı umduğu bir şey – en azından pandeminin zirvesi sırasında kullanıcılarla olan ilgisi nedeniyle. semptom izleme uygulaması için ABD ve Birleşik Krallık’ta 5 milyondan fazla kullanıcıyı bir araya getirdiğinde.

Zoe doğal olarak kullanıcıları üzerinde bir araştırma yürüttü – 500 kullanıcı – ve programını 12 hafta veya daha uzun süredir aktif olarak takip edenlerin, Zoe tavsiyelerine uyarak yemek yedikleri için “daha sağlıklı” hissettiklerini söylediklerini söylüyor. “En önemli iyileştirmeleri; daha iyi ruh hali ve uyanıklık, daha iyi bağırsak alışkanlıkları, daha iyi kan şekeri ve yağ, daha az şişkinlik ve daha iyi uyku kalitesi” dedi Wolf. Yaklaşık %85’i kabızlığı azalttığını, şişkinliği azalttığını, ruh halini iyileştirdiğini ve ishali azalttığını söyledi; ve %70’i daha fazla enerjiye sahip olduklarını ve daha az şişkinlik yaşadıklarını söyledi. Gelecek yıl hazır olacak daha fazla içgörü elde etmek için şimdi daha büyük bir randomize çalışma yürütüyor, diye ekledi.Kaynak : https://techcrunch.com/2022/12/01/zoe-which-went-viral-with-its-covid-tracking-app-raises-30m-at-a-303m-valuation-to-track-nutrition/

Yorum yapın