Cloudflare, izole tarayıcıların sanal masaüstlerini geride bıraktığını öne sürüyor • Kayıt


Cloudflare, tarayıcı izolasyon hizmetine özel ağlara erişme yeteneğini ekledi ve kombonun sanal masaüstü altyapısına bir alternatif olduğunu öne sürüyor.

Tarayıcı yalıtımı, kuruluşların bir Cloudflare Zero Trust hesabına sahip olmasını ve kullanıcıların cihazlarına bir istemci yüklemesini gerektirir. Cloudflare, bulutunda bir tarayıcı çalıştırır ve kullanıcılar her zamanki gibi göz atar – ancak Cloudflare, kullanıcıların ziyaret etmeyi düşündükleri web sunucusuna gitmemeleri için müdahale eder.

Cloudflare sunucuya göz atar ve ardından web sayfasını istemci tarayıcısında yeniden çizer. Kullanıcının cihazı bu nedenle web sunucusuna asla dokunmaz, bu nedenle bir sayfadaki kötü herhangi bir şey yerel bir bilgisayarı zehirlemek yerine Cloudflare tarafından bulutunda söndürülür.

Geçen Cuma, Cloudflare hizmete özel ağ erişimi ekledi; bu, tarayıcı izolasyonunun daha geniş web’in yanı sıra şirket içi web uygulamalarına da uygulanabileceği anlamına geliyor.

Özel bir ağa erişmek için neden bir bulut tarayıcı kullanmakla uğraşasınız ki? Kulağa karmaşık gelen Cloudflare, güvenli bir uzak tarayıcı sağlamak için birçok kişinin kullandığı sanal masaüstlerinden daha az karmaşık olduğunu savunuyor.

“Çoğu Sanal Masaüstü Altyapısı (VDI) kullanıcısı, yalnızca bir web tarayıcısı açmak için uzak bir masaüstüne bağlandığında, VDI’nin uygulamaları dağıtmak için kullandığı yardımcı programa gerçekten artık ihtiyaç yoktur,” iddia ediyor Cloudflare’ın ürün müdürü Tim Obezuk, VDI’yi ekleyerek “bir web tarayıcısını güvenli bir şekilde barındırmanın son derece pahalı bir yolu haline geldi.”

O yanlış değil. VDI, güvenilir bir şekilde çalışması için karmaşık donanımlar gerektirir ve birçok kullanıcı bir iş gününün başında oturum açtığında meydana gelen “önyükleme fırtınalarını” işlemek için biraz fazla provizyon gerektirir. Bu platformlar VMware, Citrix, Nutanix, Dell, HPE için nakit ineklerdir. Lenovo ve diğerleri.

VDI’nin bazen aşırıya kaçmasına rağmen, nakit inekleri haline geldiler. Ancak diğer birçok durumda sanal masaüstleri zahmete değer çünkü kullanıcılara tarayıcılarda barındırılmayan uygulamalara erişim sağlıyor, eski uygulamaları koruyor, talep dalgalanmalarıyla başa çıkmak için esnek masaüstleri sunuyor veya yüksek düzeyde düzenlenmiş kuruluşlara ihtiyaç duydukları kontrolü sağlıyor.

Bu tür düzenlemeye tabi kuruluşlar, Cloudflare’nin tarayıcı izolasyonunun BYOD cihazlarının VDI’nin yerini alabileceği anlamına geldiği, olasılığı kabul ettiği ve kendi dünyalarında kullanıcı tarafından yönetilen herhangi bir şeyin düşünülemez olduğuna işaret ettiği önerisini okuyacaktır.

Ancak Cloudflare, geçen haftaki başka bir lansmanında gösterildiği gibi, tarayıcı izolasyonunda açıkça bir miktar olumlu görüyor. e-posta bağlantı izolasyonu böylece e-postadaki bağlantılara yapılan tıklamalar, yalıtılmış tarayıcı oturumlarını başlatır. Yine, herhangi bir kötü durum sizin değil, Cloudflare’nin altyapısında yürütülür. Bu kullanışlı bir ekstra e-posta güvenliği katmanıdır.

Bu, Microsoft’un Windows 365 Bulut PC’lerine ve AWS’nin sürekli gelişen Çalışma Alanlarına zaten sahip olan VDI satıcıları üzerinde daha fazla baskı anlamına geliyor. VDI satıcılarının en azından şirket içi donanımları kullanırken endişelenmeleri gerekmeyen bir şey, Cloudflare’ın bulutu kırarak milyonlarca tarayıcıyı izole etmesidir. geçen hafta olduğu gibi. ®Kaynak : https://go.theregister.com/feed/www.theregister.com/2022/06/27/isolate_browsers_vs_vdi/

Yorum yapın