Çocuklara odaklanan 2,3 milyar dolarlık bir fintech olan Greenlight, ebeveynler için kredi kartı başlattı – Teknolojik Haberler


Yeşil ışıkEbeveynleri çocuk dostu banka hesaplarına yönlendiren Atlanta, GA merkezli fintech şirketi, bir kredi kartı piyasaya sürüyor.

Mastercard aracılığıyla sunulan Greenlight markalı kart, tüm satın alma işlemlerinde %3’e kadar sınırsız nakit geri ödeme sunar ve ebeveynlere, aile ile ilgili harcamalar, kurucu ortak ve CEO için harcamak üzere bu nakit ödülleri yatırım fonlarına ve ETF’lere otomatik olarak yatırma seçeneği sunar. Tim Sheehan, Teknolojik Haberler’a söyledi.

Ebeveynler otomatik yatırım özelliğini seçmelidir ve eğer fonlarının ETF’lere yatırılmasını istemiyorlarsa Greenlight ön-belirleyicileri nispeten güvenlidir, bu parayı Greenlight’ın yatırım uygulaması aracılığıyla başka yollarla yatırmayı veya nakit parayı tercih etmeyi seçebilirler. Sheehan, doğrudan banka hesaplarına gitmelerini söyledi.

Kartın ebeveynlere çocuklarının eğitimi için para biriktirmelerine yardımcı olma amacı, kartın pazarlanma şekline yansıyor gibi görünüyor, ancak nihayetinde, kullanıcılara nakit geri ödeme sunan diğer kredi kartlarına çok benzer şekilde çalışıyor. Sheehan, farklılaştırıcısının, ebeveynlerin bu seçeneği seçerlerse manuel olarak yapmak zorunda kalmak yerine, bu ödülleri otomatik olarak yatırmalarına izin verme yeteneğinde olduğunu söyledi. Bank of America, Fidelity ve Charles Schwab dahil olmak üzere birçok yatırım platformu kredi kartları teklif et Bu, nakit ödülleri otomatik olarak piyasaya yatırır, ancak Greenlight, ailelere ve onların ihtiyaçlarına odaklanmasının öne çıkmasına yardımcı olacağını umuyor.

Sheehan, şirketin kartı tasarlamayı düşündüğünü, böylece 529 planına tahakkuk eden nakit geri ödemeyi, ebeveynlerin çocukları adına vergi avantajlı bir eğitim tasarruf hesabı açabileceğini söyledi. Sonunda, dedi, Greenlight bu seçeneğe karşı karar verdi.

“529’a baktık ve gerçekten çok sayıda ebeveynle konuştuktan sonra, temelde esnekliğe 529’un küçük vergi avantajından daha fazla değer verdiklerine karar verdik. Esasen, esnek olmayı ve cezalandırılmamayı tercih ettiğimi söylediler. parayı ailemin ihtiyaç duyduğu her şey için kullanmak için,” dedi Sheehan.

Sheehan, şirketin 2021’de 100 milyon doların üzerinde yıllık yinelenen gelir (ARR) kaydettiğini ve uygulamadaki ebeveyn ve çocuk sayısı açısından 5 milyonu geçtiğini söyledi. Geçen yıl Nisan ayında a16z liderliğindeki D Serisi finansman turunda 260 milyon dolar topladı ve önceki değerlemesini neredeyse ikiye katlayarak 2,3 milyar dolara ulaştı.Kaynak : https://techcrunch.com/2022/05/17/greenlight-fintech-focused-on-kids-launches-cash-back-credit-card-for-parents-education-savings/

Yorum yapın