Chain Reaction x Equity, Ethereum Birleştirme hakkında konuşuyor • Teknolojik Haberler


Bu ETH birleşimi, fırıncı, çalkalayıcı, bahisçi veya yapıcı mısınız?

Web3 ile ilgileniyorsanız, teknolojide haftanın en büyük haberi devasa Figma-Adobe anlaşması değildi. Hayır, son birkaç günün – muhtemelen son birkaç haftanın bile – önde gelen hikayesi Ethereum Merge oldu.

Ethereum blok zincirine yapılan ve onu bir iş kanıtı (PoW) ile bir hisse kanıtı (PoS) konsensüs sistemine taşıyan bir yükseltme olan Merge, nihayet bu hafta gerçekleşen uzun zamandır beklenen bir değişimdi. Ve teknolojideki değişimin popüler blok zincirinin karbon ayak izini ~%99 oranında azaltması beklendiğinden, girmemiz gereken çok şey vardı.

Ancak, yalnızca başlangıç ​​açısı veya web3 perspektifi üzerinde durmak istemedik, çünkü Birleşmenin bir endüstri olarak kripto için ve onun gelişen teknoloji dünyasındaki yeri için büyük etkileri oldu. Bu nedenle başlangıç ​​ve blockchain podcast ekiplerimizi bir ortak çalışma bölümü için bir araya getirdik: Chain Reaction’dan Anita ve Jacquie ve Equity’den Natasha ve Alex. Bu aynı zamanda bize 50-50 Teknolojik Haberler-Teknolojik Haberler+ ayrımı verdi, bu da çok eğlenceliydi.

Web3’teki bu anıtsal olayla ilgili beklentinin token fiyatlarını nasıl etkilediğini ve iyimserliği hangi faktörlerin körüklediğini araştırarak sahneyi kurarak başladık. Sonra arkadaki mekaniği bozduk Niye Proof-of-stake daha çevrecidir, ancak çalışma kanıtından daha az merkezi olmayan olabilir (gerçi bunun adil bir değerlendirme olup olmadığı konusunda her birimiz farklı görüşlere sahiptik).

Birleştirmeyi kaldırmak, aya inişle kıyaslanacak kadar teknik koordinasyon ve titizlik gerektiren bir olaydı. Artık bu gerçekleştiğine göre, web3 startup’ları üzerindeki etkileri ne olacak? Teknoloji endüstrisinin geri kalanı, büyük finans kurumları veya Çinli kripto madencileri ne olacak? Tüm bu soruları ve daha fazlasını gözden geçirdik, hem Birleştirmenin ne olduğunu hem de neden önemli olduğunu mümkün olduğunca bütünsel bir mercekle ele almaya çalıştık.

Birleşmeden etkilenen ve hepsi farklı düşünen tonlarca farklı paydaş olduğu gibi, biz de öyle. Ekip, “fırıncı” terimi ve bunun bir hisse kanıtı ekosisteminde ne anlama geldiğinin yanı sıra Birleştirme’den sonra gelenlerin zaman çizelgesi gibi bazı ilginç kripto jargonu parçalarını ortaya çıkarırken, bu bölümde birçok ileri geri vardı. Surge, Verge, Purge ve Splurge içerir. Şaka değil – bu bölümde bunların ne anlama geldiğini açıklıyoruz.

Yapım ekibimize yapılan bazı hoş geldin kaynak kesintileri sayesinde (Grace, Theresa ve Maggie’ye büyük alkış) zaman geçtikçe bu tür şeylerden daha fazlasını yapacağız.

Birleştirme hakkında daha fazla bilgi için gerekli okuma burada, burada ve burada bulunabilir. İleri!

Eşitlik her Pazartesi sabah 7’de PDT’de ve Çarşamba ve Cuma sabah 6’da PDT’de düşer, bu yüzden bize abone olun Apple Podcast’leri, bulutlu, Spotify and tüm yayınlar.Kaynak : https://techcrunch.com/2022/09/17/chain-reaction-equity-podcast-ethereum-merge-startups-reactions/

Yorum yapın