Check Point, işlemci düzeyinde fidye yazılımına karşı güvenlik için Intel ile birlikte çalışıyorSiber güvenlik firması Check Point Yazılım Teknolojileri Ltd. Check Point Harmony müşterilerine gelişmiş fidye yazılımı önleme yetenekleri sunmak için Intel Corp. ile işbirliğini genişletti.

İşbirliği kapsamında, Intel vPro platformunun tehdit algılama teknolojisi, Check Point Harmony Endpoint içinde kullanıma sunulacak. Eşleştirme, kuruluşlara hiçbir ek ücret ödemeden hem donanım hem de yazılım düzeylerinde işlemci düzeyinde fidye yazılımına karşı güvenlik sağlar.

Ele alınan sorun iyi bilinen bir sorun: Siber suçlular saldırılarında daha yaratıcı hale geliyor. Check Point, 2022’de siber saldırılarda küresel olarak %42’lik bir artış kaydetti ve fidye yazılımı 1 numaralı tehdit olarak belirlendi. Şirket, “önce önleme”nin devam etmesinin en iyi siber güvenlik stratejisi olduğunu savunuyor çünkü bir saldırı bir kez gerçekleştiğinde, kurbanın ve itibarının gördüğü zararı onarmak zor olabilir.

Entegrasyon, yapay zeka ve makine öğrenimini kullanmak için Check Point Harmony Endpoint’in Intel vPro platformunda bulunan Intel’in Tehdit Tespiti Teknolojisinden yararlandığını görüyor. Yapay zeka ve makine öğrenimini kullanma becerisiyle Harmony, şirketlere göre işlemci telemetrisini analiz edebiliyor ve fidye yazılımı şifreleme komutlarını saldırı akışının erken safhalarında tanıyarak gelişmiş tehditlere karşı bariyeri yükseltebiliyor.

Birlikte hizmet, müşteriler için önleme ve güvenlik önlemlerini güçlendirerek uç nokta tehditlerini tüm saldırı zincirini tanımlayan, engelleyen ve düzelten yeteneklerle engelliyor.

Intel Ekosistem İş Ortağı Etkinleştirme Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Carla Rodríguez yaptığı açıklamada, “Intel vPro platformu, fidye yazılımlarını ve diğer gelişmiş tehditleri tespit etmek için özel olarak tasarlanmış Tehdit Tespiti Teknolojisi de dahil olmak üzere donanım tabanlı güvenlik özellikleri içerir.” “Check Point’in güvenlik çözümleriyle eşleştirildiğinde, müşteriler uç noktalarının hem donanım hem de yazılım katmanlarında daha iyi korunduğunu bildiklerinden emin olabilirler.”

Check Point müşterileri, silikon seviyesinde başlayan ve fidye yazılımına karşı koruma özellikleri sağlayan, daha erken önleme ve kapsamlı saldırı yüzey kapsamı sağlayan işlemci düzeyinde güvenlikten yararlanır.

Ortaklık yoluyla geliştirilmiş fidye yazılımı önleme yetenekleri dahil olmak üzere ek ayrıntılar bu ayın sonunda duyurulacak.

Resim: Kontrol Noktası

Uzmanlardan oluşan Cube Club ve Cube Event Topluluğumuza katılarak misyonumuza desteğinizi gösterin. Amazon Web Services ve Amazon.com CEO’su Andy Jassy, ​​Dell Technologies’in kurucusu ve CEO’su Michael Dell, Intel CEO’su Pat Gelsinger ve daha pek çok aydın ve uzmanın yer aldığı topluluğa katılın.Kaynak : https://siliconangle.com/2023/01/02/check-point-teams-intel-processor-level-anti-ransomware-security/

Yorum yapın