Cionic, giyilebilir yardımcı mobilitesini hızlandırmak için 12,5 milyon dolar alıyor • Teknolojik Haberler


Son yıllarda robotik dış iskelet cephesinde çok fazla heyecan yaşandı. Çoğunlukla, bu cihazlar iki kategoriye ayrılır: 1) işyeri yardımı ve 2) hareketlilik yardımı. İlki, özellikle uzun süre ayakta durması ve ağır ekipman taşıması gereken işçiler için tasarlanmıştır – biraz daha fazla destek uzun bir yol kat edebilir. İkincisi, her türlü hareketlilik sorunu olan insanlara yardım etmenin bir yolunu bulabilir.

Yumuşak dış iskeletler, ikinci kategorinin büyüyen bir parçası olmuştur. Katı yardımcı sistemlerle bulacağınız gücün bir kısmını her zaman kaybedeceksiniz, ancak bu tür bir işlevselliği giysilere yerleştirmek, büyük, ağır cihazlardan çok daha rahat bir kurulum sağlar. Bu yılın başlarında, Bay Area merkezli cionik kendi ürünü olan Neural Sleeve için FDA onayı aldı.

Resim Kredisi: cionik

Sistem, felç, serebral palsi ve multipl skleroz gibi çeşitli koşullarla yaşayan insanlar için hareketliliği artırmaya yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Kurucu ve CEO Jeremiah Robison, 2018 kuruluşunun arkasındaki ilham kaynağı olarak kendi kızının serebral palsi ile mücadelesinden bahsediyor. Neural Sleeve, bağlı bir akıllı telefon tarafından kontrol edilir ve kullanıcıların küçük bir elektronik destekle kendi hareketlerini güçlendirmelerine olanak tanır.

Şirket teknolojisini şöyle açıklıyor:

Cionic, insan hareketini analiz edebilen ve güçlendirebilen, vücudun koltuk değneği, yürüteç veya tekerlekli sandalyeye göre daha özgür ve kontrollü hareket etmesini sağlayan biyonik giysiler üretiyor. Cionic, bir yürüyüş laboratuvarının tanısal gücünü, Fonksiyonel Elektrik Stimülasyonunun (FES) terapötik gücüyle her yerde giyilebilen ve her yerde kullanılabilen hafif, dayanıklı bir giyside düşünceli bir şekilde birleştirir.

Bu sabah, Cionic 12,5 milyon dolarlık A Serisini duyurdu. BlueRun Ventures tarafından yönetilen ve Kafeinli Sermaye, EPIC Ventures, JobsOhio Büyüme Sermayesi Fonu ve LDV Capital’in yer aldığı tur, toplam artışı 23 milyon dolara çıkardı.

Resim Kredisi: cionik

JobsOhio’dan yatırımcı JP Nauseef bir yorumda, “Ohio’da tamamlanan CIONIC klinik deneyleri, FDA onayının güvence altına alınmasına yardımcı oldu ve bunun, şu anda hareketlilik farklılıklarıyla mücadele eden 35 milyondan fazla Amerikalı’nın hayatını önemli ölçüde iyileştirme potansiyeline sahip yenilikçi bir şirket olduğunu gösterdi” dedi. Teknolojik Haberler’a sağlanır. Ohio’daki yeteneklerin klinik öğrenmeleri desteklemesiyle, CIONIC’in Neural Sleeve’inin hareket zorlukları olan bireylerin yaşamlarını olumlu yönde etkilemeye devam edeceği konusunda iyimseriz.”

Yeni finansman, kısmen, Neural Sleeve’in üretimini ve teslimatını hızlandırmaya gidecek.Kaynak : https://techcrunch.com/2022/09/28/cionic-neural-sleeve-assistive-wearable/

Yorum yapın