Clubhouse, küratörlüğünde etkileşimleri teşvik etmek için ‘Houses’ adlı özel toplulukları beta test etmeye başladı – Teknolojik Haberler


Pandemi sırasında popülaritesi yükselen sosyal ses uygulaması Clubhouse, platformunu aşağıdakilerle sallamak istiyor. “Evler” adı verilen özel toplulukların lansmanı. Şirketin yeni teklifi, herhangi bir kişi veya grubun Clubhouse içinde kendi küratörlüğünde “House” yaratmasına izin veriyor. Kullanıcılar üye olmak Bugünden itibaren Evler oluşturmak için, ancak Clubhouse geri bildirimlerden öğrenmek ve ürünü buna göre değiştirmek için yeni Evleri yavaş yavaş onaylayacağını söylüyor.

Şirketin Houses kayıt sayfasında “Evleri sadece en sevdiğiniz insanlar için özel koridorlar olarak düşünün” yazıyor. “İstediğiniz zaman uğrayabilir, odadan odaya atlayabilir, arkadaşlarınızla buluşabilir ve arkadaşlarıyla tanışabilirsiniz. Hanelerin genellikle düzenli buluşma saatleri vardır ve herkes birkaç arkadaşını aday gösterir, bu nedenle Meclis güvendiğiniz kişiler aracılığıyla büyür. Ya da isterseniz kapalı tutabilirsiniz – her iki şekilde de eğlenceli. ”

Clubhouse sözcüsü Teknolojik Haberler’a bir e-postada, şirketin yeni Evler teklifini Kulüplerden daha samimi gördüğünü söyledi, çünkü bunlar davetler yoluyla inşa edildi ve bir Evdeki herkes Ev içinde bir oda başlatabilir veya planlayabilir, oysa Kulüpler daha halka açıktır. ve katılmak isteyen herkese açıktır. Şirket, Evleri arkadaşlarınızla bir akşam yemeği partisi, Kulüpleri ise şehrinizde gittiğiniz etkinlikler ve gösteriler olarak görüyor.

Clubhouse CEO’su Paul Davison değişikliği duyurdu bir dizi tweet, her House’un kendi “kişiliği, kültürü ve içerik denetleme kurallarına” sahip olacağını belirterek. Davison, Clubhouse’u “birçok kulüp binasına” bölerek platformun birkaç sorunu çözebileceğini söyledi. Örneğin, Clubhouse’un birden fazla topluluğa hitap ettiğini ve herkesin aynı şeyler hakkında konuşmak istemediğini, bu da doğru odaları bulmanın zor olabileceği anlamına geldiğini belirtti. Toplulukların yenilerine ayrılabilmesi gerektiğini ifade etti.

Davison bir tweet’te, “Topluluklar büyüdükçe mitoz geçirebilmeli – böylece yenilerine bölünebilir ve yakınlık ölçeklenebilir” dedi. “ /r/music /r/hiphophead’leri böyle ortaya çıkarır. Bu yüzden sınıflar belirli bir boyutta maksimuma ulaşır ve bir ev partisi büyüdüğünde insanların daha küçük daireler oluşturmasının nedeni budur. Dünya giderek uzaklaşıyor ve sevdiğiniz insanlarla bir araya gelmenin daha kolay olması gerekiyor.”

Davison, bu sarsıntıyla “ayarlanacak çok şey” olacağına inandığını, ancak Clubhouse’un vizyonunu finanse etmek için “bankada yıllarca sermayesi” olduğunu ve şirketin uzun vadeli ürüne bağlı olduğunu söylüyor.

Bir House oluşturmak için kayıt sayfası, adınızı ve Clubhouse kullanıcı adınızı girmenizi ister. Oradan, Hanenizi nasıl adlandıracağınız, onu başkalarına nasıl tarif edeceğiniz ve Hanenizin “Kurucu Üyeleri” olmaya kimleri davet etmek istediğiniz sorulur.

Canlı ses, dünyanın dört bir yanındaki insanlar evlerine kapatıldığı için pandemi sırasında popülerlik kazandı ve Clubhouse’un etrafındaki vızıltı, Twitter ve Meta’nın kendi sosyal ses klonlarını başlatmasına bile yol açtı. Ancak, dünya çapında kısıtlamalar kalktığından ve yüz yüze etkinlikler geri döndüğünden, Clubhouse kullanıcıları elde tutmanın yollarını arıyor. Örneğin, şirket kısa süre önce uygulama içi oyunlar başlattı ve ses odalarına, insanların YouTube veya Twitch’te görebileceklerine benzer bir metin sohbeti özelliği ekledi.

Bugünkü duyuru, açık bir şekilde, kullanıcıları elde tutma ve muhtemelen haberleri çekme hedefine ulaşmak için bir çabadır. Clubhouse’u özel topluluklara bölerek, şirket muhtemelen Discord’un beğenileriyle rekabet etmek istiyor. Houses’un tanıtılması, kullanıcılara daha küçük ve küratörlü etkileşimlere erişim sunma vaadiyle insanları platforma geri çekebilir.

Kaynak : https://techcrunch.com/2022/08/04/clubhouse-beta-testing-private-houses/

Yorum yapın