Cloudflare kesintisi yüzlerce siteyi ve hizmeti geçici olarak çevrimdışı duruma getiriyor


Salı günü bir Cloudflare kesintisi, Discord, Shopify, Fitbit, Peleton, çeşitli kripto para birimi hizmetleri ve Cloudflare’ın kendisi de dahil olmak üzere yüzlerce web sitesini ve hizmeti birkaç saat boyunca çevrimdışı bıraktı.

2010 yılında kurulan Cloudflare, çevrimiçi alanlara dağıtılmış hizmet reddi koruması, hız optimizasyonu ve çeşitli siber güvenlik hizmetleri de sağlayan ABD merkezli bir içerik dağıtım ağıdır (CDN).

şirket karşı karşıya geçen hafta benzer konular Hindistan bölgesindeki bir kesinti Discord, Shopify, Canva ve GitLab gibi çeşitli hizmetlerin Hindistan, Endonezya ve Doğu Avrupa’daki ağ performansı sorunlarından muzdarip olmasına neden olduğunda.

Salı günü meydana gelen olay ilk olarak Cloudflare’ın durum sayfası 07:43 GMT’de şirket, “Cloudflare ağındaki bağlantı geniş bölgelerde kesintiye uğradı. Etkilenen bölgelerdeki Cloudflare sitelerine erişmeye çalışan müşteriler 500 hata gözlemleyecek. Olay, tüm veri düzlemi hizmetlerini etkiliyor. ağ.”

Sabah 7:57’de Cloudflare, sorunun tespit edildiğini ve “bir düzeltmenin uygulanmakta olduğunu” ve sabah 8:20’de düzeltmenin kullanıma sunulduğunu ve şirketin “sonuçları izlediğini” söyledi. Cloudflare’nin güncelleme sayfası, tüm hizmetlerin sabah 9:13’te çalıştığını gösterdi.

Cloudflare, kesintinin bir saldırı sonucu olmadığını doğruladı.

Telif Hakkı © 2022 IDG Communications, Inc.Kaynak : https://www.computerworld.com/article/3664141/cloudflare-outage-brings-hundreds-of-sites-services-temporarily-offline.html#tk.rss_all

Yorum yapın