Çıkış tarihi, söylentiler, özellikler, fiyat, özellik istek listesi


Samsung Galaxy logo makrosu

Robert Triggs / Android Otoritesi

Samsung, dünyanın en büyük akıllı telefon üreticisi olmaya devam ediyor. Şaşırtıcı başarısının büyük bir nedeni, Galaxy S serisinin popülaritesidir. Yıllar geçtikçe, Galaxy S serisi, piyasadaki en iyi bilinen ve en çok saygı duyulan cihazlardan biri olarak Android ile eş anlamlı hale geldi. 2023’te bunun Samsung Galaxy S23 serisi ile devam etmesini bekliyoruz.

Samsung’un Galaxy S23 serisi için neleri olabilir? Şu an itibariyle pek çok bilinmeyen detay var ancak Samsung’un geçmişte yaptıklarına dayanarak pek çok varsayımda bulunabiliriz. Bu arada, Samsung’un Galaxy S23 telefonları için getirdiğini umduğumuz özelliklerin bir istek listesini de yapabiliriz. Bildiklerimiz ve görmeyi umduğumuz şeyler için devam edin!

Samsung Galaxy S23 serisi olacak mı?

Galaxy S serisi, Samsung’un en popüler premium akıllı telefon serisidir. Şirketin 2010’dan beri her yıl yaptığı gibi seriye yeni bir giriş yapması kaçınılmaz.

Tarih dersi: Samsung Galaxy S serisi

Elbette Samsung, telefonların isimleriyle ilgili geçmişte de ortalığı karıştırmıştı. Mesela Galaxy S10 serisinden Galaxy S20 serisine geçtik. Ancak, Samsung bunu esas olarak telefonun adını piyasaya sürüldüğü yılla uyumlu hale getirmek için yaptı. Bu nedenle, yeni Galaxy S serisinin Samsung Galaxy S23 serisi olarak bilineceği neredeyse kesin.

Samsung Galaxy S23 çıkış tarihi ne zaman olacak?

Gri renkte Samsung Galaxy S22 Plus ekran

Eric Zeman / Android Otoritesi

 • Galaxy S10 serisi — 20 Şubat 2019
 • Galaxy S20 serisi — 11 Şubat 2020
 • Galaxy S21 serisi — 14 Ocak 2021
 • Galaxy S22 serisi — 9 Şubat 2022

Tarihsel olarak Samsung, Galaxy S telefonlarını yılın ilk üç ayında piyasaya sürdü. Son yıllarda Samsung, istisna olarak yalnızca Galaxy S21 serisi ile Şubat ayında piyasaya sürdü. Bunun nedeni muhtemelen COVID-19 salgınıydı.

Samsung’un Galaxy S23 serisini Şubat 2023’te piyasaya sürmesi mantıklı. Ancak, Ocak ve hatta Mart lansmanını göz ardı etmeyin. Samsung, geçtiğimiz aylarda telefonları piyasaya sürdü. Ayrıca, devam eden küresel çip kıtlığının şirketin planlarını nasıl değiştirebileceğine dair bir bilgi yok.

Samsung Galaxy S23 serisi hangi özelliklere ve özelliklere sahip olacak?

S Pen Büyüt

Joe Hindi / Android Otoritesi

Büyüt işlevi, iyi göremeyenler için çok kullanışlıdır.

Genellikle yaz sonundan itibaren bir sonraki Galaxy S sürümüyle ilgili önemli sızıntılar ve söylentiler alırız. Bu nedenle, bu sızıntıların çoğunun yakında düştüğünü görmeliyiz. Bu arada, önceki Galaxy S lansmanlarından toplayabildiklerimiz burada.

Tasarım

Galaxy S serisinde şimdiye kadarki en büyük değişimlerden biri 2022’de gerçekleşti. İşte o zaman Samsung, Galaxy S22 Ultra’yı daha çok bir Galaxy Note telefonu gibi görünmesi ve işlev görmesi için yeniden şekillendirdi. Bu, S Pen yuvasına sahip kutu gibi bir tasarım olmasını da içeriyordu.

Ancak Galaxy S22 ve Galaxy S22 Plus, önceki modellerle karşılaştırıldığında büyük ölçüde aynı kaldı. Samsung’un bu stratejiyi 2023’te tekrarlaması çok olası. Eğer böyle olsaydı Galaxy S23 Ultra, Galaxy S22 Ultra’ya çok benzerdi ve Galaxy S23 ve Galaxy S23 Plus da pek bir şey değiştirmezdi.

Galaxy S23 serisinin Galaxy S22 serisi ile neredeyse aynı görünmesini bekliyoruz.

Bu, Apple’ın iPhone’lar için uyguladığı stratejinin aynısıdır. Apple’ın telefonların görünümünü çılgınca yenilemesi, bunun yerine tasarımı her yıl incelikle iyileştirmeyi tercih etmesi sık sık değildir. Paramız, Galaxy S serisi için ileriye dönük aynı stratejiyi kullanan Samsung’da.

Özellikler ve özellikler

Samsung Galaxy S telefonları hemen hemen her zaman Qualcomm’un en yeni amiral gemisi silikonuna sahip ilk küresel cihazlardır. Bu açıdan 2023’ün de farklı olmasını beklemiyoruz. Bu nedenle, üç Samsung Galaxy S23 telefonunun da henüz duyurulmamış Snapdragon 8 Gen 2’ye sahip olmasını bekleyebilirsiniz. Bu, Kuzey Amerika, Kore ve Hindistan’daki cihazlar için geçerliyken, diğer ülkeler duyurulmamış Exynos 2300’ü alacaktı. Samsung’un 2023’te Qualcomm veya Exynos’ta her şeyi yapmasını beklemiyoruz.

2022 incelememiz: Galaxy S22 | Galaxy S22 Artı | Galaxy S22 Ultra

Samsung ayrıca yıllar boyunca özellikleri çok nadiren düşürür. Galaxy S23 Ultra’nın, Galaxy S22 Ultra ile karşılaştırıldığında genel olarak benzer veya daha iyi özelliklere sahip olmasını bekliyoruz. Bu, en az 8 GB RAM, en az 128 GB dahili depolama, en az 120 Hz yenileme hızına sahip 1440p ekran, en az 5.000 mAh pil kapasitesi ve en az 45 W kablolu şarj hızı anlamına gelir. Bu aynı zamanda, iki telefoto lensli ve ana sensörlü benzer bir dört sensörlü arka kameranın kalite olarak 108MP’yi karşılaması veya aşması anlamına geliyor. Galaxy S23 Ultra’da 200 MP’lik olası bir atıcıya dair belirsiz erken söylentiler var, ancak daha güvenilir raporlar ortaya çıkana kadar bu tür iddiaları ağır bir tutam tuzla kabul edeceğiz.

Bu arada, Galaxy S23 ve Galaxy S23 Plus, Galaxy S22 serisinden çok sayıda özellik taşımalıdır. Bu, en az 8 GB RAM, en az 128 GB dahili depolama ve 120 Hz yenileme hızına sahip 1080p ekran anlamına gelir. Arkadaki kamera kurulumu, geniş, ultra geniş ve telefoto lens ile muhtemelen benzer kalacaktır.

Galaxy S22 ve Galaxy S22 Plus’ın genel olarak en büyük eleştirilerinden biri pil ömrüydü. Bu nedenle Samsung’un 2023 yılında her iki modelin de pil kapasitesini artırması çok mantıklı olacaktır. Ancak elimizde henüz bunu destekleyecek bir kanıt yok.

Samsung Galaxy S23 fiyatları ne olacak?

Minder üzerinde Samsung Galaxy S22 arka panel

Ryan Haines / Android Otoritesi

 • Galaxy S10 — $899
 • Galaxy S20 — $999
 • Galaxy S21 — 799 $
 • Galaxy S22 — 799 $
 • Galaxy S10 Plus — $999
 • Galaxy S20 Plus — $1,199
 • Galaxy S21 Plus — $999
 • Galaxy S22 Plus — $999
 • Galaxy S20 Ultra — 1.399$
 • Galaxy S21 Ultra — $1,199
 • Galaxy S22 Ultra — $1,199

2021 yılında Samsung doğru bir hamle yaparak Galaxy S21 serisinin fiyatlarını Galaxy S20 ailesine kıyasla önemli ölçüde indirdi. Samsung, 2022 yılında Galaxy S22 serisini Galaxy S21 ailesi ile aynı fiyatlara sunarak yine doğru bir hamle yapmış oldu.

Umuyoruz ki Samsung bu stratejiyi 2023’e kadar taşır. Bunu yaparsa, Samsung Galaxy S23 fiyatları Galaxy S23, Galaxy S23 Plus ve Galaxy S23 Ultra için sırasıyla 799$, 999$ ve 1.199$ olacaktır.

Galaxy S23 telefonlarının, Galaxy S22 telefonlarıyla aynı fiyata mal olması çok olası.

Samsung fiyatları değiştirirse, bu noktada fiyatları düşürmesi pek olası görünmüyor. Samsung’un alt sınıf Galaxy A serisinin fiyatlarına bakılırsa, şirket markayı ucuzlatmadan Galaxy S serisi ile gerçekten çok daha aşağı inemez. Bununla birlikte, orada hala küçük bir yer var, bu yüzden Samsung’un Galaxy S23 fiyatlarını küçük bir miktar düşürmesi söz konusu olmayacak – örneğin 50 dolar kadar. Bunun olacağını düşünmemizin tek nedeni, Samsung’un katlanabilir modellerinin fiyatlarının önemli ölçüde düşmesidir. Bu olursa, Samsung’un uyum sağlamak için Galaxy S hattını değiştirmesi gerekecekti. Sonuçta, katlanabilir bir Galaxy Z Flip 3’ü Galaxy S22 Plus ile aynı fiyata alabilmeniz zaten biraz garip.

Ne olursa olsun, farklı bir şekilde duyana kadar Samsung’un 2023’te Galaxy S fiyatlandırmasını değiştirmeyeceğini varsayıyoruz.


Samsung Galaxy S23 serisi: Görmek istediklerimiz

Galaxy S23 serisi muhtemelen 2023’ün en iyi telefonlarından biri olacak. Samsung, Galaxy S22 ailesinden çok az değişiklik yapsa bile, muhtemelen müthiş olacaklar. Ancak, telefonlar her zaman daha iyi olabilirdi. Aşağıda, Samsung’un 2022 modellerine kıyasla 2023’te değiştirmesini umduğumuz birkaç şeyin bir dilek listesine sahibiz.

Özellikle Galaxy S23 için daha büyük piller

Samsung süper hızlı güç bankası masada şarj s21 ve yukarıdaki galaksi tomurcukları

Ryan Haines / Android Otoritesi

Samsung, Galaxy S22 ve Galaxy S22 Plus içindeki pillerin boyutlarını anlaşılmaz bir şekilde küçülttü. Açıkçası, bu, Galaxy S21 muadillerine kıyasla her iki telefon için daha zayıf pil ömrüne neden oldu. Sonuçlar Plus modelindeki kadar sert değildi, ancak vanilya S22 kesinlikle zarar gördü. Samsung’un neden başka bir sonuç beklediğinden emin değiliz.

Ayrıca bakınız: İşte pil ömrü en iyi Android telefonlar

2023’te Samsung’un bu hatayı düzeltmesini umuyoruz. Galaxy S23 ve Galaxy S23 Plus, en az Galaxy S21 ve Galaxy S21 Plus ile aynı boyutta pillere sahip olmalıdır. Bu sırasıyla 4.000 mAh ve 4.800 mAh olacaktır. Şirket büyüyebilirse, bu daha da iyi olur. Galaxy S22 Ultra bile, selefi ile aynı hücreye sahip olmasına rağmen en iyi pil ömrüne sahip değil, bu yüzden belki burada da yazılım optimizasyonu için biraz yer var.

Daha iyi hoparlörler

samsung galaxy note 20 incelemesi hoparlörün kalem bağlantı noktaları

Oliver Cragg / Android Otoritesi

Pil ömrü sorunları dışında Galaxy S22 serisi ile ilgili en büyük ikinci şikayetimiz hoparlör kalitesi oldu. Tüm modellerde – hatta Galaxy S22 Ultra – hoparlörler, Galaxy S adının kökeni göz önüne alındığında biraz arzulanan bir şey bıraktı. Hiçbir şekilde kötü değillerdi, ancak genel olarak yumrukları yoktu. Umalım ki Samsung 2023’te daha yüksek kaliteli hoparlörlere biraz daha fazla para yatırsın.

Ödeme: En iyi Samsung telefonlar

Daha fazla depolama seçeneği (veya bir microSD kart yuvasının iadesi)

Bir Galaxy S22 Ultra almaya karar verirseniz, 128, 256 veya 512 GB model seçeneğiniz vardır. Hatta 1 TB’a kadar çıkabilirsiniz. Güzel ama ya Galaxy S22 veya Galaxy S22 Plus istiyorsanız? Ne yazık ki, 128 GB veya 256 GB dahili depolama alanına takılıp kaldınız.

İhtiyaçlarınıza bağlı olarak, bu yeterli olmayabilir. Galaxy S23 ve Galaxy S23 Plus için 512 GB ve 1 TB seçeneklerini görmek isteriz.

Elbette, herkes için tüm depolama sorunlarını hemen hemen çözecek olan microSD kart yuvasının geri dönüşünü de görmek isteriz. Yine de bu konuda nefesimizi tutmuyoruz.

Sonunda Apple’ınkiyle eşleşecek bir güncelleme sözü

Samsung One UI 4 beta 1

Luke Pollack / Android Otoritesi

Samsung’un güncelleme vaadi, Android dünyasında kesinlikle en iyisidir. Amiral gemisi telefonları ve hatta bazı orta sınıf telefonları için Samsung, dört Android yükseltmesi ve beş yıllık güvenlik yamaları sunuyor. Google’ın kendisi bile bununla eşleşemez.

Ancak bu, Apple’ın iPhone’lara sunduklarından yalnızca bir yükseltmedir. Samsung’un nihayet Apple ile eşleştiğini ve beş Android yükseltmesi de dahil olmak üzere beş yıllık tam destek sunduğunu görmek harika olurdu.

Bu sadece Samsung kullanıcıları için değil, aynı zamanda tüm Android ekosistemi için bir nimet olacaktır. Samsung, Apple ile eşleşirse, diğer Android OEM’lerinin de kaçınılmaz olarak aynı şeyi yapması gerekir. Biraz uzun sürebilir ama olacaktı. Trendi başlatmanın Samsung Galaxy S23 serisinden daha iyi bir yolu var mı?

Ayrıca bakınız: Dört büyük Android güncellemesi için uygun olan her Samsung cihazı

Samsung Galaxy S23 serisinden görmek istediğimiz her şey bu. En çok hangi özellikleri umuyorsunuz? Aşağıdaki anketimize oy vermeyi unutmayın.

Galaxy S23 serisinden en çok ne istiyorsunuz?

26 oyKaynak : https://www.androidauthority.com/samsung-galaxy-s23-3177601/

Yorum yapın