Cihazınızda bir Spotify kodu nasıl taranır


2017’de tanıtılan Spotify kodları, QR kodlarına benzer şekilde çalışır. Şarkılar, albümler, çalma listeleri, podcast’ler ve profiller dahil olmak üzere Spotify sistemindeki öğeler için benzersiz tanımlayıcılardır. Spotify kodunu nasıl tarayacağınızı bularak, içeriği bulmak ve içeriğe erişmek için kendinize zaman kazandırırsınız.

DEVAMINI OKU: Spotify’a müzik nasıl yüklenir

KISA CEVAP

Spotify kodunu taramak için tek yapmanız gereken Spotify Android veya iOS uygulamanızı açmak. Oradan şuraya gidin: Arama arasında altta bulunan çubuk Ev ve Kitaplığınız. seçin kamera simgesi üstteki arama çubuğunda ve ardından kameranızı açmak istediğiniz Spotify koduna doğrultun.


ANAHTAR BÖLÜMLER

Spotify kodları nasıl taranır (yalnızca Android ve iOS cihazlar)

Spotify kodları, otobüs duraklarından reklam panolarına ve arkadaşınızın telefonuna kadar her yerde bulunabilir. Spotify kodlarını taramak, masaüstü uygulamasından veya web oynatıcısından değil, yalnızca Android ve iOS mobil cihazlarda mümkündür.

Android veya iOS cihazınızdan bir Spotify kodu taramak için Spotify uygulamasını açın ve Arama Uygulamanın alt kısmındaki araç çubuğundan sekmesine tıklayın. İçine dokunun Sanatçılar, şarkılar veya podcast’ler Arama işlevini açmak için alan.

kod tara

Curtis Joe / Android Otoritesi

seçin kamera Kameranızı açmak için Arama çubuğundaki simgesine Taramak için kameranızı herhangi bir Spotify koduna doğrultun.

spotify kodu

Curtis Joe / Android Otoritesi

Spotify mobil uygulamanız bir Spotify kodunu tanıdığında, uygulama sizi otomatik olarak kodlanmış içeriğe yönlendirecektir.

Spotify URI kodu nedir?

Spotify ayrıca URI kodları denen bir şeye sahiptir. Bunlar Spotify kodlarıyla aynı şekilde çalışmaz; kameranızı bir Spotify URI koduna doğrultursanız hiçbir şey yapmaz.

Spotify URI kodları daha çok URL bağlantılarına benzer ve Spotify’ın dışında bulunurlar. URI’ler, gerçekten herhangi bir şeyin metin tabanlı tanımlayıcılarıdır. Spotify söz konusu olduğunda, Spotify kodlarıyla bulunabilecek aynı türdeki öğeleri tanımlamak (ve bunlara bağlantı vermek) için kullanılırlar. Buna müzik, podcast’ler, çalma listeleri ve profiller dahildir.

Spotify URI kodu nasıl bulunur (masaüstü)

Spotify URI ekran görüntüsü masaüstü uygulamasını kopyalayın

Curtis Joe / Android Otoritesi

Spotify masaüstü uygulamasında bir URI kodu bulmak için:

  • Spotify masaüstü uygulamasını açın.
  • URI kodunun istediğiniz içerik parçasına gidin. Bu bir şarkı, albüm, çalma listesi, podcast veya profil olabilir.
  • Bu içerik parçasını sağ tıklayın.
  • Seçenekler listesinde farenizi aşağı doğru hareket ettirin. Paylaşmak.
  • Fareniz üzerindeyken Paylaşmakbasılı tutun Ctrl klavyenizdeki tuşa (veya seçenek Mac kullanıcıları için anahtar). Bu seçeneği yapacak Spotify URI’sini kopyala belli olmak.
  • Hâlâ o tuşu basılı tutuyorsanız, tıklayın Spotify URI’sini kopyala.Kaynak : https://www.androidauthority.com/how-to-scan-spotify-code-3079616/

Yorum yapın