Çin polisi kripto paranın uyuşturucu parasını aklamak için kullanıldığını söylüyor


Kripto para birimleri, Perşembe günü Çin Kamu Güvenliği Bakanlığı tarafından uyuşturucu ticaretiyle ilgili para aklama ve transfer aracı olarak ilk kez listelendi.

İlgili makaleye bakın: Çin, kripto para suçlarını sınıflandırmanın yollarını araştırıyor

Hızlı gerçekler

  • Göre Çin Uyuşturucu Suç Raporu 2021polis geçen yıl çevrimiçi işlemleri içeren 5.000 uyuşturucu kaçakçılığı vakasını veya uyuşturucuyla ilgili tüm vakaların yaklaşık %9,2’sini çözdü.
  • Raporda, “İlaç fonlarının dolaşımı, çevrimiçi banka transferlerinden kripto para birimine ve oyun içi para birimine genişledi” dedi.
  • 2020’nin ortalarında, Hangzhou Orta Düzey Halk Mahkemesi, bir Çin e-ticaret platformuna sahip bir yöneticinin 2018’de karanlık ağda metamfetamin satın almak için Bitcoin kullandığına dair bir karar yayınladı. Çin medyası raporu.
  • Ocak ayındaki bir araştırma raporu, Çin’in kripto para birimleri yasağına rağmen, 2021’de kriptoyla ilgili 5.137 ceza davası kaydedildiğini gösterdi.

İlgili makaleye bakın: SEC, kripto suçlarıyla mücadele için bir SWAT ekibi kuruyorKaynak : https://forkast.news/headlines/chinese-police-crypto-launder-drug-money/

Yorum yapın