Cherry KW 9100 Slim incelemesi: Çok genel kablosuz klavye
AppleInsider, sitemizdeki bağlantılar aracılığıyla yapılan satın alımlarda bağlı kuruluş komisyonu kazanabilir.

Cherry KW 9100 Slim, Magic Keyboard’a düşük bütçeli bir alternatif olduğunu iddia eden tam boyutlu bir Bluetooth Mac klavyesidir.

Gerçekte öyle değil. İyi bir kaliteye sahip sıradan bir orta fiyat aralığında plastik klavye buluyoruz.

KW 9100, yaklaşık 1,5 pound ile çok hafiftir; en ağır bileşen, klavyenin içindeki alüminyum arka paneldir. Bununla birlikte, sayısal tuş takımlı tam boyutlu bir klavye statüsüyle, en büyük dizüstü bilgisayar çantamıza bile zar zor sığan bir MacBook’un yanında bir dizüstü bilgisayar çantasında taşımak zahmetlidir.

Mac için Cherry KC 6000C’den farklı olarak 9100, onu modern Mac’lerle kullanımı daha tolere edilebilir kılan Bluetooth özelliklerine sahiptir. Bluetooth ve 2,4 GHz RF modlarına sahip 2’si 1 arada iletim, tek bir düğme hareketiyle ayarlanabilir ve aynı anda birden fazla cihaza bağlantıya izin verir, bu da çoklu cihaz üretkenliği ve rahatlığı için bir artıdır.

Pil ömrüne gelince, 650 mAh lityum iyon pil iyi bir uzun ömür sağlar. Birlikte verilen USB-A – USB-C şarj kablosu kullanılabilir, ancak modern cihazların gerçekliğini göz önünde bulundurarak USB-C – USB-C olmasını tercih ederdik. RF modunun kurulumu kablolu bağlantı gerektirir ve bu da onu PC ve Mac ile çalışan kişiler için kullanışlı hale getirir.

KC 6000C’nin benzer kasasıyla bir kez daha karşılaştırmak gerekirse, plastik tuşlar ve makas anahtarı, Mac’e ve çoğu mekanik tuşa kıyasla biraz daha fazla güç gerektirir, bu da bu tür klavyelerde yazmaya alışkın olanlar için ayarlanmasını zorlaştırır. . Bu tasarım seçiminin yazmayı biraz zorlaştırdığını ve uzun yazma oturumlarında odaklanmayı kesintiye uğrattığını sık sık gördük.

Ancak bu bir tercih ve geçmiş deneyim meselesidir. Ek olarak, bu klavye daktilocular içindir ve üretkenlik odaklıdır, çünkü tuşların verdiği his oyun oynamayı yazmaktan daha rahatsız hale getirir.

Yükseltilmiş yazma için manyetik stand ve sessiz anahtarlar hoş özelliklerdir, ancak bu, klavyenin genel olarak rahatsız edici hissini telafi etmez.

Cherry KW 9100 Slim’i satın almalı mısınız?

Kablosuz, orta fiyatlı tam boyutlu bir Mac klavyeye çaresizce ihtiyacınız varsa ve yüksek güçlü plastik tuşlar konusunda rahatsanız, o zaman Slim sizin için olabilir. yaklaşık yarı fiyatına bir tam boyutlu sihirli klavye9100, rahatsız edici yazma deneyimini tamamlayan kullanışlı özellikleriyle iyi bir deneyim sunar.

  • hafif, ince
  • 2’si 1 arada iletim kolaylığı
  • Yapı kalitesi için uygun değer
  • Rahatsız yazma deneyimi
  • Sınırlı taşınabilirlik

İnce klavyeler güzel ve burada kablosuz bağlantı iyi. Ancak, her şeyden önce, bir klavyenin rahat olması gerekir. Bu klavyenin bazıları için rahat olmasına izin versek de çoğu için olmayacak.

Cherry KW 9100 Slim şu adreste mevcuttur: Amazon 59,99 $ için.Kaynak : https://appleinsider.com/articles/23/01/25/cherry-kw-9100-slim-review-too-generic-wireless-keyboard?utm_medium=rss

Yorum yapın