ConductorOne, 15 milyon dolarlık yatırımla kimlik ve erişim yönetimine otomasyon getiriyor – Teknolojik Haberler


Bir kimlik ve erişim denetimi başlangıcı olan ConductorOne’ın kurucuları, her ikisi de oktakendisi temel alan bir tek oturum açma satıcısı olan sıfır güven modeli. Aslında, kimlik doğrulama ve sıfır güven ürünlerinden sorumluydular ve şirketlerin genellikle yalnızca bulut uygulamalarını değil, aynı zamanda şirket içi parçaları da içeren karmaşık bir ortamda izinleri ve erişimi kontrol etmek için nasıl mücadele ettiğini ilk elden gördüler.

Bu noktaya kadar manuel olarak yapılan veya daha da kötüsü, hiç yapılmayan birçok erişim kontrol faaliyetini otomatikleştirmek amacıyla bu belirli sorunları çözmeye yardımcı olacak bir şirket kurmaya ve ilerlemeye karar verdiler.

Bugün şirket 15 milyon dolarlık bir A Serisi duyurdu.

CTO ve kurucu ortak Paul Querna, şirketlerin bu konularda karşılaştığı sıkıntılı noktaların kesinlikle farkında olduklarını söyledi. Teknolojik Haberler’a “İzinler ve erişim yönetimi, son kullanıcılar ve tüm bunları yöneten BT ekipleri veya mühendislik ekibi için hala çok acı verici” dedi. Bunun nedeni, hatalı çalışan bir izin sistemiyle, insanları işlerini yapmak için ihtiyaç duydukları araçları kullanmak için bekleterek ya da artık orada olmayan kullanıcılar için izinleri korumak gibi fazla tedarik ederek yetersiz tedarik edebilirsiniz. Querna, “Birçoğumuz bu tür deneyimleri ilk elden gördük” dedi.

Kurucu ortağı ve CEO’su Alex Bovee, şirketlerin bu erişim yönetimi görevlerini kontrol etmelerini ve en az ayrıcalık ilkesi çözüme. Bovee, “Şirketlerin daha az ayrıcalık düzeyinde erişim kontrolü elde etmesine yardımcı olmak için, insanların erişim elde etme, erişimi koruma ve erişimi iptal etme işlemlerini kimlik güvenliği perspektifinden mümkün olduğunca otomatikleştirmek için ConductorOne’ı başlattık” dedi.

Eski Okta çalışanları, şirketlerinin kimliğini güvence altına alma konusunda eski işverenlerinden belirgin şekilde farklı bir sorunu çözdüğünü düşünüyor. “Bazı kurumsal kullanıcılarınızı merkezi bir dizinde merkezileştirme konusunda harika bir iş çıkarıyorlar. Bence güvenlik açısından kimliği düşündüğünüzde, temel olarak, SSO çözümlerinizle bağlantılı olsun ya da olmasın, ortamınızdaki tüm kimlikleri anlamakla ilgilidir” dedi.

“Ayrıca bu farklı kimliklerin erişebileceği izinleri, rolleri ve verileri anlamakla da ilgili. Bu yüzden çok daha fazla orkestrasyon merkezli bir görüş alıyoruz. Açıkçası, bu yalnızca farklı bir mimaridir, daha çok bir düzenleme görünümü ve görünürlükten ibaret olup, bunu size bir güvenlik ve GRC (yönetim, risk, uyumluluk) ekibi olarak verebilmek ve ardından iş akışlarını bunun üzerine inşa edebilmek için ortamınız genelinde ilk görünüm yürütmek için”

İşleyiş şeklinin bir kısmı, şirket genelinde neler olup bittiğini ve hangi eylemlerin birisinin performansı üzerinde etkili olabileceğini anlamak için Okta, GitHub, Slack, Datadog, Jira ve benzeri popüler hizmetlere hazır entegrasyonlardan geçer. bir programa erişim izni. Ancak, Okta’nın ötesinde herhangi bir kurumsal dizin çözümüyle çalışabileceklerini belirtmekte fayda var.

Bugün, girişimin yıl sonuna kadar bunu ikiye katlamayı planlayan 17 çalışanı var. Bovee, çeşitlilik içeren bir iş gücü oluşturmanın şirketin orijinal değerler belgelerine yazıldığını söylüyor. “Şirket değerlerimizi çok erken yayınladık. o biri ilk blog yazılarımızve bence bu yeteneği çekmenin mekanizmalarından biri, özellikle de kaynak bulma hunisinin başlarında, şirketi nasıl yönetmek istediğiniz konusunda halka açık ve şeffaf olmak ve çeşitliliğe inandığınızı ve bunu işinizin bir parçası olarak istediğinizi vurgulamaktır. şirket kültürü” dedi.

Bugünkü 15 Milyon Dolarlık A Serisi yatırıma, mevcut yatırımcılar Fuel Capital, Fathom Capital ve Active Capital ile birkaç önde gelen sektör meleğinin katılımıyla Accel öncülük etti. Şirket, geçen yıl yine Accel’in önderliğinde 5 milyon dolarlık bir tohumluk tur topladı.

Yeni finansman, şirket için uzun vadeli vizyonlarını tamamlamaya başlamalarına yardımcı olmak için mevcut çözümü genişletmelerine yardımcı olmalıdır. “Uzun vadeli ürün vizyonumuz ve stratejimiz, erişim kontrolü genelinde bu tam yaşam döngüsünü otomatikleştirmek. Yani sadece biniş süreci değil, nihayetinde uçağa biniş süreci ve zamana dayalı erişim kontrolü gibi şeylerin ele alınması, bu yüzden ilk etapta bir sorun bile değil çünkü bir süreliğine erişim izni veriyorsunuz ve sonra onu kaldırıyorsunuz, Bovee açıkladı.Kaynak : https://techcrunch.com/2022/06/23/conductorone-is-bringing-automation-to-identity-and-access-management-with-15m-investment/

Yorum yapın