CoreWeave, bulut oluşturma başlangıcı olan Conductor’ı satın aldıBulut altyapısı girişimi CoreWeave Inc. bugün, ürün portföyünü genişletmek için bir işleme yazılımı sağlayıcısı olan Conductor Technologies Inc.’i satın aldığını duyurdu.

anlaşma şartları açıklanmadı.

Roseland, New Jersey merkezli CoreWeave, 155 milyon dolardan fazla fonla destekleniyor. Başlangıç, grafik işleme birimlerini kapsamlı bir şekilde kullanan uygulamaları barındırmak için optimize edilmiş bir bulut platformu işletiyor. Şirketler, platformunu yapay zeka modelleri, işleme araçları ve diğer GPU yoğun iş yüklerini çalıştırmak için kullanabilir.

Conductor, film stüdyoları için bir işleme uygulaması sağlar. Uygulama, stüdyoların genel bulut altyapısını kullanarak karmaşık görsel efektler oluşturmasını sağlar. Şirkete göre yazılımı, grafik tasarım ekiplerinin üretkenliğini artırırken görevle ilgili maliyetleri %50’ye kadar azaltabiliyor.

Tasarımcılar görsel varlıkları stüdyolarının bulut tabanlı işleme ortamına yüklemeden önce, Conductor halihazırda işlenmiş dosyaları filtreleyebilir. Başlangıç ​​yazılımı, buluta yalnızca yeni görsel varlıkların yüklenmesini sağlayarak bant genişliği kullanımını azaltır. Sonuç, müşteriler için ağ maliyetlerinde bir azalmadır.

İletken, yazılımının görsel varlık üretimini hızlandırmak için işleme iş yüklerini yüz binlerce işlemci çekirdeğine kadar dağıtabileceğini söylüyor. Aynı zamanda yazılım, altyapı kullanımını sınırlamak için kontroller içerir. Stüdyolar, işleme iş yüklerinin gereğinden fazla bulut maliyetine yol açmamasını sağlamak için kontrolleri kullanabilir.

Şirket, iş yüklerinin altyapı kullanımını izlemek için bir dizi yerleşik analiz özelliği sağlar. Yazılımı, bulut maliyetinin aşılması riski olduğunda da uyarılar oluşturabilir.

Conductor CEO’su Mac Moore, “VFX ve animasyon projelerini işlemek için bulut tabanlı GPU kaynaklarına olan talep hızla artarken, sürekli tedarik zinciri zorlukları bilgi işleme erişimi engelledi” dedi. “CoreWeave, müşterilerimizin büyük ölçekte güvendiği özel kaynaklar sunarak, stüdyoların ve sanatçıların işleri hızlı ve verimli bir şekilde işlemesi için seçenekleri genişletiyor.”

Conductor şu anda Amazon Web Services ve Google Cloud Platform’u desteklemektedir. Bugünkü satın almanın ardından, yazılımını CoreWeave’in GPU için optimize edilmiş bulut platformuyla entegre edecek.

Conductor’ın yazılımı, CoreWeave’in film endüstrisindeki şirketler için sunduğu mevcut özellikleri tamamlayacak. Başlangıç, bulut platformunun bir parçası olarak, büyük ölçekli işleme iş yüklerini yönetmek için popüler bir araç olan Deadline’ın yönetilen bir sürümünü sağlar. CoreWeave, yönetilen Teslim Tarihi hizmetinin, yazılımın kurulmasıyla ilgili manuel iş miktarını azalttığını söylüyor.

Satın alma, CoreWeave’den birkaç ay sonra gerçekleşti. kapalı en son finansman turu, Magnetar Capital liderliğindeki 100 milyon dolarlık bir yatırım. Yatırım sırasında, gelirini yıldan yıla %450’den fazla artırma yolunda olduğunu açıkladı.

Resim: CoreWeave

Uzmanlardan oluşan Cube Club ve Cube Event Topluluğumuza katılarak misyonumuza desteğinizi gösterin. Amazon Web Services ve Amazon.com CEO’su Andy Jassy, ​​Dell Technologies’in kurucusu ve CEO’su Michael Dell, Intel CEO’su Pat Gelsinger ve daha pek çok aydın ve uzmanın yer aldığı topluluğa katılın.Kaynak : https://siliconangle.com/2023/01/25/coreweave-acquires-cloud-rendering-startup-conductor/

Yorum yapın