Chromecast Audio mükemmeldi ve Google’ın onu geri getirme zamanı geldi


Chromecast Ses

Bir teknolojinin kaybından sık sık yakınmam. Teknoloji geçicidir ve ufukta daha iyi bir şey vardır – genellikle. Bununla birlikte, Chromecast Audio, teknolojinin neredeyse mükemmel olduğu, kullanım durumunun çok açık olduğu ve yine de Google donanım mezarlığına çok erken çarptığı uç durumlardan biridir. Üzerinden üç yıl geçti ve Google’ın ses akışı dongle’ına hala güvenilir bir alternatif yok.

Daha fazla gör: 2022’nin en iyi Google Nest ürünleri

Chromecast Audio, 2015’te ikinci nesil Chromecast ile birlikte piyasaya sürüldüğünde tam olarak bir kükreme ile başlamadı. Aslında, normal video özellikli Chromecast ile aynı fiyattaydı, beklenmedik bir şekilde öldürülmeden önce boğuldu. 2019.

Google Nest Mini karakalem portre

Google, Chromecast Audio’yu öldürmek için hiçbir zaman gerçekten bir neden vermemiş olsa da, bunu anlamak için bir dahi olmaya gerek yok. Birincisi, benzer fiyatlı bir Google Nest Mini hoparlörü mevcut olduğunda, akış dongle’ı pek bir anlam ifade etmiyordu. 2019’da Google’ın odak noktası tamamen akıllı hoparlörleri zorlamaktı ve Nest hoparlör serisi, Google Asistan’ı ana akıma getirmek için daha iyi konumlandırılmıştı. Elbette, iki ürün çok farklı kullanıcılara hizmet etti, ancak Google’ın hepsi bir arada akıllı hoparlörü ile daha geniş bir pazar için baskı yapması gerektiği açıktı.

Rehberimiz: Google Nest Audio hakkında bilmeniz gereken her şey

Bu aynı zamanda Google’ın, hoparlör grupları arasında ses seviyelerini kontrol etme de dahil olmak üzere akış patentleri için Sonos ile mücadele ettiği zamandı. Bu patentlerin Google’ın daha geniş hoparlör portföyü üzerinde kesinlikle bir etkisi olsa da, özellikle Sonos deneyimini bir bütçeyle elde etmenizi sağlamak için tasarlanmış bir ürün olan Chromecast Audio’yu etkiledi. Ancak bu dava uzun süredir sonuçlandı ve Chromecast Audio’nun geri dönüş yapma zamanı geldi. ve eğer son söylentiler Chromecast Audio geri dönüş için hazır gibi görünüyor.

Bu, yüksek çözünürlüklü bir akış dünyasıdır ve akıllı hoparlörler rekabet edemez

hükümet casusluğu - Akıllı hoparlörler ve yeni bir yasal sınır

Akıllı hoparlör pazarı doymaya başlıyor. Aslında, bazıları tahminler akıllı hoparlör pazarının yıldan yıla %5 düştüğünü gösteriyor. Bu mantıklı. Akıllı hoparlörler uzun yaşam döngülerine hizmet eder ve dip fiyatları ve sık satışlarla birleştiğinde, potansiyel kullanıcı tabanının önemli bir kısmı zaten onları satın almıştır. Ürün kategorisi de yıllık yükseltmelerden yararlanmıyor, o halde bir müşteri neden yükseltme yapsın?

Daha derin kaz: Kayıpsız müzik akışına gerçekten ihtiyacınız var mı?

Müzik akışı, akıllı hoparlörler için en iyi kullanım durumu olarak yer alıyor. Ve yüksek çözünürlüklü ses, en iyi müzik akışı hizmetlerinden bazılarında yaygınlaştıkça, üstün ses kalitesi için yer var. Ama belki de çoğu markanın hayal ettiği şekilde değil.

Işık halkası ve kontrol düğmeleri ile Echo Studio

Amazon’un Echo Studio’su odyofil pazarına hizmet etmek için tasarlandı ancak Alexa serisindeki en popüler ürün olmaktan çok uzak. Apple da çok beğenilen tam boyutlu Homepod’u öldürdü ve onu Mini ile değiştirdi. Google Home Max, Mountain View’in üst düzey ses segmentindeki oyunuydu, ancak burun kanaması fiyatı nedeniyle herhangi bir çekiş elde edemedi.

Her üç üründe de ortak bir nokta var: fiyat. Audiophiles, iyi hoparlörlerin ve üst düzey ses kalitesinin değerini anlıyor, ancak bunu başarmak için geleneksel üst düzey hoparlörlere harcama yapmayı tercih ediyor.

Chromecast Audio, ses akışının rahatlığını, kendi üst düzey monitörlerinizin ve DAC’lerinizin kalitesi ve aslına uygunluğu ile birleştirdi.

Chromecast Audio, ses akışının rahatlığını kendi üst düzey ekipmanlarının kalitesiyle birleştirmek isteyen kullanıcılar için mükemmel bir ağ geçidiydi ve öyle olmaya devam ediyor. Müzik tutkunlarına hitap etmek için Google’ın donanım cephesinde iyileştirmesi gereken pek bir şey yok. Donanım kilidi zaten kendi üst düzey DAC’nizi takmak için optik çıkış sunuyor, ancak Google işleri biraz artırmak istiyorsa, MQA gibi yeni çağ biçimlerini desteklemeyi düşünebilir. Bunun gibi ucuz ve basit bir dongle, günümüzün hi-fi akış dünyasında mükemmel bir şekilde konumlandırılabilir.

Cast protokolü, akış için neredeyse mükemmel

chromecast'li podcast'ler

Dhruv Bhutani / Android Otoritesi

Donanım bir yana, Chromecast Audio, hem çevrimdışı medyayı hem de akış hizmetlerini rahatça birleştiren Cast protokolü sayesinde mükemmel bir ses akışı dongle’ıydı. Geniş bir yerel müzik kitaplığına sahip odyofiller için protokol, onu evdeki bir veya daha fazla hoparlöre aktarmayı önemsiz hale getiriyor. Ayrıca, Android uygulamalarının uzunluğu ve genişliği boyunca güzel bir şekilde bütünleşir. En sevdiğiniz podcast uygulaması veya bir radyo yayın hizmeti olsun, çoğu zaman yayın yapmayı destekler.

Google’ın Cast protokolü hem yerel hem de akışlı içeriği destekler ve binlerce uygulamaya entegre edilmiştir. Amazon ve Apple onunla rekabet edemez.

Tersine, Alexa donanımlı hoparlörler gibi alternatifler bunu yapamaz. Bunun yerine, her bir hizmet için becerileri etkinleştirmeniz gerekir. Kendi çevrimdışı müzik parçalarınızı çalmak, Echo hoparlörlerde inanılmaz derecede sinir bozucu bir deneyim olma eğilimindedir. Bu arada, Homepod, Apple ekosistemi dışındaki herkes için etkin bir şekilde hareketsizdir.

Güncellenmiş bir Chromecast Audio satın alır mısınız?

31 oy

Patent davası sonuçlandırıldığında, Chromecast Audio, akıllı hoparlörlerden daha yüksek ses kalitesi ve herhangi bir kaynaktan ses içeriği yayınlama özgürlüğü isteyenler için tüm ev için mükemmel bir ses ürünü olabilir.

Kişisel olarak dairemin neredeyse her odasında kitaplık hoparlörlerim var. Şimdiye kadar, bunlardan birkaçını Raspberry Pis’e ağ aktarıcıları gibi davranarak bağladım, ancak deneyim ideal olmaktan uzak. satın alma fikriyle uğraştım Sonos Limanı daha iyi tüm ev sesi için, ancak son derece yüksek fiyat noktası onu benim için bir zorunluluk haline getiriyor. Öte yandan, yenilenmiş bir Chromecast Audio, bir parti verirken veya sadece sabah kahvemi hazırlarken sesi tüm evime yaymak için mükemmel bir çözüm olacaktır.

İnsanlar bir Chromecast Audio satın almak için orijinal fiyatın üç katını harcamaya istekliyse, bunun için pazar var demektir.

Google’ın Chromecast Audio’yu öldürmesinin üzerinden üç yıl geçti ancak ürüne olan talep azalmadı. Aslında, yeniden satış fiyatları sürekli artıyor ve neredeyse 120 dolara dokunuyor. Bu, ürünün orijinal fiyatının üç katı. Elbette, eBay fiyatlarını gerçek bir talep ölçüsü olarak alamazsınız, ancak daha geniş akış pazarında, insanlar bu kadar harcamaya istekliyse, dongle’ın geri dönüş yapması için yer olduğu çok açık.Kaynak : https://www.androidauthority.com/chromecast-audio-comeback-3185428/

Yorum yapın