Çıkış tarihi, söylentiler, özellikler, fiyat, özellik istek listesi


OnePlus logosu

Robert Triggs / Android Otoritesi

Başlangıçta, OnePlus’tan çok düzenli bir akıllı telefon yayın programı gördük. Yılın ilk yarısında standart bir amiral gemisi telefonu, ikinci yarısında ise “T” yükseltmesi yapıldı. Ancak bu noktada işler çok daha karışık. 2019’da OnePlus 7 Pro’dan bu yana her yıl yeni bir Pro telefon gördüğümüz için, 2023’te beklenecek tek şey OnePlus 11 Pro olurdu.

Şirketin kafa karıştırıcı portföyüne bakılmaksızın, OnePlus 11 Pro, markanın en iyi telefonlarından biri olabilir. Ama ne beklemeliyiz ve ne görmek istiyoruz? İşte OnePlus 11 Pro için bildiklerimiz ve istek listemiz.

OnePlus 11 Pro olacak mı?

OnePlus Nord Açılı makro, OnePlus logosunun yakından görünümü

Ryan-Thomas Shaw / Android Otoritesi

Daha önce de belirttiğimiz gibi, OnePlus’ın portföyü çok şu an kafa karıştırıyor. T serisi 9 serisini atladı ancak 10 için geri dönebilir (söylentilere göre!), R ve RT serileri bölgesel özel ürünlerdir ve 2022’de OnePlus 10 Pro ile birlikte bir vanilya modeli lansmanı bile görmedik.

Tahminimizi şirketin daha önce yaptıklarına dayandırırsak, o zaman bir OnePlus 11 Pro’nun 2023’ün ilk üç ayı içinde piyasaya sürülmesini beklemek çok mantıklı. Ancak şirket, Oppo ile birleşmesinden sonra hala temellerini buluyor gibi görünüyor. Öyleyse, OnePlus’ın 2023’te stratejisini tamamen yenilemesi mümkün. Bu olursa, şirketin ne yapacağına dair herhangi bir tahmin var.

Şimdilik, şu ya da bu şekilde herhangi bir onayımız yok. Aksini duyana kadar şirketin 2023 amiral gemisinin OnePlus 11 Pro olacağını varsayıyoruz.

OnePlus 11 Pro çıkış tarihi ne zaman olacak?

Ahşap merkezli OnePlus 10 Pro ekran

Eric Zeman / Android Otoritesi

  • OnePlus 8 ve 8 Pro — 14 Nisan 2020
  • OnePlus 9, 9 Pro ve 9R — 23 Mart 2021
  • OnePlus 10 Pro (Çin) — 11 Ocak 2022
  • OnePlus 10 Pro (Küresel) — 31 Mart 2022

Tarihsel olarak, OnePlus amiral gemisi telefonunu her yıl Mart veya Nisan aylarında piyasaya sürdü. Ancak 2022’de şirket, OnePlus 10 Pro’yu Ocak ayında çok daha erken piyasaya sürdü. Bu lansman yalnızca telefonun Çin versiyonu içindi, ancak işlevsel olarak Mart 2022’de küresel pazarlar için piyasaya sürülenle aynıydı.

Muhtemelen şirketin 2023’te de aynı şeyi yapacağını göreceğiz. Farklı bir şey duyana kadar, Ocak 2023’te Çin’e özel bir OnePlus 11 Pro çıkış tarihi ve ardından Mart veya Nisan’da küresel bir lansman beklemek adil olur.

Kararlarımız: OnePlus 10 Pro incelemesi | İkinci görüş

OnePlus 11 Pro hangi özelliklere ve özelliklere sahip olacak?

OnePlus 9 inceleme kamerası hasselblad

Robert Triggs / Android Otoritesi

Genellikle şirketlerin mevcut neslin özelliklerini korumasını ve bir sonraki nesil için bunları genişletmesini bekleriz. Bununla birlikte, OnePlus 10 Pro ile OnePlus, OnePlus 9 Pro ile karşılaştırıldığında telefonun birkaç yönünü düşürdü. Bu nedenle, tüm bahisler kapalı – şirket, OnePlus 11 Pro ile hemen hemen her şeyi yapabilir.

Tasarım

OnePlus 8 serisine kadar şirket oldukça kasıtlı bir tasarım estetiğine sahipti. OnePlus 9 serisi için işleri biraz değiştirdi ve ardından OnePlus 10 Pro için işleri tekrar değiştirdi. 11 Pro, şirketin tasarım anlayışını bir kez daha değiştirdiğini görebiliyordu. Veya 10 serisinin tasarımlarını devam ettirebilir. Umarım, önümüzdeki aylarda bazı sızdırılmış renderlar alacağız.

Hiçbir yere gitmeyecek olan şeylerden biri Hasselblad ortaklığı ve büyük olasılıkla telefonun arkasında bulunan Hasselblad logosu. OnePlus, 2021’de OnePlus 9 serisi ile başlayan bu üç yıllık ortaklığa büyük önem veriyor. Bu, en azından OnePlus 11 Pro üzerinde daha fazla Hasselblad etkisi alacağımız anlamına geliyor.

OnePlus 11 Pro’nun neredeyse kesinlikle sahip olacağı birkaç şey var, ancak birçoğu hala havada.

Muhtemelen etrafta dolaşan başka bir tasarım öğesi, uyarı kaydırıcısıdır. Söylentiler, OnePlus’ın Pro düzeyindeki modeller hariç tüm cihazları için bunu ortadan kaldırabileceğini gösteriyor. Bu doğru olursa, OnePlus 11 Pro güvenli olacak ve bu çok popüler özelliği kullanmaya devam edecek.

Son olarak, OnePlus’ın Pro düzeyindeki cihazları her zaman kavisli ekranlarla büyük olmuştur. 11 Pro’nun bu trendi sürdüreceğini varsaymak mantıklı.

Özellikler ve özellikler

11 Pro ile neler olabileceğini tahmin etmek için OnePlus’ın 10 Pro ile en çok neye önem verdiğine bakabiliriz. 11 Pro’nun arkasında, muhtemelen geniş, ultra geniş ve telefoto lenslere sahip en az üç lensli bir kamera sistemi bekleyebilirsiniz. İnanılmaz derecede yüksek şarj hızları bekleyebilirsiniz – muhtemelen bir kabloyla 100W veya daha fazla (ancak bu ABD’de tekrar kısıtlanabilir). Sektördeki en kaliteli ekranlardan birini, kablosuz şarjı ve en yeni amiral gemisi Qualcomm Snapdragon işlemcisini göreceğinizi varsaymak da mantıklı.

Ne beklememelisin? OnePlus bu konuda asla sınırları zorlamadığından, endüstriyi tanımlayan kamera donanımına para yatırmamalısınız. Bunun yerine, piyasadaki premium telefonların çoğuyla uyumlu iyi bir donanım beklemelisiniz. Ayrıca, kilitli olmayan modelde bir IP derecelendirmesi beklememelisiniz, çünkü OnePlus buna geçen yıl herhangi bir önem vermemiştir. Son OnePlus amiral gemilerine dayanarak, bir microSD kart yuvası, 256 GB’den fazla dahili depolama veya bir kulaklık jakı beklememelisiniz.

OnePlus 11 Pro fiyatı ne olacak?

Beyaz MWC 2022 üzerinde düz OnePlus logosu

Eric Zeman / Android Otoritesi

  • OnePlus 8 Pro – $899
  • OnePlus 9 Pro — 969 dolar
  • OnePlus 10 Pro – $899

OnePlus 11 Pro’nun fiyatı, büyük ölçüde şirketin amiral gemileriyle ne yapmak istediğine bağlı olacaktır. Tüm gücüyle ultra premium pazarda Samsung Galaxy S22 Ultra ve iPhone 13 Pro Max gibilere karşı rekabet etmek istiyorsa, fiyatı 1.000 doların üzerine çıkarabilir. Google Pixel 6 Pro ve iPhone 13 Pro’nun beğenilerine karşı premium segmentte rekabet etmeye devam etmek istiyorsa, piyasaya sürüldüğünde 899 $ olan 10 Pro ile aynı fiyata bağlı kalması gerekecek.

Paramız, 900 doların altındaki fiyat aralığına bağlı kalan OnePlus’ta. Şirketin 1.000 doların üzerindeki telefonlarla rekabet etmeye çalıştığını görmüyoruz. Bu nedenle, OnePlus 11 Pro’nun fiyatının OnePlus 10 Pro’nun fiyatına çok benzer veya muhtemelen daha düşük olmasını beklemek güvenlidir.


OnePlus 11 Pro: Görmek istediklerimiz

OnePlus 11 Pro’dan bekleyebileceğiniz (ve beklemeyeceğiniz) şeyleri zaten tartıştık. Şimdi ise, gerçekten görmek istediğimiz şeylerin üzerinden geçmek istiyoruz. OnePlus’ın bunları sunabileceğini destekleyecek herhangi bir kanıtımız yok, ancak kesinlikle sağlayacağını umuyoruz.

Daha iyi kamera donanımı

Kamera modülleri ile OnePlus 10 Pro vs OnePlus 9 Pro

Dhruv Bhutani / Android Otoritesi

OnePlus 10 Pro’nun en büyük hayal kırıklıklarından biri, şirketin kamera donanımını OnePlus 9 Pro’ya kıyasla gerçekte nasıl düşürdüğüydü. Spesifik olarak, ultra geniş lens kalitesinde önemli bir düşüş gördü.

İlişkili: OnePlus 10 Pro ve Google Pixel 6 Pro kamera çekimleri

OnePlus 11 Pro kamera donanımının 10 Pro’dan önemli ölçüde daha iyi olduğunu umuyoruz. Ayrıca, OnePlus’ın 10 Pro’nun “ultra-ultra geniş” hilesini bırakmasını umuyoruz. Düşük kaliteli 150 derecelik bir balıkgözü lens, kullanıcıların beklediği normal, her yönden yüksek kaliteli sensörün yerini alamaz.

Tüm varyantlar aynı anda

Oneplus logolu OnePlus 8T ve Nord

Dhruv Bhutani / Android Otoritesi

Amerika Birleşik Devletleri’nde alıcılar Nisan 2022’de OnePlus 10 Pro’yu alabilirler. Telefon tek bir yapılandırmada geldi: 8 GB RAM ve 128 GB depolama. Diğer bazı ülkelerde 12/256 GB’lık bir model vardı, ancak ABD bunu görmedi.

Ancak Haziran ayında OnePlus, 12/256GB modelini ABD’ye getirdi. ABD’deki zorlu OnePlus hayranları, muhtemelen başka seçenekleri olmadığı için 8/128GB modelini çoktan harcamıştı, bu nedenle 12/256GB modelinin piyasaya sürülmesi bazı alıcılar için bir tokat gibi gelmiş olabilir.

2023’te, herhangi bir alıcı pişmanlığını önlemek için OnePlus 11 Pro’nun tüm OnePlus bölgelerinde aynı anda tüm konfigürasyonlarda piyasaya sürülmesini umuyoruz!

Resmi bir IP derecelendirmesi

oneplus 10 pro yastığa geri döndü

Ryan Haines / Android Otoritesi

Ancak OnePlus 10 Pro, yalnızca belirli durumlarda bir IP derecesine sahipti. Örneğin, T-Mobile varyantında bir tane vardı, kilidi açılmış modelde yoktu. OnePlus 11 Pro’nun birinci sınıf amiral gemisi akıllı telefonların bu temel yönünü göz ardı etmemesini umuyoruz. Tüm premium OnePlus modelleri bir IP68 derecesine sahip olmalıdır.

Daha iyi, daha hızlı ve daha kararlı güncellemeler

Oxygen OS 12 Beta Telefon Hakkında Sayfası

C. Scott Brown / Android Otoritesi

O zamanlar, yazılım güncellemeleri söz konusu olduğunda, OnePlus en iyi şirketlerden biriydi. Ancak son zamanlarda şirket, telefonları için yavaş, düzensiz ve bazen de tamamen kararsız güncellemelerle tanınmaya başladı.

OnePlus, Oppo ile birleşmesinin bu sorunları çözeceğine söz verdi, ancak OnePlus 10 Pro, Oxygen OS 12 ile oldukça sıcak geldi. Yalnızca OnePlus 11 Pro’nun OnePlus hayranlarının beklediği ve hak ettiği yazılım desteği taahhüdünü almasını umabiliriz – özellikle şirket Samsung ve Google’ın beğenilerine karşı rekabet etmeye çalışıyor.

Ayrıca bakınız: Hangi üretici telefonlarını en hızlı güncelliyor?

OnePlus 11 Pro’dan görmek istediğimiz her şey bu. En çok hangi özellikleri umuyorsunuz? Aşağıdaki anketimize oy vermeyi unutmayın.

OnePlus 11 Pro’dan en çok ne görmeyi umuyorsunuz?

97 oyKaynak : https://www.androidauthority.com/oneplus-11-pro-3177299/

Yorum yapın