Claap, zaman uyumsuz video işbirliği ile toplantı yorgunluğunu önler – Teknolojik Haberler


Tanışmak alkış, dağıtılmış bir ekip olarak daha verimli bir şekilde işbirliği yapmanın bir yolu üzerinde çalışan bir Fransız girişimi. Claap bugün ürününü resmi olarak piyasaya sürüyor.

Claap, yalnızca yazılı notların ve Zoom aramalarının bir karışımına güvenmek yerine, diğer ekip arkadaşlarınızla hızlı videolar paylaşmanıza ve almanıza olanak tanır, böylece herkes neden bahsettiğinizi daha hızlı anlayabilir ve geri bildirim sağlayabilir.

“Altı yıl önce katıldım 360Öğrenme. O zamanlar, toplantı yapmama politikamız vardı. Yaklaşık 20 kişiydik ve asenkron bir şirket kültürü inşa etmenin ne anlama geldiğini anlayabiliyordum – ama aynı zamanda sınırlarını da” kurucu ortak Pierre Touzeau söyledi.

Ve hala async’in bazı şirketler için iyi çalıştığına inanıyor. adını verdi alan ve 360Learning, takımların “biraz geek olduğu” için çalışabileceği şirketler olarak.

Zaman uyumsuz çalışmanın temeli yazılı iletişimdir. Birçok ekip, resmi olmayan sohbet için Slack’e, şirket çapında duyurular için önemli notlar ve e-postalar için Notion ve Google Dokümanlar’ın bir karışımına güveniyor. Touzeau, “Fakat bir noktada insanlar ‘bunu konuşalım’ diyecekler” dedi.

Claap kullanıcıları, bir tarayıcı uzantısı aracılığıyla ürünle etkileşime girer. Bu uzantıdan ekranınızda olup bitenleri kaydedebilirsiniz. Ayrıca yüzünüzü bir köşedeki küçük yuvarlak bir balonun içine kaydeder. biraz benziyor dokuma tezgahıbaşka bir hızlı video kayıt aracı.

Resim Kredisi: alkış

Bundan sonra, insanlar videonuzu alacak ve bir tarayıcı penceresinde açacaktır. Oradan, alıcılar videoya açıklama ekleyebilir. İstediğiniz zaman videoyu duraklatabilir, ekranın bir kısmına kare çizebilir ve yorum ekleyebilirsiniz.

Bu sayfa bir sohbete dönüşüyor. Bir yorumu yanıtlayabilir, diğer insanlardan @-bahsedebilir ve tüm öne çıkanlar arasında hızlıca atlayabilirsiniz. Aylar sonra bile, birileri hala bir Claap sayfası açabilir ve insanların nasıl başka bir yöne gitmek yerine bir yöne gitmeye karar verdiğini görebilir.

Son olarak, Claap içeriği bilgi tabanınıza eklenebilir ve devam eden belgelerinizin bir parçası olabilir. Örneğin, bazı takımlar bunu Jira, Trello veya Confluence ile kullanır.

Claap, özellikle takımlar arası hizalama için faydalı olabilir. Bir başlangıçta bir ölçeklendirme aşamasından geçtiyseniz, diğer ekiplerin neler yaptığını takip etmek zor olabilir. Bu hızlı etkileşimler, çeşitli ekiplerin bağlantıda kalmasına yardımcı olabilir.

Ürün, tasarım ve pazarlama ekipleri önce Claap ile çalışmaya başlar. En iyi senaryoda, şirketler bir süre sonra daha geniş bir şekilde kullanmaya başlar.

Başlangıç, ilk olarak Temmuz 2021’de yeni müşteriler almaya başladı. Toplamda, şu ana kadar ürünle 2.500 ila 3.000 kişi etkileşime girdi. Bazı müşteriler Qonto, Kavak, Revolut, Libeo ve OpenClassrooms’u içerir.

Başladığında şirket, Headline, LocalGlobe ve Mathilde Collin, Tony Jamous, Roxanne Varza, Matt Robinson ve Chris Herd gibi çeşitli iş meleklerinden ön tohumluk olarak 3 milyon dolar topladı.

Tıpkı Slack gibi, şirket de bir freemium modeline güveniyor. Ürünü ücretsiz kullanmaya başlayabilirsiniz, ancak Claap arşivinizde arama yapmak ve eski videoları bulmak istiyorsanız bir abonelik ödemeniz gerekir.

Pierre Touzeau’ya Claap’in toplantı yapmama politikası olup olmadığını sordum. Bana, “Toplantısız politikalar konusunda fikrimi biraz değiştirdim” dedi. “İnsan etkileşimleri ve aynı anda iki veya üç kişinin birlikte bir çözüm düşünme yeteneği gibi toplantılarla iyi çalışan bazı şeyler var. Öncelikli olarak çoğunlukla uyumsuz durumdayız, ancak tam bir uzak ekibimiz olduğu için hala canlı toplantılar düzenliyoruz.”

“Uzaktan çalışırken bunu yapmazsanız, biraz delirirsiniz” diye ekledi. Elbette Claap, Claap üzerinde çalışmak için büyük ölçüde Claap’a güveniyor.Kaynak : https://techcrunch.com/2022/05/17/claap-prevents-meeting-fatigue-with-async-video-collaboration/

Yorum yapın