Circle, USDC stablecoin’i için ayrıntılı rezerv raporunu açıklıyorCircle Internet Financial Inc. bugün, stablecoin ihraççısı için daha fazla şeffaflık ve güven sağlamak üzere tasarlanmış bir eylemde ilk kez USD Coin varlıklarının ayrıntılı bir dökümünü yayınladı.

bu bildiriyayınlanan bir blog yazısıCircle’ın 30 Haziran itibariyle, 42.1 milyar ABD Doları kısa vadeli ABD Hazine bonolarından ve 13.6 milyar ABD Doları tutarındaki nakit paradan oluşan 55,7 milyar ABD Doları rezervine sahip olduğunu açıkladı.

Circle, raporda Hazine bonolarının ve nakitin “USDC sahiplerinin yararına ayrılmış hesaplarda tutulduğunu” ve Circle’ın faaliyetlerinden ayrı olduğunu belirtti. Nakit ve tahvillerin tutulduğu hesaplar arasında Bank of New York Mellon, Citizens Trust Bank, Customers Bank, New York Community Bank, Signature Bank, Silicon Valley Bank, Silvergate Bank ve US Bancorp bulunmaktadır.

Circle’ın CFO’su Jeremy Fox-Geen, “ABD’li politika yapıcılar sabit paralar için federal düzenlemeleri yürürlüğe koymak için çalışırken, Circle yeni endüstri yeniliklerine ve ekosistemimizdeki USDC sahiplerinin görmek istediklerine dayanarak şeffaflığımızı artırmaya devam ediyor” dedi.

USDC’nin mevcut piyasa değeri 55.1 milyar dolar CoinMarketCap başınaCircle’ın 55.7 milyar dolarlık rezervinin hemen altında.

Circle aylık olarak yayınlasa da üçüncü taraf tasdik raporları Tam rezervine sahip olduğunu gösteren “önde gelen bir küresel muhasebe firmasından” gelen bu yeni belge denetlenmemiştir. Şirket, USDC rezervlerinin şirketin yıllık mali tablo denetimlerinin bir parçası olarak denetlendiğini belirtti.

Fox-Green, şirketin, Circle’ın müşterileri ve kamuoyu nezdinde sahip olduğu toplam şeffaflığı artırmak için sahip oldukları para miktarlarını ortaya çıkarmak için emanetçilerden izin alarak rezervler hakkında günlük ayrıntılı raporlar sunmaya çalıştığını da sözlerine ekledi.

ABD doları gibi başka bir para birimiyle bire bir pariteyi koruyan bir tür kripto para birimi olan Stablecoins, TerraUSD “algoritmik” stabilcoin ve kardeş para birimi Luna’nın son çöküşünden sonra artan düzenleyici incelemeye tabi tutuldu. Mayıs ayında Terra, sabit değerini USD’ye düşürdü ve ardından Luna, değerinin %99’unu kaybetti ve bu süreçte piyasadan 60 milyar doları sildi.

Terra ekosisteminin çöküşü, kripto pazarlarında dalgalanmalara yol açarak piyasa değerlerinde daha geniş bir düşüşe yol açtı. Piyasa değerine göre en büyük kripto para birimi olan Bitcoin, Kasım ayında tüm zamanların en yüksek seviyesinden 68.000 dolardan yaklaşık 20.000 dolara ve Ethereum 4.800 dolardan 1.200 doların altına düştü.

ABD’deki milletvekilleri, geçtiğimiz aylarda çeşitli yasa tasarıları dahil olmak üzere stabilcoinleri düzenleme fikrine yavaş yavaş ısınıyorlar. Stablecoin GÜVEN Yasası ve Sorumlu Finansal İnovasyon Yasası. İlki, Circle’ın şu anda sağladığı gibi stablecoin ihraççı rezervlerinin şeffaflığı için çağrıda bulunacak.

Şirket ayrıca Avrupa Birliği’ne de Avrupa destekli bir stabilcoin adı verilen bir sabit para ile gözünü dikti. Euro Sikke, veya EUROC, aynı zamanda tamamen rezervlerle desteklenecektir. 30 Haziran’da piyasaya sürüldü ve AB’de benzer düzenleyici baskılarla karşı karşıya.

Avrupa Parlamentosu ve Konseyi, Temmuz ayının başında kripto para piyasalarını ve Kripto Varlıklarda Piyasalar adı verilen stabil paraları düzenlemek için bir anlaşmaya vardı. Anlaşmaya göre, stablecoin ihraççılarının rezerv kanıtlarını göstermeleri ve Avrupa Pişirme Otoritesi tarafından denetlenecek bire bir oranla “yeterince likit rezerv” bulundurmaları istenecek.

Fotoğraf: Pixabay

Uzmanlardan oluşan Cube Club ve Cube Event Topluluğumuza katılarak misyonumuza desteğinizi gösterin. Amazon Web Servisleri ve Amazon.com CEO’su Andy Jassy, ​​Dell Technologies’in kurucusu ve CEO’su Michael Dell, Intel CEO’su Pat Gelsinger ve daha birçok aydınlatıcı ve uzmanı içeren topluluğa katılın.Kaynak : https://siliconangle.com/2022/07/15/circle-discloses-detailed-report-reserves-usdc-stablecoin/

Yorum yapın