Çin, gençlerin video oyunu bağımlılığına karşı zafer ilan etti • The Register


Çin, genç video oyunu bağımlılığı belasına karşı zafer ilan etti.

A bildiri Ülkenin video oyun endüstrisinin durumuna ilişkin, geçen Cumartesi yayınlanan incelemeler, devlet tarafından zorunlu kılınan oyun endüstrisine doğru ilerleme haftada üç saat sınırı reşit olmayanlar için oyun oynama ve endüstrinin Çinli oyuncuların zihinlerini zehirlememesini sağlama çabaları.

Düzenleyiciye bağlı Çin Oyun Endüstrisi Grubu Komitesi tarafından açıklanamaz bir şekilde bir dizi görüntü dosyası olarak yayınlanan rapor, Çinli çocukların yaklaşık yüzde 70’inin oyun oynama süresi sınırlarına uyduğunu ve bu nedenle önlemin amacına ulaşıldığını iddia ediyor.

Belge ayrıca, oyuncu doğrulamasının düzgün bir şekilde yapılması ve oyun içeriğinin yasak veya sağlıksız konulardan uzaklaşması için eylemlerini ve oyunlarını temizledikleri için oyun geliştiricilerine övgüler yağdırıyor.

Rapordaki bir başka gözlem de, Çin’in oyun endüstrisinin – yurtiçinde ve yurtdışında – oldukça önemli olduğu, bu nedenle düzeldiğini ve sağa uçtuğunu görmek güzel, çünkü bu, beklentilerinin güçlü olduğu anlamına geliyor.

O kadar güçlü ki devlet destekli organ Çin Günlük geçen hafta bir övgü yayınladı kullandığı teknolojilerin sadece eğlence amaçlı olduğu şeklinde yanlış anlaşıldığına dikkat çekilerek oyun sektörüne seslendi. Oyun teknolojisi, o zamandan beri dijital ikizlerin yaratılması gibi Çin’in yararına olan gerçek dünya uygulamaları için kullanılıyor ve bu da sektörü yeniden değerlendirmeye ve etkileyici bir şekilde olgunlaştığının tanınmasına değer kılıyor.

Bu, geçen yılın konumundan oldukça farklı bir dönüş: bu oyun “manevi afyon” aile hayatını bozan ve çocukların okul notlarının düşmesine neden olan.

Raporun yayınlanması, Çinli düzenleyicilerin bir dizi oyunun piyasaya sürülmesini onaylamasını takip ediyor. 2021 ortasından Nisan 2022’ye kadar Çin Ulusal Basın ve Yayın İdaresi dokuz ay gitti herhangi bir yeni oyunu onaylamadan. Nisan 2022’den bu yana Yönetim, yeni oyunlar için aylık onaylar veriyor – ancak her ay değil.

Çinli teknoloji devi Tencent, geçen hafta yaptığı üç aylık kazanç görüşmesinde yatırımcılara oyun sektörü için olumlu bir görünüm sundu, bu yüzden belki de endüstrinin dört gözle bekleyeceği bir şey var.

Rapor, oyun oynama konusunda olumlu olmakla birlikte, oyun oynama süresi kısıtlamalarına uyan pek çok çocuğun başka bir dikkat dağıtıcı şey bulduğunu da belirtiyor: kısa çevrimiçi videolar.

Neyse ki, Pekin’in bakış açısına göre, yaygın sansür, bu tür videoların nadiren onaylanmış konulardan ayrılması anlamına geliyor. Onları barındıran platformlar, oyun endüstrisinden önce bile Çin değerlerinin uygun ifadeleriyle ilgili not aldı. ®Kaynak : https://go.theregister.com/feed/www.theregister.com/2022/11/24/china_gaming_ban_worked/

Yorum yapın