Coinbase, UPI ödemeleri desteğiyle Hindistan’ı zorluyor – Teknolojik Haberler


Coinbase, Hindistan’daki ödeme araçları UPI ve IMPS için destek eklemeye başlıyor ve kripto borsasını yıllardır ilk kez dünyanın en büyük ikinci internet pazarında geniş çapta işlevsel hale getiriyor.

Perşembe günü birkaç kullanıcı, dünyanın halka açık en büyük kripto borsasının uygulamasının ülkedeki yeni ödeme yöntemlerini eklediğini fark etti, ancak sunumun ölçeği belirsizliğini koruyor. Bir perakende banka koalisyonu tarafından oluşturulan bir ödeme altyapısı olan UPI, Hintlilerin dijital olarak işlem yapmasının en popüler ve en uygun yollarından biridir.

Yorum talebine hemen yanıt vermeyen Coinbase, o zamandan beri kaldırdığı bir destek sayfasında değişikliği kısaca kabul etti. Bu noktada Coinbase’in UPI ve IMPS ödemelerini desteklemek için Hindistan’da ortaklık kurduğu açık değil. Hindistan Merkez Bankası Rezerv Bankası’nın baskısı altındaki bankalar, kripto firmalarıyla ilişki kurmaktan büyük ölçüde kaçındı.

100’den fazla pazarda varlığını sürdüren firma, birkaç yıldır Hindistan’da kendi adını taşıyan kripto borsası uygulamasını sundu, ancak herhangi bir ödeme yöntemi için destek eksikliği, ülkedeki kullanıcılar arasındaki faydasını önemli ölçüde azalttı. (Coinbase, merkezi olmayan uygulaması Coinbase Wallet’ı Hindistan dahil birçok pazarda uzun süredir sunuyor.)

Resim kredisi: Teknolojik Haberler

Coinbase bunun yerine ülkede yatırımlar yoluyla büyük ölçüde aktif oldu. Firmanın girişim kolu, Hindistan’ın en popüler kripto para borsalarından ikisi olan CoinSwitch Kuber ve CoinDCX’i destekledi. Geçen yıl Hindistan’ın yapay zeka destekli müşteri destek platformu Agara’yı satın alan firma, aynı zamanda zincirler arası bir altyapı girişimi olan Router Protocol’ü de destekledi.

Son bir yılda Coinbase, Hindistan’daki ekibini genişletmeye başladı ve eski Google Pay yöneticisi Pankaj Gupta’yı önemli bir göreve getirdi. Firma, 7 Nisan’da Coinbase CEO’su Brian Armstrong ve Baş Ürün Sorumlusu Surojit Chatterjee de dahil olmak üzere birçok yöneticinin konuşacağı Hindistan odaklı bir etkinlik düzenlemeyi planlıyor.

Coinbase’in rakibi Binance de Hindistan’da oldukça popüler. Yerel Hint kripto borsası WazirX’i satın alan firma, mobil bilgi platformu App Annie’ye göre ülkedeki kendi adını taşıyan uygulamasında aylık 5 milyonun üzerinde aktif kullanıcıya sahip ve özellikle teknoloji meraklısı kitleler arasında popüler.Kaynak : https://techcrunch.com/2022/03/24/coinbase-makes-india-push-with-support-for-upi-payments/

Yorum yapın