Coca-Cola’nın takılı şişe kapağı, hokey greenwashing’in en dip noktası – Teknolojik Haberler


Halka arz sonrası şirketleri çok fazla ele almıyorum ve Coca-Cola, genellikle görmezden gelebileceğim listesinde kesinlikle yer alıyor. Ancak şirket, konuyla ilgili elle sıkma bir basın açıklaması gönderdiğinde kapağın şişeye bağlı kaldığı bir şişe kapağı başlatmak için ne kadar harikalar “Çevresel nedenlerle,” üzgünüm, kanım kaynadı.

Beni yanlış anlamayın, daha iyi geri dönüştürülebilirlik iyi bir şeydir ve geri dönüşüm yolunda başarısız olan daha az şişe kapağı mı? Ben bunun için varım. Ancak bunun bağlamı, Birleşik Krallık’ta – ABD’de olduğu gibi – şişelerin yeniden kullanılması yerine geri dönüştürülmesidir. Ve acınacak oranlarda geri dönüştürülürler.

Avrupa’nın geri kalanında, Coca-Cola ve diğer içecek üreticileri işleyen bir sistem buldu: bir şişe veya alüminyum kutu satın aldığınızda depozito ödeyin ve geri verdiğinizde depozitoyu geri alırsınız. Çalışıyor: Örneğin Norveç’te, 2018’de yeniden kullanılabilir şişelerin iade oranı %95’ti ve tüm vakaların %98’inin üzerinde alüminyum kutular iade edildi.. İade edildikten sonra, bazı durumlarda ambalaj yeniden kullanılır veya diğerlerinde geri dönüştürülür. Geri dönüştürülmeden önce 20 kez yeniden kullanılabilecek kadar sağlam olan plastik şişelere daha fazla güven duyulmaktadır; ve bira genellikle yeniden kullanılabilir cam şişelerde gelir. aslında şişeleri tek bir kullanımdan sonra eritmek ve yeniden yapmak zorunda kalmadan bira fabrikaları tarafından yeniden kullanılır.

ABD’de ise bunun aksine, yalnızca şişeler yeniden kullanılmamakla kalmıyor, aynı zamanda şişelerin %30’dan daha azı geri dönüştürülür – geri kalanı çöp sahasına gidiyor. İngiltere’de – Coca-Cola’nın kapak bağlama hüneriyle ilgili sırtını sıvazladığı yer – sayı yaklaşık %45.

“Coca-Cola Büyük Britanya, PET şişeler için Atıksız bir Dünya’ya doğru bir adım daha atıyor,” Allah aşkına, haydi haydi bakalım. Sen bilmek İngiltere’de dedikleri gibi, bunun saçmalık olduğunu

Tebrikler, Coca-Cola, burada bazı ayrıntıları bulduğunuz için, ancak bir şirket olarak daha iyi çözümler olduğunu biliyorsunuz ve isterseniz, geri dönüşüm oranlarını %90’ın üzerine çıkaracak sistemleri devreye sokabilirsiniz. %30-45’lik değersiz İngiltere ve ABD’de görüyoruz Evet, pazarlar daha büyük. Evet, kültürel farklılıklar var. Ancak çevre hakkında gerçekten iki bok verdiyseniz, yerel yönetimlere ve geri dönüşüm altyapısına dayanmaya ve gerçekten sadece gazetecileri ikna etmeye yarayan artımlı saçmalıklardan ziyade gerçekten önemli olan bazı farklar yaratmaya yardım etmeye ne dersiniz? kıçınıza duman üfleyin?Kaynak : https://techcrunch.com/2022/05/20/coca-cola-bottle-cap/

Yorum yapın